Partnerství a děti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Haya
Nováček 7 příspěvků 19.07.16 23:32
Partnerství a děti

Ahoj, jsem tady prvně a chtěla bych se na něco zeptat. Jsem těhotná, ale mám hrozný strach z dítěte a z toho, že partnerství s mým přítelem už nebude takové, jaké je teď. Bojím se, že budu stavět na první místo dítě a on bude až druhý a to samé u něj, že pro něj bude přednější dítě a ne já. Já vím, že to zní možná trochu zle vůči tomu miminku, ale ráda bych měla vztah na stejné úrovni jako doposud, chci, abychom byli stále zamilovaní, abychom kvůli dítěti nepřišli o romantiku, o lásku, o soukromí. Nechci svůj život podřídit dítěti, chci žít partnerský život, o který nás dítě obohatí, ale ne připraví. Nevím, jestli je to normální strach, nebo je se mnou něco v nepořádku. Necítila některá z vás podobný strach? :(

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:
pikola
Generální žvanilka 21375 příspěvků 1 inzerát 19.07.16 23:37

No, nechci tě děsit, ale bude to jiné. Rodičovská láska je silnější něž partnerská.

Enmamma
Závislačka 3939 příspěvků 19.07.16 23:39

Jestli nechceš nic měnit, neměli jste si pořizovat dítě.

andelka83
Generální žvanilka 20971 příspěvků 19.07.16 23:41

Je to normální. A opodstatněné. Dítě hodně změní, vy se změníte, hodne to prozradí o kvalitě vztahu, o komunikaci, schopnosti naslouchat, porozumet si, prizpusobit se, neco obětovat, delat něco jinak než dřív. Narození dítěte je zátěžová situace, ale je jenom na vás jak se s ní vyrovnate. Ženy občas zcela logicky a přirozeně mají na prvním místě dítě, ono se bez nich neobejde, a žádají od muže hlavně podporu, lasku, prijeti dítěte. Muži to takhle většinou nemají, ti taky nerodí a nemají v sobě mateřský hormonální guláš.
Mnoho věcí které si teď nějak představuješ bude úplně jinak. Mnoho věcí kterých se obávás vůbec nepřijde.

hanka.br.
Generální žvanilka 20236 příspěvků 19.07.16 23:43

@Haya Samozřejmě, že to nebude stejné. Děti jsou každodenní starosti, práce a i ztráta soukromí. Pokud jsi chtěla randit a držet se za ručičku, plánování dítěte jste měli ještě odložit.

andelka83
Generální žvanilka 20971 příspěvků 19.07.16 23:43

Podobný přístup a představy měl můj exmanzel. Bohužel na něm lpěl i v době kdy bylo jasné že je mimo. Není možné se nepřizpůsobit, nic nezměnit. pak vztah a rodina nefunguje.

Haya
Nováček 7 příspěvků 19.07.16 23:51

Nejde mi o to držet se za ručičky a o podobné věci. Jde mi o tu lásku, bojím se, že o ni přijdeme. Mám vlastní zkušenost, a to s mými rodiči. Když jsem byla v sedmé třídě na základce, mamka mi řekla, že jí taťka v podstatě přiznal, že ji nemá rád, ale je s ní jenom kvůli mě a ségře. Bojím se, že život podřídíme dítěti a zapomeneme na nás dva. Možná to dělají hormony, že tak plaším, nevím. Jsme spolu pět let, máme dům, jsme šťastní a chtěli jsme to štěstí ještě rozšířit. Asi fakt plaším zbytečně.

Michelle_M
Závislačka 2725 příspěvků 19.07.16 23:53

Velmi pravděpodobně váš vztah na stejné úrovni nezůstane, je to logické… Ten přerod bude možná trochu bolet, ty můžeš být pod vlivem hormonálního koktejlu, na chlapy zase často padne tíže zodpovědnosti, ale pokud budete mít dostatek trpělivosti, tolerance a budete spolu mluvit, přejdete od partnerů - milenců k partnerům - rodičům a můžu ti říct, že je to dost příjemný a naplňující pocit :) Nebylo to zadarmo, ale náš vztah je teď lepší než kdy dřív, i než v té prvotní fázi slepé zamilovanosti.

Keltka
Kecalka 496 příspěvků 19.07.16 23:53
Můj názor se malinko liší

Ahoj, tak já osobně mám maličko jiný názor. Podle mě by také vztah měl zůstat trošku romantický, i přesto, že budete mít děti. Jenže je třeba na tom pracovat. S příchodem dětí se určitě vztah změní. Ale hodně záleží na tom: 1. kolik je vám let, 2. v jaké jste finanční situaci, 3. jak vám pomůže rodina a širší rodina. Hodně záleží i na tvém přístupu, jak si celý den nastavíš, jestli budeš chodit mezi lidi. Ono se nedá srovnat, když někomu je 35 a má malé dítě a jeho rodiče zemřeli a ještě řeší třeba finanční problémy. Pak moc času nebo energie na romantiku ve vztahu asi není. I když i tak - dá se. Když je ti kupříkladu do 30 ti a budeš mít pomoc rodičů, můžeš si časem s dětmi zajistit časté hlídání a někam sama s partnerem vyrazit, naplánovat romantickou akci. Samozřejmě je možné naplánovat i dovolenou, ale bez dětí bych víc, než na prodloužený víkend ve dvou nejela (bylo by to moc sobecké vůči nim). Hodně záleží i na tom, jestli na sobě budeš dál sama pracovat a nezevšedníš sobě, i partnerovi, tedy jestli budeš chodit cvičit, starat se o sebe, ale i o druhé - pochopitelně v rámci možností. Určitě je fajn, když byste neřešili finanční potíže, tak si občas i zaplatit někoho na pomoc nebo si navzájem pomoct s kamarádkou, prostě nebýt na všechno sama a usnadnit trošku práci doma partnerovi. Takže asi tak - pokud bude hlídání a budeš plánovat různé akce a jste aktivní, tak proč byste nemohli zažít i romantiku. A ono tu romantiku je krásné zažít i s dětmi - třeba u moře nebo jinde, sice jsou děti omezení a asi tě to bude štvát, ale brečí, jsou občas protivné a něčeho se dožadují, ale na druhou stranu dobrý vztah si myslím, že naopak časem ještě víc stmelí.

andelka83
Generální žvanilka 20971 příspěvků 19.07.16 23:57
@Haya píše:
Nejde mi o to držet se za ručičky a o podobné věci. Jde mi o tu lásku, bojím se, že o ni přijdeme. Mám vlastní zkušenost, a to s mými rodiči. Když jsem byla v sedmé třídě na základce, mamka mi řekla, že jí taťka v podstatě přiznal, že ji nemá rád, ale je s ní jenom kvůli mě a ségře. Bojím se, že život podřídíme dítěti a zapomeneme na nás dva. Možná to dělají hormony, že tak plaším, nevím. Jsme spolu pět let, máme dům, jsme šťastní a chtěli jsme to štěstí ještě rozšířit. Asi fakt plaším zbytečně.

Víš, ono je dobře že si to uvědomujes. Můj ex to měl doma podobné, jenže jemu to přišlo normální. Proto o společný čas nestál, videl ve mně matku než partnerku, zil si po svém.. ty víš co nechceš a budeš se snažit aby to nenastalo. A to je důležité. Vztah se dá udržet hezký, láskyplný, spokojeny, duverny, ale není to samo sebou, vetsinou se o to musí ti dva taky společně zasloužit.

enny3
Extra třída :D 13657 příspěvků 20.07.16 00:01
@Enmamma píše:
Jestli nechceš nic měnit, neměli jste si pořizovat dítě.

Přesně tak

Haya
Nováček 7 příspěvků 20.07.16 00:04

@Keltka Tak s penězi problém zatím nemáme. Moji rodiče bydlí padesát kilometrů od nás, partnerovi asi osmdesát. Partner je voják, často přes týden pryč na výcviku a jiných aktivitách, asi budu bývat někdy sama s dítětem, tím víc bych si pak chtěla užít ho, když bude s námi. Musím si to asi sama nastavit, jak říkáš, a udělat to tak, aby mezi námi stále byla aspoň ta jiskra. Děkuji :-).

Keltka
Kecalka 496 příspěvků 20.07.16 00:06
Ahoj

Ahoj, i tak to určitě půjde, zkus si tedy najít nějakou dobrou kamarádku v okolí, třeba také na mateřské, můžete si pohlídat děti navzájem a trochu si pomoct. Bez pomoci rodičů by to bylo trošku nic moc… Někdy je taky dobré občas od partnera vypadnout-například ty bys mohla třeba na týden jet ke svým rodičům na „dovolenou“, a pak se vrátit, apod., byla bys pro něho asi určitě i vzácnější. Ale když bude tolik pryč, tak s tím asi potíž nebude, spíš to, že budeš asi unavenější, že budeš víc na všechno sama, tak asi tu kamarádku.

Haya
Nováček 7 příspěvků 20.07.16 00:07

@andelka83 Ano jsem si toho vědoma, že se musí snažit oba. Ne nadarmo se říká, jaké si to uděláš, takové to máš. Jsem ráda, že mi někdo dokáže poradit a říct svůj názor i z vlastní zkušenosti. Určitě si o tom doma promluvíme a nastavíme si to tak, aby nám to vyhovovalo. Moc děkuji.

Nimie
Nadpozemská drbna 27881 příspěvků 20.07.16 00:09
@Keltka píše:
Ahoj, tak já osobně mám maličko jiný názor. Podle mě by také vztah měl zůstat trošku romantický, i přesto, že budete mít děti. Jenže je třeba na tom pracovat. S příchodem dětí se určitě vztah změní. Ale hodně záleží na tom: 1. kolik je vám let, 2. v jaké jste finanční situaci, 3. jak vám pomůže rodina a širší rodina. Hodně záleží i na tvém přístupu, jak si celý den nastavíš, jestli budeš chodit mezi lidi. Ono se nedá srovnat, když někomu je 35 a má malé dítě a jeho rodiče zemřeli a ještě řeší třeba finanční problémy. Pak moc času nebo energie na romantiku ve vztahu asi není. I když i tak - dá se. Když je ti kupříkladu do 30 ti a budeš mít pomoc rodičů, můžeš si časem s dětmi zajistit časté hlídání a někam sama s partnerem vyrazit, naplánovat romantickou akci. Samozřejmě je možné naplánovat i dovolenou, ale bez dětí bych víc, než na prodloužený víkend ve dvou nejela (bylo by to moc sobecké vůči nim). Hodně záleží i na tom, jestli na sobě budeš dál sama pracovat a nezevšedníš sobě, i partnerovi, tedy jestli budeš chodit cvičit, starat se o sebe, ale i o druhé - pochopitelně v rámci možností. Určitě je fajn, když byste neřešili finanční potíže, tak si občas i zaplatit někoho na pomoc nebo si navzájem pomoct s kamarádkou, prostě nebýt na všechno sama a usnadnit trošku práci doma partnerovi. Takže asi tak - pokud bude hlídání a budeš plánovat různé akce a jste aktivní, tak proč byste nemohli zažít i romantiku. A ono tu romantiku je krásné zažít i s dětmi - třeba u moře nebo jinde, sice jsou děti omezení a asi tě to bude štvát, ale brečí, jsou občas protivné a něčeho se dožadují, ale na druhou stranu dobrý vztah si myslím, že naopak časem ještě víc stmelí.

Moc hezky řečeno :)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Váš příspěvek
Reklama