Pásový opar a práce kuchařky, servírky

3156
13.6.17 15:54

Pásový opar a práce kuchařky,servírky

Dobrý den,
potřebujeme přijmout do restaurace kuchařku, číšnici a přihlásila se jedna slečna, která nám ani ruku nepodala, že má pásový opar.No a otázka je jasná, může snad takový člověk vykonávat práci kuchařky a číšnice? Myslím si že je to vysoce nakažlivé onemocnění, nebo se pletu? Kdo s tímto onemocněním máte zkušennost? Vystaví vůbec lékař potravinářský průkaz? Děkuji za informace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17117
13.6.17 15:57

Tak vhledem k tomu, že ten pásový opar je nakažlivý jen v tom akutním stavu, tak není problém za pár dní normálně nastoupit do zaměstnání. Jinak dcera měla, jen malý kousek zasažený, ale normálně chodila do školy, doktorka ji poslala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8100
13.6.17 15:57

Jistě že může, to je léčitelná nemoc.
Lze si najít v jakémkoli vyhledávači.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.6.17 16:01

Muže, dá se to brzy vyléčit a následky nejsou žádné. Manžel měl a dělal taky v tý době v potravinářství.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3156
13.6.17 16:02

Ve vyhledávači jsem si tuto nemoc našla, a vím že je léčitelná.
Ale chci vědět info nejlépe od někoho kdo si tím prošel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.6.17 16:03
@Dovesilke píše:
Ve vyhledávači jsem si tuto nemoc našla, a vím že je léčitelná.
Ale chci vědět info nejlépe od někoho kdo si tím prošel.

Manžel to měl, byl dva týdny doma a pak šel normálně do práce, pracoval v potravinách.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17117
13.6.17 16:04

@Dovesilke dcera taky potr. průkaz normálně dostala. To přece není nic, kvůli čemu se člověk musí omezovat, jen v tu danou chvíli. Navíc manžel měl jednou hodně zasažené tělo a nikdo to od něj nechytil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.6.17 16:07
@vokishka píše:
@Dovesilke dcera taky potr. průkaz normálně dostala. To přece není nic, kvůli čemu se člověk musí omezovat, jen v tu danou chvíli. Navíc manžel měl jednou hodně zasažené tělo a nikdo to od něj nechytil.

Manžel toho měl taky celkem hodně, ale je fakt, že ani já, ani dcera jsme to tehdy taky nechytly. Takže zas tak hrozné to asi opravdu nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9865
13.6.17 16:47

Pásová opar je infekční a berou se antibiotika tak že by měla být doma ať to někdo nechytí :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3743
13.6.17 16:47

Pásový opar jsem měla někdy okolo 15-16 roku. Vím, že se to hlásilo hygieně. Po cca týdnu/dvou jsem mohla zpátky do školy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17117
13.6.17 16:59

@Petruna21 to jo, ale neznamená to, že ji vůbec nemůžou přijmout, jak jsem z dotazu pochopila. Prostě až to zmizí, je ten člověk zdravý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9865
13.6.17 17:02

@vokishka Tak já když ho měla musela sem být doma na antibiotikách chodila jsem na injekce a nesměla jsem nikam :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3156
13.6.17 17:25

Všem děkuji za informace.
Ještě by mě zajímalo jestli se to třeba opakovaně nevrací, když už to člověk měl…
No a divné bylo že když je infekční/nepodání ruky/ že chodí mezi lidi. Třeba už infekční v té době nebyla, ale kdo ví, jde nám také o zodpovědnost osoby že…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17117
13.6.17 17:28

@Petruna21 dceru doktora vyslala do školy. Záleží na tom asi, jak je to rozsáhlé. Ale opravdu jde o to, jestli zakladatelka myslí, že už vůbec nikdy takový člověk nesmí do pohostinství nebo prostě jen v danou chvíli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.6.17 21:36

@Dovesilke Pásový opar by mohl být infekční právě kontaktem s tou vyrážkou. Je tedy velmi rozumná, že vám nepodala ruku. Když se dodržují základní hygienická opatření, není to zas tak strašlivě infekční, jak se říká. Taťka měl pásový opar - a nikdo z příbuzných se nenakazil. Vracet by se to nemělo. Jedná se totiž o virus neštovic, který v lidském těle zůstává a při nějakém stresu se znovu aktivuje. To znamená, že kterýkoliv dospělý, který měl v dětství neštovice, může mít pásový opar.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama