Reklama

Pastelky - jako dřív

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

KimL
Ukecaná baba ;) 1289 příspěvků 04.03.17 15:18
Pastelky - jako dřív

Pěknou sobotu, dámy :). Pamatujete ještě takové ty staré pastelky? Snad z ruského trhu? Mám kupu pastelek cca od 90. let a to je :srdce:. Barvy krásné, dobře se s nimi maluje. Lepší jsem dodnes nenašla, ale už je mám dlouho a dochází :(. Dneska mi přijde, že buď pastelky vůbec nebarví a jsou hrozně jemné, nebo jsou naopak až moc jasné, ale při malování jakoby nevyplňují celou stopu, ale zůstávají tam bílá místa, takže se musí tah opakovat několikrát, aby člověk vybarvil aspoň kousek pořádně a ještě musí tlačit. Ty staré jsou buď bez potisku značky, na některých je značka Pluto, na některých něco jako Relitz? Na těch nejlepších nic není. Nehledám pastelky pro dítě, ale pro sebe :). Nemáte nějaké tipy?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Aristolochia
Kecalka 190 příspěvků 8 inzerátů 04.03.17 15:21

Já mám dobrou zkušenost z koh-i-noor. Akorát jsou dražší.

KimL
Ukecaná baba ;) 1289 příspěvků 04.03.17 15:26

@Aristolochia Koh-i-norky nějaké mám, jsou hezké, ale je to ta druhá kategorie, o které píšu - jsou strašně syté. Jsou dobré na omalovánky, ale ne na normální malování/kreslení. Pak jsou ještě Faberky, ale ty jsou už cenově někde jinde :D.

Ou
Závislačka 4995 příspěvků 04.03.17 15:34

Na trhu je spoustu kvalitních pastelek, jen je potřeba kupovat ve výtvarných potřebách a nebo na e-shopech, s tím, jak momentálně jedou omalovánky pro dospělé, tak je pastelkových speciálek docela dost.

KimL
Ukecaná baba ;) 1289 příspěvků 04.03.17 15:37

@Ou No v obyčejném papíráku bych ani nehledala, ale cena pastelek je někdy vysoká, tak hledám tipy na něco osvědčeného :). Jinak ano, většina z nich je na ty omalovánky, což nehledám :)

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2294 příspěvků 04.03.17 15:47

Když odcházela vedoucí z práce, kupovali jsme jí Faber Castell, celou kazetu snad 100 barev, byla nadšená. Nejsem teda kreslíř, ale myslím, že jsme tím nic nezkazili a že její radost byla upřímná. Stály přes 5 tisíc teda…

Kelsey
Hvězda diskuse 44235 příspěvků 04.03.17 15:50
@Aristolochia píše:
Já mám dobrou zkušenost z koh-i-noor. Akorát jsou dražší.

Taky kupujeme. A jeste deckam se libi ty trojuhelnikove. Nektere pastelky jsou hrozne strasne se lamou.

KimL
Ukecaná baba ;) 1289 příspěvků 04.03.17 15:59

@Nowuka2 Faberky jsou skvělé, ale ta cena je šílená. :'( Ty moje staré no-name stály určitě jenom pár korun, žádná značka.
@Kelsey Ano, koh-i-norky jsou hezké pro děti. Lámavost mi nevadí. Možná ty lámavé dokonce kreslí lépe.

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2294 příspěvků 04.03.17 16:08
@KimL píše:
@Nowuka2 Faberky jsou skvělé, ale ta cena je šílená. :'( Ty moje staré no-name stály určitě jenom pár korun, žádná značka.
@Kelsey Ano, koh-i-norky jsou hezké pro děti. Lámavost mi nevadí. Možná ty lámavé dokonce kreslí lépe.

Jj cena je dost a třeba já to ani neocením, prostě pastelka :lol: Ale doporučili nám je přímo ve speciálce, tak jsme říkali, že to risknem… Nás na to bylo hodně takže ono se to rozprostřelo a pak to nebylo finančně tak šílený. Nadruhou stranu vzhledem k tomu množství barev si myslím že to nebudeš mít na pár obrázků, že to fakt vydrží dlouho :nevim:

Bomer
Ukecaná baba ;) 2375 příspěvků 04.03.17 16:16

Mondeluz a polycolor :srdce: :palec:

KimL
Ukecaná baba ;) 1289 příspěvků 04.03.17 16:22

@Bomer Mondeluz od koh-i-noru jsou ty akvarelový, že? Ty mám :D. Na ty Polycolor mrknu. Díky :)

Amys
Generální žvanilka 20697 příspěvků 04.03.17 17:16

@KimL Já jsem si pro sebe pořídila Progressa :oops: Dětem pak Tricolor. Nelámou se a kreslí nejlíp zatímz toho, co jsem kdy pro ně měla. Ale jsou to ty tlusté trojúhelníkové.

tulipán
Závislačka 2802 příspěvků 04.03.17 18:15

Polycolor jsou skvele a daji se dokupovat jednotlive. Sady jsou tridene na teple a studene barvy.

Elenloth
Závislačka 3796 příspěvků 04.03.17 18:15

@KimL Tak jestli máš Mondeluz, tak určitě mrkni na Polycolor. Ty jsou tvrdší a nedělají právě tolik ta bílá místa. Na větší plochy progressa, existují i v akvarelové verzi, kde je mnohem víc barev, ale stejně většinou odpovídají těm polycolorkám.
Jinak koukni na stránky Radost pro maminku, paní prodává hodně druhů pastelek i po kusech, takže můžeš vyzkoušet.

Sashie
Ukecaná baba ;) 1950 příspěvků 04.03.17 18:15

Mně se u dětí osvědčilo Stabilo pastelky - jsou tlustší a super kryjí a i u žluté je to super.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Reklama