Syndrom PCO a nemám menstruaci

23.9.19 08:34

PCO a bez ms

Ahoj. mám od porodu 9 měsíců od té doby mám problémy s menstruací jen jednou a to po šestinedělí jsem to dostala normálně pak už ne postupně se cykly prodluzuji bylo to nejdříve po 31 dnech,44 dnech,46 dnech, pak vyvolavacka pak 58 dní a teď opět 58 dní a nic…u Dr mi řekly že mám syndrom PCO i když jsem měla vždycky ms pravidelnou na hodinu a dvakrát jsem otěhotněla na poprvé problémy se objevily až po druhém porodu nevím jak to mají jiné ženy s tím PCO jak často chodí menstruace nebo jestli to nějak řeší? já HA brát nechci a nebudu sama dr.mi nabídla ať to nedělám že když nechci další děti ať to neřeším ať si chodí menstruace jak chce ale i tak mě to stresuje nikdy jsem neměla problémy je mi 22 a to už nebudu mít menstruaci? Holky poraďte co mám dělat jít na vyvolavacku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

10849
23.9.19 09:18

Ja jsem to neresila. Kdyz prisla, tak prisla. Cykly jsem mela ruzne od cca 32 do 88 dni :mrgreen: zacla jsem to resit az kdyz jsem chtela otehotnet. Nijak mi to nevadilo ani me to nak moc neomezovalo.. Akorat jsem nevedela, kdy me to prekvapi no :D po porodu mam teda menses uz vicemene pravidelne, plus minus par dnu. Takze ja to mam obracene nez ty

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.9.19 09:25

@Lekninka91 no přesně takhle mi to řekla dr. dokud nechci další dítě ať to prostě neřeším HA by to beztak nevyřešila jen zakryla problém a já ji nechci jen jestli to není pro tělo nějaký problém když není ms? Já bych to asi taky neřešila ale nejsem na to prostě zvyklá :grinning: jinak mi nechybi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10849
23.9.19 09:37

@Bambulka19 tak ono tohle je tezko lecitelny nebo opravitelny.. Co vim, tak bez hormonu to hodne zensky resily bylinkama a stravou.. Jinak jedine ty hormony, coz mi prijde zbytecny, pokud teda HA nechces a jiny problemy kvuli tomu nemas.. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.9.19 09:49

@Lekninka91 žádný jiný problémy nejsou nepociťují nic teda co by mě vedlo k lékaři až na to že prostě nekrvacim v době menstruace..jinak teda jsem po druhém porodu přibrala 20 kg na moji výšku mám teda dost nadváhu a to jsem nikdy neměla takže možná proto se to PCO projevilo az teď no nevím.. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
9362
23.9.19 09:53

PCOS jsou často spojené s problémy s inzulínem a můžou být předchůdci složitějších autoimuntiních problémů. proto má smysl to řešit.

Začni užívat inositol - v poměrně velkých dávkách - minimálně lžičku denně, ale klidně můžeš i dvě polévkové lžíce.
A kupuj ho u kulturistů, ne v lékárně, farmaceuti ti tam přihodí snažilkovskou přirážku.

https://examine.com/…ts/inositol/

A přidej k tomu i tak 3-5 lžíček rybího tuku denně.
https://examine.com/…ts/fish-oil/

A zároveň vysaď sladké a bílou mouku a zvyš příjem vlákniny - s PCSOS to dost pomáhá, můžeš zkusit nějakou dobu experimentovat i s ketogenní dietou (nebude potřeba déle jak měsíc, dva), nebo přirozenou lowcarb - tzv. paleo.

https://www.melvil.cz/…rvnim-miste/

Zároveň to chce zvýšit pohyb a případně přidat nějaké cvičení zaměřené na svalové dysbalance v pánvi - mojžíšová, hormonální jóga, mohenodžáruo, dobře vedené pilates či břišní tance a podobně.

Než začneš, nech si u praktické lékařky změřit hladiny cukru v krvi a udělat základní krevní panel na tuky, jaterní enzymy a tak, objednej se na to samé za tři měsíce - mezi tím najeď na režim se sacharidy max do 150g denně a suplementaci inositolem a rybím tukem. Po čtvrt roce režimu pak podle případných změm v krevní obrazu vyhodnot, jestli to má smysl.

Ty testy si nejspíš budeš muset platit- ale není to žádná závratná částka.

Příspěvek upraven 23.09.19 v 09:57

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10849
23.9.19 09:55

@Bambulka19 problemy s vahou s tim muzou taky souviset, tenhle problem ja nastesti nemam..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
9362
23.9.19 09:57
@Bambulka19 píše:
@Lekninka91 žádný jiný problémy nejsou nepociťují nic teda co by mě vedlo k lékaři až na to že prostě nekrvacim v době menstruace..jinak teda jsem po druhém porodu přibrala 20 kg na moji výšku mám teda dost nadváhu a to jsem nikdy neměla takže možná proto se to PCO projevilo az teď no nevím.. :nevim:

No to ono s tím souvisí - tuk má i endorkinní funkce - tedy jeho nadbytek dělá bordel v hormonech a zároveň sebou nadváha velmi dobře může nést počínající metabolický syndrom, který může s PCOS souviset.

Proto je potřeba měnit stravování a pohyb co nejdřív, než se to ze sydnromů rozjede v systémovější problémy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.9.19 10:15

Ja mam PCOS dlouho, nejdriv to presne prekryla antikoncepce, resila jsem to leky, injekcemi u prvniho a druheho snazeni a ted kdyz jsem se se rozhodla uz neresit, vlastne mi vyhovovalo menses nemit, tak jsem po ukonceni kojeni zacala fungovat jak svycarsky hodinky:-) Ona je to takova diagnoza, kdyz nevime je to PCOS, protoze ja prosla rukama hodne lekarum, i v CAR a jeden tvrdil ano, druhy ne. Jinak za me pomaha zmena zivotniho stylu, i mala to muze ovlivit a inositolem nic nejde zkazit. A samozrejme nadvaha ma svuj velky podil, i kdyz je to taky tak, ze nikdo nevi poradne jestli je PCOS jeji nasledek nebo pricina.

• Nahlásit
  • Citovat
24.9.19 08:45

@Ou souhlas se vším.
@Bambulka19 Já přidala ještě vitamin D a hodně mi pomohla hormonální jóga. Též je dobré načíst si info ideálně na zahraničních webech, kde se přeci jen PCO řeší déle. Často bývá spojené se špatnou funkcí štítné žlázy, inzulinovou rezistencí a tím pádem i rizikem diabetu a zvýšeným rizikem onemocnění jater. Proto doporučuju nechat si zkontrolovat vše výše uvedené. Ono se PCO dlouho projevuje třeba „jen“ tou chybějící ms, ale ovlivňuje celý hormonální systém, tak je dobré to nezanedbat. Akorát mám pocit, že u nás si s tím stále lékaři neví rady a léčí jednotlivé symptomy odděleně (v tom lepším případě) a nebo rovnou předepíší HA jako řešení…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.9.19 12:40

@DeeSocialWorker jak dlouho se to projevuje jen tou ms než začnou jiné problémy? To mi Dr neřekla rekla ať vůbec ms neřeším ať si chodí jak chce když nechci otehotnet. jinak s tou štítnou nevím párkrát mi dělali testy no před rokem několikrát a vždy ok. Až teď co jsem po druhém porodu prostě blbne ms noo..ještě mě. napadlo jestli nemám cystu ale to nevím mám to od. porodu takhle že to nedostavam a cysta to nikdy nebyla jaký by byli popř. priznaky? Dnes jsem 58 DC a pořád nic nevím jestli čekat nebo jít k Dr na injekci stejně to prostě měsíc bude to samé a nedostanu to jak mám tak nevím má to cenu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.9.19 13:14

@Bambulka19 ono se to nedá říct tak obecně, možná to u vás zůstane pouze u té menstruace, ale u mě se to třeba postupně zhoršovalo, začala jsem přibírat, ms jsem měla třeba 4× ročně, padání vlasů a strašlivá únava atd. A pak samozřejmě je to spojeno i s neplodností, protože nemusí docházet k ovulaci. Prostě bych požádala o testy (hormonální profil, cukr na lačno, jaterní testy) ať víte, jestli se vám nerozjizdi ještě něco dalšího. Jinak mě opravdu nejvíc pomohla hormonální jóga (srovnala mi ms z cyklu 21 až 80 dní na cyklus cca 35 dní) a výživové doplňky (inositol, vítamin D) a dieta (bez lepku, mléka, hlídat sacharidy).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.9.19 13:19

@DeeSocialWorker jojo chápu děkuji a určitě na ty testy si Zajdu já pořád nějak doufám. ze se to srovná že tělo se ještě probere se je to tím porodem rozhozené :nevim: ten vitamín de může být i vigantol? Mám tu co dávám male to můžu takže zkusit brat? Nebo radši počkat až jak mi vyjdou testy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.9.19 13:21

@Bambulka19 jj, vigantol beru taky ;) a klidně začněte, většina lidí ho má beztak málo a určitě se nepředávkujete.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.9.19 13:26

@DeeSocialWorker tak díky moc zkusím :relaxed:️

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie