PCOS a neochotný doktor

17.2.21 08:25

PCOS a neochotný doktor

Ahoj, spíš se tady chci trochu vypsat, ale pokud budete mít někdo nějakou radu nebo tip, budu moc ráda :D
Dneska jsem byla na cytologii a jelikož můj gynekolog pracuje i v Pronatalu, mluvili jsme i o PCOS a o tom, jak vyřešit moje dosti komplikované otěhotnění. Řekla jsem mu jasně, že stimulace Femarou a plánovaný styk není nic pro nás, doktor měl připravené jenom dvě řady, obě absolutně s prominutím debilní - nemyslet na to, že chci počít a neříkat partnerovi, kdy mám ovulaci. Chtěla bych vidět někoho neplodného, kdo si píchá injekce, chodí na ultrazvuky a láduje se hormony a nemyslí na to, že chce počít :lol: Jinak jelikož partner je v sexu dosti komplikovaný, do sexu ho jen tak nepřemluvím. Takže rady úplně k prdu, tohle může radit někomu, kdo je zdravý. Jinak jsem mu řekla, že půlroční stimulaci Ovitrelle mám už za sebou a chceme rovnou na IVF, načež mi řekl, že bychom měli zkusit dalšího půl roku a ne se hned hnát za IVF, když je mi jen 22. Ale říkám si, že právěže proto, že je mi 22, tak bych si měla nechat odebrat vajíčka a nechat alespoň zmrazit embrya dřív, než budu mít vajíčka absolutně k ničemu a nekvalitní. Nevím no, tvářil se, jako bych byla blázen, když se nechci 3 roky snažit o jedno dítě a devastovat si tím psychiku (nejsem přecitlivělá, docházím k psychologovi a mám diagnostikovanou takovou jednu záležitost, která mi celkový proces snahy o dítě dost ztěžuje). Ale vysvětlujte to gynekologovi, že jo. Takže jsem odešla akorát na*raná na sebe, na doktora a na svoje vaječníky. Do toho se na mě koukali jako na divnou a vadnou, že jdu na gynekologii, když nejsem těhotná, jak si vůbec můžu dovolit zabírat čas pro těhotný… Sestřička nepříjemná, ke mně odměřená a jak tam přijde těhotná, usmívá se jak měsíček na hnoji. Mám chuť ty děti nemít vůbec s takovýmhle přístupem doktorů nebo odjet do Švýcarska a tam si zaplatit, či budu potřebovat. Pardon za spam a román, ale bohužel to nemůžu jinde ventilovat :D Hezký den všem, kdo to dočetl až sem :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1445
17.2.21 08:27

Jed do Svycarska.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3090
17.2.21 08:39
@teplicanda1919 píše:
Jinak jelikož partner je v sexu dosti komplikovaný, do sexu ho jen tak nepřemluvím.

Takže důvod proč se ženeš do IVF a už nechceš zkoušet nic doma je ten, že s tebou partner nespí? A s tím chceš mít dítě? Ve 22 letech?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10514
17.2.21 08:41
@teplicanda1919 píše:
Ahoj, spíš se tady chci trochu vypsat, ale pokud budete mít někdo nějakou radu nebo tip, budu moc ráda :D
Dneska jsem byla na cytologii a jelikož můj gynekolog pracuje i v Pronatalu, mluvili jsme i o PCOS a o tom, jak vyřešit moje dosti komplikované otěhotnění. Řekla jsem mu jasně, že stimulace Femarou a plánovaný styk není nic pro nás, doktor měl připravené jenom dvě řady, obě absolutně s prominutím debilní - nemyslet na to, že chci počít a neříkat partnerovi, kdy mám ovulaci. Chtěla bych vidět někoho neplodného, kdo si píchá injekce, chodí na ultrazvuky a láduje se hormony a nemyslí na to, že chce počít :lol: Jinak jelikož partner je v sexu dosti komplikovaný, do sexu ho jen tak nepřemluvím. Takže rady úplně k prdu, tohle může radit někomu, kdo je zdravý. Jinak jsem mu řekla, že půlroční stimulaci Ovitrelle mám už za sebou a chceme rovnou na IVF, načež mi řekl, že bychom měli zkusit dalšího půl roku a ne se hned hnát za IVF, když je mi jen 22. Ale říkám si, že právěže proto, že je mi 22, tak bych si měla nechat odebrat vajíčka a nechat alespoň zmrazit embrya dřív, než budu mít vajíčka absolutně k ničemu a nekvalitní. Nevím no, tvářil se, jako bych byla blázen, když se nechci 3 roky snažit o jedno dítě a devastovat si tím psychiku (nejsem přecitlivělá, docházím k psychologovi a mám diagnostikovanou takovou jednu záležitost, která mi celkový proces snahy o dítě dost ztěžuje). Ale vysvětlujte to gynekologovi, že jo. Takže jsem odešla akorát na*raná na sebe, na doktora a na svoje vaječníky. Do toho se na mě koukali jako na divnou a vadnou, že jdu na gynekologii, když nejsem těhotná, jak si vůbec můžu dovolit zabírat čas pro těhotný… Sestřička nepříjemná, ke mně odměřená a jak tam přijde těhotná, usmívá se jak měsíček na hnoji. Mám chuť ty děti nemít vůbec s takovýmhle přístupem doktorů nebo odjet do Švýcarska a tam si zaplatit, či budu potřebovat. Pardon za spam a román, ale bohužel to nemůžu jinde ventilovat :D Hezký den všem, kdo to dočetl až sem :srdce:

Co znamená, že přítel je v sexu dost komplikovaný a k sexu jo jen tak nepřemluvíš? Znemená to, že nemáte sex?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3961
17.2.21 08:52

Znám toho lékaře a je pravda, že je neochotný až hanba. Ale… ve vaší situaci, co jsi čekala? Stimulace Femarou a časovaný styk je nejméně invazivní, naprosto logicky z medicínského pohledu první volba. S PCOS (AMH hodnoty kolen 20) jsem po stimulaci Femarou otěhotněla napodruhé. Odmítla jsi, protože „nic pro vás“. Z toho, pardon, vyznívá, že ty sama ani tvůj chlap pro to nejsi schopná nic udělat a nic obětovat. Co bys jako v této situaci chtěla za jinou radu, než že teda ať na to nemyslíš a chlapa nezatěžuješ ovulací?

Pokud to chceš mít všechno jednoduchý a na zlatým podnose, tak ti nic nebrání jít někam, kde si zaplatíš rovnou IVF, a nechat si odebrat vajíčka klidně čtyřikrát. Sice absolutně není důvod, aby se vám do pár let nemělo podařit a není důvod, proč bys měla mít v pětadvaceti nekvalitní vajíčka, ale když po tom tak toužíš a máš na to… Gratuluji k životnímu partnerovi, který tě raději nechá napíchat hormonama (pokud tě obtěžuje Ovitrelle, tak se fakt těš) a podstupovat invazivní zákroky, než aby byl ochoten s tebou jednou měsíčně souložit v době ovulace. Ve dvaadvaceti fakt výhra ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
236
17.2.21 09:02

Není ten partner ženská?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
206
17.2.21 09:08

Jak už tady bylo zmíněno. Nedivím se, že doktor tě na IVF nechce poslat hned. Ve 22 mít partnera, co se mnou nechce mít sex za účelem početí, protože je komplikovaný. :roll: Chce vůbec to dítě? Abys brzo neskončila jako samoživitelka…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6863
17.2.21 09:53

Nechápu to „nic pro nás“ - to jako z důvodu, že partner chce mít dítě, ale jaksi bez sexu? :think: Pokud ano, tak se trošku nedivím, že na tebe doktor kouká jako na blázna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.2.21 10:32

@Serpentini Ne, to ne, kdyby se mnou nespal, tak bych s ním ani nebyla :D Spíš jde o to, že pro nás oba je problém mít sex na povel a nechceme si kazit sex snahou o dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.2.21 10:37

@SlečnaDahlia To jsi měla asi velké štěstí, já byla na Femaře doporučovaný půlrok a nebylo z toho nic, i když jsme se opravdu snažili. Takže nám z toho logicky vyplývá tohle řešení. Nepotřebujeme mít dítě přirozeně, když máme tuhle možnost, na co se x let snažit úplně zbytečně a pak až jít na IVF, to to raději uděláme rovnou. Navíc upřímně řečeno jsem naštvaná hlavně z toho důvodu, že doktor se mnou mluvil v říjnu a absolutně schvaloval, že se nechceme mořit s „přirozenou“ snahou moc dlouho a nebojíme se IVF a najednou úplně obrátil. Nevím, pro mě nikdy nebylo početí nějaký úkol anebo něco, čeho chci dosáhnout bez pomoci. Prostě chci mít dítě a to, jak ho budeme mít, je čistě na nás. Nejradši bych opravdu odjela někam do pryč a našla tam náhradní matku, protože ta naše „snaha“ už mě dostala až k psychologovi, jelikož tohle vůbec nesnáším dobře, každý měsíc si znechucovat sex a doufat, že z toho bude dítě a stejně nikdy žádný úspěch.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.2.21 10:38

@Michelle_M Ono občas mít sex nestačí, já třeba nemám ovulaci a ani s hormonální stimulací z toho byla akorát prázdná peněženka a nervy v kýblu, protože to bylo celý k ničemu :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.2.21 10:42

@ivašot. Sex máme, ale znáš to, stresující práce, povinnosti, starostí se stěhováním a když je na to nálada, tak zrovna ve chvíli, kdy už je vyvolaná ovulace dávno za mnou… Takže asi tak. Navíc prvních pár měsíců jsme se i docela snažili, ale bylo to k ničemu, jak jsem tu psala, akorát nervy v háji a utracený prachy jako bych hodila do koše

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10514
17.2.21 11:29
@teplicanda1919 píše:
@SlečnaDahlia To jsi měla asi velké štěstí, já byla na Femaře doporučovaný půlrok a nebylo z toho nic, i když jsme se opravdu snažili. Takže nám z toho logicky vyplývá tohle řešení. Nepotřebujeme mít dítě přirozeně, když máme tuhle možnost, na co se x let snažit úplně zbytečně a pak až jít na IVF, to to raději uděláme rovnou. Navíc upřímně řečeno jsem naštvaná hlavně z toho důvodu, že doktor se mnou mluvil v říjnu a absolutně schvaloval, že se nechceme mořit s „přirozenou“ snahou moc dlouho a nebojíme se IVF a najednou úplně obrátil. Nevím, pro mě nikdy nebylo početí nějaký úkol anebo něco, čeho chci dosáhnout bez pomoci. Prostě chci mít dítě a to, jak ho budeme mít, je čistě na nás.Nejradši bych opravdu odjela někam do pryč a našla tam náhradní matku, protože ta naše „snaha“ už mě dostala až k psychologovi, jelikož tohle vůbec nesnáším dobře, každý měsíc si znechucovat sex a doufat, že z toho bude dítě a stejně nikdy žádný úspěch.

Promiň, opravdu to neber ve zlém. Ale je ti 22 let, jak dlouho se vlastně „snažíte“? Nebylo by lepší se na tu snahu fakt na nějaký měsíc vykašlat, zase si užívat sexu jen tak a trochu se srovnat psychicky? Ono ani to IVF není bez nervů a úspěch prvního pokusu ti taky nikdo nezaručí. A jít do toho v tomhle rozpoložení asi není úplně ideální :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2299
17.2.21 11:33

Já tomu nerozumím. Doktor je blbec, protože ti řekne, že máte souložit jen tak bez ohledu na ovulaci. A o chvíli dál píšeš, že je to náročný sledovat ovulaci a sladit ji se souloží. :nevim: někteří lidé souloží klidně každý den..z chtíče a lásky, ne proto, že oplodňují.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10514
17.2.21 11:36
@Petula306 píše:
Já tomu nerozumím. Doktor je blbec, protože ti řekne, že máte souložit jen tak bez ohledu na ovulaci. A o chvíli dál píšeš, že je to náročný sledovat ovulaci a sladit ji se souloží. :nevim: někteří lidé souloží klidně každý den..z chtíče a lásky, ne proto, že oplodňují.

Zejména ve dvaceti…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat