Péče o byt/dům

Anonymní
15.4.21 12:55

péče o byt/dům

Ahoj. uvažujeme o koupi domu, celkem velkého, přízemního.. má skoro 200 m2. manžel má strach, abych zvládla běžný úklid tak velké plochy plus zahradu (1000 m2). je hodně vytížený, asi by to bylo dost na mě. jsme z bytu, máme 2 děti a čekáme třetí. Máte někdo zkušenosti? je to opravdu tak náročné oproti bytu 90 m2 nebo jsou to jen obavy? díky.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19799
15.4.21 13:05
@Anonymní píše:
Ahoj. uvažujeme o koupi domu, celkem velkého, přízemního.. má skoro 200 m2. manžel má strach, abych zvládla běžný úklid tak velké plochy plus zahradu (1000 m2). je hodně vytížený, asi by to bylo dost na mě. jsme z bytu, máme 2 děti a čekáme třetí. Máte někdo zkušenosti? je to opravdu tak náročné oproti bytu 90 m2 nebo jsou to jen obavy? díky.

Manžel má strach, abys to zvládla? On v tom domě bydlet nebude?? Snad se o tyhle věci dva rozumní lidi dělí. Obvzlášť s dětmi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
114
15.4.21 13:06

Tak selským rozumem - 90m2 je asi 2,2 násobek z 200m2, takže z logiky věci, to bude zabírat násobně víc času při úklidu. Kamarádka má dům 100m2 a když ho uklízí poctivě, tak má celý víkend zabitý.
Já při úklidu 55m2 to mám za celé dopoledne práce.
Jo a zahradu na chatě, která má 1000 m2 jenom ta zelená plocha sekáme půl dne a nemluvě o rytí, setí, sázení, okopávání a vůbec celkové údržbě. To se nás tam vyřádí i 5 a pořád je co dělat.
Já bych třeba tak velké bydlení už nechtěla a když už, tak robovysavač + někdo, kdo bude 2× ročně umývat okna, vyčistí mi i koberce a čalounění a za předpokladu, že nemám psa, co pořád lítá tam a zpět, a manžel s dětmi mi pomáhají při úklidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4581
15.4.21 13:08

Nejsou to jen obavy. Je to celkem záhul. Už těch oken třeba… chce to koupit robotický vysavač, určit si čisté a špinavé zóny (na baráku se třeba ze zahrady dost chodí v botech - chodba, garáž apod.), pořádně tyhle věci promyslet pokud jde o podlahové krytiny (mně se osvědčila dlažba, ale bez podlahového topení je samozřejmě studená a záleží i na spárování), nebo vinyl… koberce fakt co nejméně… záclony radši taky moc ne :lol: zlaté žaluzky noc/den.. my třeba na chalupě chodíme v botech až do kuchyně, kde je staré lino, takže tam mám po ruce furt smeták a v komoře za dveřma mop.. z druhé strany baráku od garáže mám taky za dveřma smeták :lol: děti tahají ze zahrady bláto/písek atd., chodí si pro pití - tak na tohle vše myslet..
ale stojí to za to, neboj ;)
PS : JJ - viz. výše - pokud máte psa, tak se připrav, že i ten při pobytu na zahradě vypadá úplně jinak, než když většinu času dosud trávil v čisťounkém bytě.. kolikrát mi proběhne pod nohama když vytírám a nejlíp, když je venku bláto :lol:

Příspěvek upraven 15.04.21 v 13:11

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1595
15.4.21 13:09

Manzek ma strach, pobavilas :lol:8o…to jako vazne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4581
15.4.21 13:12

@kalie :mrgreen: třeba to může být takový ten antiseptický typ chlapa - s takovým na velkém baráku fungovat bude o vraždu… :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53429
15.4.21 13:12

My tak velký barák máme. Ale potrpíme si na čisté, jednoduché plochy. Tzn. jednu velkou skříň v pokoji, než několik rozsekaných skříněk po pokoji. Nesnáším výstavku pracholapů na políčkách. Takže poličky neuvedeme.
Existuje vysavač, který vysaje, když je člověk v práci. Dneska je takových vychytávek, usnadnění - pračka, sušička, myčka. A sekačku máme koupenou, že nabiju baterku, zapnu cuplík a sekám. Takže taky pohoda. Většinou seká muž, když je v zahraničí, tak taky sáhnu po sekačce. Taková se kupovala, aby se mi s ní líp pracovalo. Nás je doma 5. Přes týden se uklízí operativně a o víkendu důkladně společně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12965
15.4.21 13:13

Robo vysavac/vytirac, hobot na okna, susicku a zapojit vsechny. Popr pani na uklid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12965
15.4.21 13:14

Jo a mame robo sekacku. Seka kazdy den v sezone

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7409
15.4.21 13:16

To je milé, že se o tebe muž tak bojí :lol: No já bych 200 m2 uklízet nechtěla, stačí mi bohatě necelá polovina. Zahradu letos ani pořádně nestíhám, teda ne tak jak bych si představovala. Ale mám teď celkem neodložitelné mimino, za rok to snad už bude lepší, pokud do té doby neobrosteme mechem a kopřivami :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2415
15.4.21 13:40

Mám zkušenost byt i starší dům, obojí cca 90m2. V bytě to byla brnkačka. Stačilo občas vyluxovat, jednou za čas vytřít a provést běžný úklid. Na baráku se pořád z venku tahá nějaký bordel, takže bych mohla luxovat a zametat nonstop, takže občas dělám, že ten nepořádek na zemi nevidím :D Přes zimu je furt v předsíni bláto, v létě je barák průchozí, takže taky pořád naťapáno. Do toho hyperaktivní pes co rád prolítne mezi dveřma bez utřených pacek. K tomu zahrada 2500m2 a to je teprve masakr. Na jednom konci začneme sekat a než dojedeme na druhý, už abychom začali nanovo :mrgreen: A v zimě ještě připadá úklid sněhu alespoň u brány a parkovacího stání (ideální přírodní posilovna - letos mám bicáky jak pomeranče :mrgreen: ).
Takže za mě - s barákem je rozhodně víc práce. Navíc musíš průběžně řešit opravy (u novostavby možná ze začátku ne). Takže si vynásob současnou dobu úklid x2 (větší plocha) a ještě jednou x2 (na údržbu zahrady).
Ale já bych už neměnila. Ta volnost, příroda hned za okny a pohoda s kafíčkem pod kvetoucí jabloní a možností vyhnat synátora bezprizorně na zahradu - to za to stojí :srdce: Člověk se prostě nikdy nenudí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1733
15.4.21 13:44

Kdyz se muz boji, at zaplati hospodyni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
308
15.4.21 13:47

Mám obdobnou plochu, ještě vtipně do patra, takže se člověk proběhne, bez robo vylepšováků, neb staré podlahy. Značná část jsou pokojíčky, u puberťáků pro mě no go zóna, takže to něco ubere. Bez dětí naprostá pohoda, s dětma a zvířatama o dost menší pohoda, ale pokud člověk není leštič, tak mi na tom nic divného nepřijde, nikdy jsem v bytě nebydlela, pokud nepočítám koleje. Se zahradou už je to horší, protože tam hodně záleží, co na ní je. Na tyhle metry to je fakt co týden jeden den sekací, pokud chceš mít trávník, ne systém „sušíme seno“. Pokud na tom jsou ovocné stromy a různě jiné záležitosti vyžadující odplevelování a péči minimálně na podzim a na jaře, tak to s tím chce zkrátka počítat, že to nebude co víkend v trapu na výletech, že tomu tu práci člověk dát musí. Ale zas jsou lidi, co tu péči o zahradu milují. Já jsem třeba jen sekač, už jsem si tu zahradu uzpůsobila aby to jaro/podzim bylo fakt minimální a tak tu mám takovej ostrůvek naturální přírody mezi opečovávanými záhonky nebo trávníkem zastřiženým do posledního smítka.
Zas kdybych nevykecávala na emiminu, tak by ta zahrada mohla vypadat taky jinak :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.4.21 13:47

No mozna jsem to napsala blbe.. asi se neboji manzel o me, ale ze nebudeme proste stihat s jeho vytizenosti vsechno to zaopatrit. samozrejme, ze kdyz bude doma, tak pomuze. ale abychom nestravili ty dva dny co je doma jen uklidem. jinak diky vsem za reakce. psa nemame.

• Citovat
  • Nahlásit
5758
15.4.21 13:50

Je od něj hezké, že na tebe myslí. Když je tak hodný, může zaplatit uklizečku na pár hodin týdně a zahradníka. Tady v okolí to lidé tak praktikují. Nebo že by přidal ruce k dílu? To asi nebude ten případ. Tak tedy ten personál. Jestli se manžel nechce zapojovat prací a nebo finančně, tak do domu nechoďte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat