Airbnb pronajem bytu?

20
13.4.21 12:09

Airbnb pronajem bytu?

Dobry den. Potreboval bych od Vas radu protoze Airbnb vubec neznam a nechci naletet. Jde mi o to, ze pritelkyne si hleda pronajem bytu v Brne. Kontovala jednu pani ktera nabizela byt a jak pise je aktualne v Polsku kde zije a byt v Brne nabizi velmi levno az mi to prijde podezrele. Rika ze Airbnb vyresi predani klicu. Podle toho co jsme si s ni psali to popsala tak, ze ona s informacemi o pritelkyni ( jmeno rodne cislo atp) pujde kontaktovat Air, pote pritelkyne posle na Airbnb najem + kauci a pote za 3 dny prijdou postou klice od bytu. Pokud se pritelkyni byt bude libit, klice si necha a jde do podnajmu, pokud ne, penize co poslala se ji vrati. Ja z toho ale mam divny pocit, troaku mi to prijde jako podvrh. Muzete mi prosim napsat jak to funguje a zda je to realne?? jako dukaz prikladam co zena z Polska psala pritelkyni na mail ( je to prelozene do CJ translatorem ) dekuji moc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
31400
13.4.21 12:20
@Daspy píše:
Dobry den. Potreboval bych od Vas radu protoze Airbnb vubec neznam a nechci naletet. Jde mi o to, ze pritelkyne si hleda pronajem bytu v Brne. Kontovala jednu pani ktera nabizela byt a jak pise je aktualne v Polsku kde zije a byt v Brne nabizi velmi levno az mi to prijde podezrele. Rika ze Airbnb vyresi predani klicu. Podle toho co jsme si s ni psali to popsala tak, ze ona s informacemi o pritelkyni ( jmeno rodne cislo atp) pujde kontaktovat Air, pote pritelkyne posle na Airbnb najem + kauci a pote za 3 dny prijdou postou klice od bytu. Pokud se pritelkyni byt bude libit, klice si necha a jde do podnajmu, pokud ne, penize co poslala se ji vrati. Ja z toho ale mam divny pocit, troaku mi to prijde jako podvrh. Muzete mi prosim napsat jak to funguje a zda je to realne?? jako dukaz prikladam co zena z Polska psala pritelkyni na mail ( je to prelozene do CJ translatorem ) dekuji moc

Je to podvod.
https://pardubicky.denik.cz/…0190110.html

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16441
13.4.21 12:24

@Bábrdl přesně tak.

Jděte s tím na policii. Nebudete sami, koho dotyčný/á podvádí.

Airbnb nikam žádné klíče nenosí (můžeš tam mít někoho, kdo se ti o byt stará a pustí tě dovnitř, ale to si musíš zajistit jako pronajímatel sám. Služba jako taková se cíleně vyhýbá všemu co je v realitě - kvůli možným právním postihům je to jen ona aplikace.

Neexistuje žádná kancelář, informace zadáváš do aplikace, ne pronajmateli a naopak podstatou té služby je že tvoje informace chrání.

A hlavně teda veškeré platby probíhají skrze platební bránu v aplikaci nikdy se nikam nic neposílá na účet či jinak.

Příspěvek upraven 13.04.21 v 12:26

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26202
13.4.21 12:25

Je to podvod. Na nás tohle zkoušel kdysi před 4 roky taky nějaký týpek zase v Berlíně a on je v Anglii. Ukončit konverzaci a hlavne nikam neposílat peníze

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
13.4.21 12:43

Diky vsem:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31400
13.4.21 12:47
@Daspy píše:
Diky vsem:)
:palec:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56
13.4.21 18:04

Nikdy nic neplat dokud nemas klice od bytu, neprobehla prohlidka a neni ani podepsana smlouva. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat