Péče o dvě děti

227
23.11.18 07:19

Péče o dvě děti

Dobrý den,

prosím jak zvládáte péči o novorozence, který ma velké břišní koliky, tudíž hodně brečí a málo spí s péči o dvouleťáka? Já si už nějak nevím rady, starší se navíc pořád vzteká, takže skoro pořád kravál…

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

1877
23.11.18 07:26

Tak kraval byl a asi i bude, ale nejak se to zvladnout muselo a strasne rychle se to zlepsilo.
Co satek? Ten je na prdiky super a navic byvaji mimca klidne a hezky spinkaji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
355
23.11.18 07:29

Stejně jako jiné. Prostě to zvládnout musím, tak to zvládám.. Vždycky si vzpomenu na mámu, která nás měla tři a byli jsme jak schůdky - rok po sobě. :D

A že se starší vzteká - nesnaží se vyvolat pozornost, protože žárlí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3881
23.11.18 07:33

Novorozence jsem mela nonstop v satku, diky tomu jsme to prezili vsichni :mrgreen: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
280
23.11.18 07:45

Byla to fuska, ale muselo se to zvladnout. Mladší jsou už dva roky a až posledních pár měsíců nemusím lítat jako hadr na holi. Původně jsme chtěli tři děti, ale třetí jsme zatím odložili :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.11.18 07:52

Mladší nesnesl nošení, ale v kočárku aspoň tak nerval - a tak jsme byli venku. Porad. Starší byl rad, ze muze na hřiště a vylitat se, navíc ho to unavilo a v noci spal. Mladší bohužel vstaval co hodinu ještě v půl roce, bylo to dost hrozne - někdy si ho vzal manžel, ale většinou jsem ho měla já. A nakonec spinkat začal, koliky povolily, noční kojení se ustálilo na jednou za tři hodiny. Chce to jen čas, tech par měsíců to vydrzis ;) kluky mam od sebe 22 měsíců. Ale kraval je tu furt - teď uz nejeci mimino a batole, ale batole a ctyrletak a to ma teprve grady :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
534
23.11.18 07:55

Ahoj, mám holčičky rok a půl po sobě. Zatím zvládám celkem obstojně a to díky šátku doma. Často chodíme někam na návštěvy nebo návštěvy k nám :mrgreen: taky zapoj do péče o mrňata tatínka. Zvládneš to, neboj :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2382
23.11.18 08:49

Zkoušela jsi šátek? Hodně miminek se v něm uklidní. Vázat ne na svislo, ale do klubíčka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.11.18 09:00

Mám děti 2 roky a 3 měsíce do sebe, mladší je v dubnu a ten rok bylo zrovna hezky. Takže jsme v podstatě celé dny byli venku a domů chodili v podstatně jen na jídlo a aby se starší vyspala po obědě. Snažila jsem se jí hodně věnovat, aby si nelřipadala odstrčená. Spíš byla odstrčená mladší, když byla v klidu a nic nepotřebovala. :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19505
23.11.18 11:30

@Evvcaa U nas tedy rvalo mimini hlavne v pidvecer a vecer, takze ja se starala o mimino a manzel o batole, veceri, koupani apod. Pokud rvala pres den, tak jsem delala vsechno s nu na ruce (taky rvala, ale i chkup min nez nekde odlozena) nebo v satku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.11.18 17:31

Špatně. Už bojujeme 5,5 měsíce. Poslední 2 měsíce je navíc starší skoro nonstop nemocnej s vysokými horečkami. Je to peklo. Drž se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
227
25.11.18 04:01

@Rive @scentini @Melpel ano, satek mam, nosila jsm prvniho hodne, ten brecel opravdu porad, az si vyrval pupecni kylu, postylka neexistovala, jenom kocar, satek, a spani se mnou v posteli, tentokrat jsem to chtela udelat jinak, no zrejme to nepujde :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
227
25.11.18 04:06

@odlaska tak samozrejme ze zarli, ale vztekal se i predtim, jakmile slysi ne nebo po nem chci neco co on nechce, okamzite amok, kope, rve, nejde nicim uklidnit, ted uz se po mesici naucil spat s tatinkem, tak aspon ubyly nocni sceny

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
227
25.11.18 04:07

@LE.nova presne, kdyz si predstavim, ze by to bylo potreti uplne stejne :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
227
25.11.18 04:35

@Tichošlápek se starsim jsem vstavala co hodinu a pul nebo dve az do roka a pul, to jsem prestala kojit, kraval mi nevadi, spis ten pocit, ze malemu nejak nemuzu ulevit a starsimu se vice venovat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama