Péče otce o nemocné děti

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
38
4.10.21 09:57

péče otce o nemocné děti

Mám děti svěřené do své péče, otec je má víkendy á 14 dnů. Otec opakovaně odmítá přizpůsobit stavu dětí „svůj“ program a patřičně se jim věnovat. Např. pokud mají rýmu neřeší to vůbec, nepomůže třílete s vysmrkáním (umí to, ale musí se jí to připomínat…), nedá jim kapky do nosu (které jim dám sebou a požádám ho o to, 6-ti letý to jakžtakž zvládá sám, 3-letá nikoliv…). Teď měla dcera ve Čt horečku (38,8), v Pá již bez horečky, syn kašel a rýma, doktorka mi na ně vystavila ošetřovačku. Otci jsem to oznámila a požádalo ho, aby se jim patřičně věnoval, dostali léky…Při předání v Ne mi oznámí, že děti jsou zdravé, že je luxus, že mám na ně ošetřovačku a že byli každý den 3 hod venku, což u něj ovšem znamená, že jdou někam pěšky, v Ne asi 10 km (za běžného stavu s nimi jde by 15-20km…, dcera min. polovinu šla sama…Dcera i syn se vrátili unavení, stav horší než v Pá, v noci kašlali. Jindy mu je v Pá předám s lehkou rýmou a v Ne se vrátí ve stavu, že je nemohu dát do MŠ, ZŠ… Jsem zaměstnaná a nelíbí se mi, že na děti „kašle“ a ja pak s nimi musím být často a déle doma… Má někdo podobnou zkušenost (třeba i s výsled. rozsudkem), jak řešíte…? Předali by jste otci dítě s horečkou (tj.nad 38°C, kdy dítě celý den prospí…), aby cestovalo hod veřejnou dopravou + pěšky? (bydlíme od sebe sice 20 min autem, ale on ho nemá / tzv. ho dal svému otci…/, dokonce i odmítl návrh že děti k němu odvezu… Ještě dodám, že občas si otec děti nevezme vůbec, nebo je vrátí dříve, ale když jsou nemocné, „nutně musí k němu“…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2702
4.10.21 10:05

Tak ono mít děti 4 dny v měsíci, polovinu z toho nemocné, z čehož plyne sedět doma a léčit asi není úplně zábava. Nechce si je někdy nechat celý týden, kdy jsou nemocné?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4276
4.10.21 10:14
@Sarka231 píše:
Mám děti svěřené do své péče, otec je má víkendy á 14 dnů. Otec opakovaně odmítá přizpůsobit stavu dětí „svůj“ program a patřičně se jim věnovat. Např. pokud mají rýmu neřeší to vůbec, nepomůže třílete s vysmrkáním (umí to, ale musí se jí to připomínat…), nedá jim kapky do nosu (které jim dám sebou a požádám ho o to, 6-ti letý to jakžtakž zvládá sám, 3-letá nikoliv…). Teď měla dcera ve Čt horečku (38,8), v Pá již bez horečky, syn kašel a rýma, doktorka mi na ně vystavila ošetřovačku. Otci jsem to oznámila a požádalo ho, aby se jim patřičně věnoval, dostali léky…Při předání v Ne mi oznámí, že děti jsou zdravé, že je luxus, že mám na ně ošetřovačku a že byli každý den 3 hod venku, což u něj ovšem znamená, že jdou někam pěšky, v Ne asi 10 km (za běžného stavu s nimi jde by 15-20km…, dcera min. polovinu šla sama…Dcera i syn se vrátili unavení, stav horší než v Pá, v noci kašlali. Jindy mu je v Pá předám s lehkou rýmou a v Ne se vrátí ve stavu, že je nemohu dát do MŠ, ZŠ… Jsem zaměstnaná a nelíbí se mi, že na děti „kašle“ a ja pak s nimi musím být často a déle doma… Má někdo podobnou zkušenost (třeba i s výsled. rozsudkem), jak řešíte…? Předali by jste otci dítě s horečkou (tj.nad 38°C, kdy dítě celý den prospí…), aby cestovalo hod veřejnou dopravou + pěšky? (bydlíme od sebe sice 20 min autem, ale on ho nemá / tzv. ho dal svému otci…/, dokonce i odmítl návrh že děti k němu odvezu… Ještě dodám, že občas si otec děti nevezme vůbec, nebo je vrátí dříve, ale když jsou nemocné, „nutně musí k němu“…

Rekni mu, ze jestli ti bude vracet nemocne deti, tak si vysoudiš střídavku :lol:

No, hele, oni to maj proste jinak nez my maminky. A vzdycky lepsi otec-salamista nez otec -vysi. rač/škodič :zed: on si zase o tobe mysli, ze jsi uzkostna a ze deti jsou moc rozmazlene.

Asi bych mu zkousela v dobe nemoci deti navrhnout nahradni vikend, za ty nervy by mi to nestalo. Deti bych mu vozila.

Jinak pocitam s tim a zkusenost z poslednich tydnu mi dava za pravdu, ze dlouhou izolaci ty deti zhaklively. U nas je nudle a kasel ted furt :roll: tahle zima bude vyzivna :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4085
4.10.21 10:14

To je tak hrozne subjektivni pocit. Kolikrat se neshodnu ani s manzelem a neni to kvuli naschvalu. Kazdy ma tu hranici jinde…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26130
4.10.21 10:32

Nedávám nemocné dítě k otci, prostě reknu, že je teď marod a dám mu ho třeba další víkend. Naštěstí je teda poslední dobou celkem dobrá domluva, že nedela naschvály. Já si na nemocné dítě radši dohlednu sama, i vím spíš co a jak dělat, když se stav zhorusje a dítě pošlu pak zdravé, to si víc užije a zbytečné se nevycerpava nějakými přesuny, když má teplotu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71468
4.10.21 10:36
@Sarka231 píše:

s horčku do MHD byh je pouštět nechtěla, ale v pátek už jí neměla, ne? JInak bych ale dítě prostě odvezla autem k němu a nediskutovala o tom. Pokud jsou bez teploty, tak bych byla ráda, že jsou venku. Ta zátěž asi záleží - ale s ohledem na to, že mi celkově přijdeš krapet histerická a manipulativní, ( ale možná si tam jen projektuji svojí zkušenost) tak bych to brala s rezervou- ty kilometrové údaje bereš kde?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65149
4.10.21 11:36

Jako za mě to moc hrotis.. Aly chodím s dětmi ven, když mají rýmu nebo kašel, chodíme dost pěšky a tohle je na určitě neodrovna. Jinak my si předáváme děti i nemocné, vesměs to pak sice chytne zbytek rodiny a hlavně mimino, ale ono je fuk, kde se marod léčí.. nejdál jezdím pro prostředního 200 km.. cestu v autě zvládne.. výjimka je střevní chřipka :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38
4.10.21 23:39

Holky díky za reakce. Nicméně za úzkostlivou a histerickou matku se nepovažuji, s dětmi chodíme hodně ven, to můj problém není. Souhlasím s tím aby byli radši venku a na sluníčku než v zavřeném bytě. Bohužel nemám práci kde bych mohla být po každém „jeho“ víkendu pár dnů na HO ani abych si mohla dovolit platit hlídání. A střídavku, jako že by děti chodili každý týden do jiné ZŠ nebo MŠ… Otec není chudák, ale pro děti toho moc neudělá, neřeší stav dětí, ale svoje zájmy (se starším jel loni na kole 70 km a běžně chodili 20-25 km…, což mi též nepřijde úměrné věku, ale když chodil do MŠ a byla jsem s dcerou doma, tak jsem ho mohla nechat po takové akci den doma, když jsem viděla, že je unavený a bylo to třeba jednou za měsíc). Řeším hlavně to, že po návratu od tatínka jsou deti unavené, mladší mi do MŠ nevezmou když celou noc prokašle… a situace se opakuje…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71468
5.10.21 08:00
@Sarka231 píše:
Holky díky za reakce. Nicméně za úzkostlivou a histerickou matku se nepovažuji, s dětmi chodíme hodně ven, to můj problém není. Souhlasím s tím aby byli radši venku a na sluníčku než v zavřeném bytě. Bohužel nemám práci kde bych mohla být po každém „jeho“ víkendu pár dnů na HO ani abych si mohla dovolit platit hlídání. A střídavku, jako že by děti chodili každý týden do jiné ZŠ nebo MŠ… Otec není chudák, ale pro děti toho moc neudělá, neřeší stav dětí, ale svoje zájmy (se starším jel loni na kole 70 km a běžně chodili 20-25 km…, což mi též nepřijde úměrné věku, ale když chodil do MŠ a byla jsem s dcerou doma, tak jsem ho mohla nechat po takové akci den doma, když jsem viděla, že je unavený a bylo to třeba jednou za měsíc). Řeším hlavně to, že po návratu od tatínka jsou deti unavené, mladší mi do MŠ nevezmou když celou noc prokašle… a situace se opakuje…

Hele a kee ty informace o těch kilometrech beres? No tak jsou unavene, no. Hele, fakt je to hodně subjektivni záležitost. Si přecti blog epastorek.cz , podle nich je tvůj ex salat :mrgreen: neexistuje jedno správně a kdo to dela jinak, je sobeckej hajzl. Já si fakt myslím, že to dela s detma, rad, bavi to je, bavi to urco I to dítě (jinak by takovou dalku neudělá, neuslo), je na sebe pysny, že to zvládne. Tak je nech bejt, žít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38
5.10.21 12:13

Mě by zajímalo milá LAMO kolik jsi ušla ty v 3 letech v nemoci nebo ujela na kole v 5??? Nebo ted, když jsi tak chytra…Celý život sportuji, vedu k tomu i děti (jinak by to asi těžko zvládli) ale neznám v okolí nikoho komu by se tyto vzdálenosti za těchto podmínek zdali normální vzhledem k věku dětí. Mám na mysli rodiče, kteří sami sportuji a vědí co to je 70 km na kole (btw to bylo v kopcích). Já se rozhodne po 70 km nepoložim ani to nepojedu „celý den“ ale u 5ti letého to považuji za blbost!!! Taky to únavou nedal a spadnul, celý sedreny… Prý náhoda a taky náhoda, že u toho nebyl tatínek, protože ho nebavilo jet tak pomalu… Ne tatínek neni hrdý na děti, že něco dokáží… Má je jako pejsky co mu dělají společnost… I jeho rodiče se s jeho chováním neztotožňují. Když syn nechtěl jít vymachal ho v louzi…zdrhnul mu…Nemám nic proti tomu, že jsou děti u táty, pokud tam budou chodit rádi a dobrovolně, a i s tím nic nenadělám…ale štve mě že si je může kdykoliv nevzít, vrátit, nevěnovat se jim, dělat s nimi co chce a vše je ok…dítě v 5ti neví kudy šlo, co dělali, ale v MŠ má vyprávět zážitky???…bohužel je tak nastavena legislativa. Alespoň že jsou soudci, který styk začínají vidět nejen jako právo otce ale i jako jeho povinnost…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71468
5.10.21 12:56
@Sarka231 píše:
Mě by zajímalo milá LAMO kolik jsi ušla ty v 3 letech v nemoci nebo ujela na kole v 5??? Nebo ted, když jsi tak chytra…Celý život sportuji, vedu k tomu i děti (jinak by to asi těžko zvládli) ale neznám v okolí nikoho komu by se tyto vzdálenosti za těchto podmínek zdali normální vzhledem k věku dětí. Mám na mysli rodiče, kteří sami sportuji a vědí co to je 70 km na kole (btw to bylo v kopcích). Já se rozhodne po 70 km nepoložim ani to nepojedu „celý den“ ale u 5ti letého to považuji za blbost!!! Taky to únavou nedal a spadnul, celý sedreny… Prý náhoda a taky náhoda, že u toho nebyl tatínek, protože ho nebavilo jet tak pomalu… Ne tatínek neni hrdý na děti, že něco dokáží… Má je jako pejsky co mu dělají společnost… I jeho rodiče se s jeho chováním neztotožňují. Když syn nechtěl jít vymachal ho v louzi…zdrhnul mu…Nemám nic proti tomu, že jsou děti u táty, pokud tam budou chodit rádi a dobrovolně, a i s tím nic nenadělám…ale štve mě že si je může kdykoliv nevzít, vrátit, nevěnovat se jim, dělat s nimi co chce a vše je ok…dítě v 5ti "neví kudy šlo, co dělali, ale v MŠ má vyprávět zážitky???…bohužel je tak nastavena legislativa. Alespoň že jsou soudci, který styk začínají vidět nejen jako právo otce ale i jako jeho povinnost…

ale já nepíšu, že bych ty děti sama na takové výlety brala. já jen píšu, že to prostě těžko hodnotit a odsuzovat. Moje děti 20 km v 5ti letech běžně ušly. O 3 jsi nic nepsala. Psala jsi, že byl syn.
Některé děti v pětiti letech trénují 5× týdně hokej balet nebo krasobruslení, a jsou unavené, jiné mají 5 hodin klavíru. Ne, já bych to tak nechtěla, ale dokážu přijmout, že to tak někdo má a chce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1519
5.10.21 22:49

Mě teda nepřijdeš histerická a manipulativní. Dítě, které má ve čtvrtek horečku skoro 39 st, prostě není druhý den zdravé jako rybička. Rozumím ti, že nechceš a ani si nemůžeš dovolit neustále dokola řešit nemocné děti, které jsou přetažené a nedoléčené. Nemocné dítě má mít především klid doma. Při rýmě procházka na vzduchu určitě neškodí, ale taková túra je teda moc. A myslím si, že je to už ani nemůže bavit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71468
5.10.21 23:00
@ančapepča píše:
Mě teda nepřijdeš histerická a manipulativní. Dítě, které má ve čtvrtek horečku skoro 39 st, prostě není druhý den zdravé jako rybička. Rozumím ti, že nechceš a ani si nemůžeš dovolit neustále dokola řešit nemocné děti, které jsou přetažené a nedoléčené. Nemocné dítě má mít především klid doma. Při rýmě procházka na vzduchu určitě neškodí, ale taková túra je teda moc. A myslím si, že je to už ani nemůže bavit.

Otázka je, co se s tím dá efetivně dělat. Zda „řešení“ nepovede jen k tomu, že bude eskalovat konflikt mezi nimi a chlap si stejně pojede po svém. Ošetřit rozsudkem počty kilometrů zjevně nepůjde a těžko čekat, že mu z výše uvedených důvodů omezí styk na méně, než ob víkend.
Nebo jaké si představuješ jiné řešení, než lomit rukama nad tím, co je to za sobeckého haj.zla?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1519
6.10.21 06:57
@Lama Lama píše:
Otázka je, co se s tím dá efetivně dělat. Zda „řešení“ nepovede jen k tomu, že bude eskalovat konflikt mezi nimi a chlap si stejně pojede po svém. Ošetřit rozsudkem počty kilometrů zjevně nepůjde a těžko čekat, že mu z výše uvedených důvodů omezí styk na méně, než ob víkend.
Nebo jaké si představuješ jiné řešení, než lomit rukama nad tím, co je to za sobeckého haj.zla?

Proč omezit soudně počet kilometrů? Stačí jen, když otec zapojí mozek a přizpůsobí program zdravotnímu stavu a věku dětí. To je vše…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71468
6.10.21 07:01
@ančapepča píše:
Proč omezit soudně počet kilometrů? Stačí jen, když otec zapojí mozek a přizpůsobí program zdravotnímu stavu a věku dětí. To je vše…
:mrgreen: to se snadno řekne, hůř udělá. Pripustme fakt, ze on se domniva, že to uz tak dela. My tu nemáme toho chlapa, je tu zakladatelka., jeho ex. Co může udělat? Nic.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat