Střídavá péče v době nemoci dítěte

113
27.9.21 09:56

Střídavá péče v době nemoci dítěte

Dobrý den,

toto témě se netýká úplně mě samotné, ale zajímá mě, jak je to s péčí (resp. návštěvami), pokud je dítě nemocné a má jít ke druhému rodiči? Nechá se tedy k doléčení u toho 1. rodiče a až se uzdraví, tak jde ke 2.? Nebo bez ohledu na zdravotní stav musí být dítě předáno? Nedávno jsem četla na blogu jednoho velmi známého táty, že měl mít děti na Vánoce (nebo nějak v době svátků?) a holka byla nemocná (asi střevní chřipka), nicméně si vzal obě děti a pak to chytli všichni, ale být na místě té maminky, tak mu je asi taky předám, pán totiž vypadal, že se rád hádá a bazíruje na paragrafech, takže pokud měl soudem dáno, že děti mají být tehdy a tehdy u něj (i když byly nemocné), tak mu je raději předala, než aby se s ním na PČR dohadovala…
Přednostně prosím odpovědi rozvedených, které s tím mají zkušenosti, děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8967
27.9.21 10:38

Myslím, že to bude dost záviset na tom, jak se jsou rodiče spolu schopni domluvit, na vzdálenosti, na stavu dítěte a na rodinné situaci. Já mám mezi kamarády tři rodiny, kde si po rozchodu dítě střídají. Ve všech to mají jen na domluvě, ani jedna nemá péčí určenou soudem. Dva z těch chlapů žádnou další rodinu nemají, takže si děti spíš berou, pokud jim převoz nepřitíží. Ten poslední má čerstvé novou rodinu, takže když je starší dítě nemocné tak si ho nebere (matka s tím nemá problém), ale chodí ho navštěvovat k němu domů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78792
27.9.21 10:39

Tak normální lide jsou schopni se domluvit a jinak tedy nevidim duvod, proc by ditko nemelo byt predano, pokud se nejedna o 40 horecky nebo se nedomluvi jinak. Prekazkou je pouze narizena karantena ci izolace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25022
27.9.21 11:07

To záleží na mnoha faktorech.
My si obvykle syna předáváme nemoc nenemoc. Přecijen, jeden i druhej potřebujeme pracovat, né, že si jeden „vyžere“ třeba dvou třítýdenní marodění.
Takže pokud dítko není silně infekční (když hrozil covid, čekalo se na výsledek testu), tak normálně předáváme.

Teď i karanténa není důvodem pro neplnění např. střídavé péče, jen se to musí nahlásit a musí se na tom domluvit oba.

Teď mi zrovna ex předal synka trochu nastydlýho, kdybysme měli vždycky čekat na doléčení, tak zůstane celou zimu u toho, u koho zrovna je první studenější podzimní víkend :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
431
27.9.21 11:11

Přesně domluvit se, jak to potebují s ohledem na potřeby dítěte. Je mi líto případů, kdy toho rodiče nejsou schopni a jdnají s ohledem na vlastní ego.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26530
27.9.21 16:35

Jako nevidím důvod nedat díte, které nemá vysoké horečky a třeba jen smrka nebo pokaslava, druhému rodiči. :nevim:
Samozřejmě nebudu stěhovat dítě, co má 39 nebo potřebuje permanentně v dosahu WC.
A pak jde také o to, jak jsou rodice schopni se domluvit s ohledem na případně OCR. Pokud jeden může fungovat s nemocným dítětem na HO (a nevadí mu to moc a druh by musel z povahy práce na osetrovacku), tak bych děcko nechala dolecit u toho prvního.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10220
27.9.21 21:40

Myslím, že záleží na domluvě. Nepředávala bych dítě, které má vysoké horečky nebo třeba celý den zvrací. Jinak smrkající, běžně kašlající, se zvýšenou teplotou klidně, pokud by se otec o něj zvládl postarat (např. zůstal s ním doma).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5234
28.9.21 18:15

Je-li dítě schopno dorazit k doktorovi, tak asi i k druhému rodiči. Pokud jeden z rodičů nezneužívá nemoc k bránění v péči, pak se rodiče zpravidla dohodnou podle potřeb dítěte a logistických možností. Pokud je ale jeden rodič prase, které nemoc zneužívá k omezování péče druhého, pak je logické, že si druhý rodič bere dítě přesně podle rozsudku. V opačném případě by dítě za chvíli neviděl, jak by bylo stále „nemocné“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4537
12.10.21 19:41

Ahoj holky, nevíte, jak je to teď u covidu? Syn měl dnes pozitivní AG test, zítra jdeme na PCR test. Mám ještě mladší dceru, která byla s bratrem v každodenním kontraktu. Od pátku mají jít děti k otci. Chci se zeptat, jak se bude postupovat když jedno nebo obě děti budou covid pozitivní? Děkuji za zkušenosti…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3330
12.10.21 19:51
@Saffiraa píše:
Ahoj holky, nevíte, jak je to teď u covidu? Syn měl dnes pozitivní AG test, zítra jdeme na PCR test. Mám ještě mladší dceru, která byla s bratrem v každodenním kontraktu. Od pátku mají jít děti k otci. Chci se zeptat, jak se bude postupovat když jedno nebo obě děti budou covid pozitivní? Děkuji za zkušenosti…

Logicky nikam nepujdou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4537
12.10.21 19:53

@elinka90 Já si to taky myslím, ale otec už teď argumentuje tím, že je naočkovaný a na víkend je chce k sobě. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25389
12.10.21 19:55

@Saffiraa budou v karantene i s tebou a ta se vztahuje na jednu adresu :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14260
12.10.21 20:01

Otci vysvetli, ze i ockovany ten hnus muze chytnout..A ze pozitivni dite je v izolaci. Pokud vyjde pozitivni pcr, bude ti volat hygiena..popr. at si on zavola na covid linku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70930
12.10.21 20:03
@Saffiraa píše:
@elinka90 Já si to taky myslím, ale otec už teď argumentuje tím, že je naočkovaný a na víkend je chce k sobě. :(

Nabidla bych výměna víkendu. Pokusila se dohodnout, že tam nepujdou. Kdyby se stavel na hlavu, tak bych ho nechala, at si je k sobě vezme, koneckoncu jeho problém, neminim spasit svet.
Nicmene když je nepredas, tak s jakoukoli stiznosti nikde neuspeje

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4727
12.10.21 20:10
@Lama Lama píše:
Nabidla bych výměna víkendu. Pokusila se dohodnout, že tam nepujdou. Kdyby se stavel na hlavu, tak bych ho nechala, at si je k sobě vezme, koneckoncu jeho problém, neminim spasit svet.
Nicmene když je nepredas, tak s jakoukoli stiznosti nikde neuspeje

Já myslela, že se v karanténě musíš zdržovat na stejné adrese. Kdyz mu je předá, ona to poruší, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat