Smysl otce dítěte

Anonymní
26.9.21 18:51

Smysl otce dítěte

Ahoj, budu ráda za jiné úhly pohledu.
Jsem vdaná, s manželem máme miminko, z předešlého vztahu mám pětiletého syna. Jeho otec nás opustil ještě v těhotenství a o syna se nikdy nijak nezajímal, jen posílá soudem stanovene alimenty. Syn zná od malička mého současného manžela, bere ho za svého tátu, stejne tak manžel ho má jako vlastního, hodně se mu věnuje.
Bývalý přítel za synem poprvé přijel, když měl 4 roky, celkem za ním přijel třikrát, naposledy v dubnu. Od té doby napsal dvakrát, že by jej chtěl vidět, ale čas si zatím nenašel. Bydlí od nás 6 km, má auto a pravidelnou pracovní dobu, dělá od 6-14:30, víkendy volné. Nedávno měl syn narozeniny a ani mu nepopral, a tím se to ve mně nějak zlomilo - má podle vás tohle pro syna nějaký smysl, aby za ním jeho biootec přijel nárazově jen párkrát za rok? Jeho rodina je se synem v pravidelnem kontaktu, tam problém není.. Ale s bývalým je těžká domluva, často to zruší - na teplotku, je unavený, má auto v servisu apod.. Děkuji za názory

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
26.9.21 18:54

Ještě doplním, že synovi nijak nechybí, neptá se na něj.. Já mu ani neříkám, když má přijet, protože Nikdy nevím, zda to třeba na poslední chvíli nezruší..

• Citovat
  • Nahlásit
25165
26.9.21 18:56

No smysl to nema, je to pro něj vlastně prakticky cizí člověk, nicméně ten otec má právo dítě vidět, takže zakázat mu to nemůžeš :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9818
26.9.21 18:57

Smysl? Nějak nerozumím asi otázce.
I kdyby to teda smysl nemělo, co s tím uděláš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
404
26.9.21 19:03

Smysl to nemá žádný, je fajn, že mu otce nahrazuje nynější manžel. Je v tomto případě dobře, že ho kluk vnímá jako cizího a táta je pro něj někdo jiný. Ušetří si zklamání a když mu to nevadí a nijak se na něj neptá, tak to nech být. Za prvé si stejně nepomůžeš, jednou je to otec, který platí a za druhé by se jakákoli tvá snaha mohla v budoucnu otočit proti tobě. Ještě by klukovi nakecal, že jsi mu bránila ve styku. Nejlepší je to vážně nechat být.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.9.21 19:04

Na OSPODu mi tehdy říkali, že když se otec dlouho neozyva a ozve se po dlouhé době, kdy už má dítě svůj život bez něj, tak se zkoumá, zda je v zájmu dítěte ten kontakt podporovat, nebo je v jeho zájmu to nechat být tak, jak to bylo dosud.. Když se po těch 4 letech začal ozývat, tak jsem tomu Chtěla dát ještě šanci, snažila jsem se synovi o něm vyprávět, ukazovat fotky, spolu s ním a synem jsem šla ven, ale s touto frekvenci mi to připadá zbytečne

• Citovat
  • Nahlásit
11277
26.9.21 19:05

Tak smysl to moc nemá, ale nic s tím nenadělás.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.9.21 19:05

Jde mi o to, že až se zase ozve, tak syn s ním sám asi nebude chtít jít a mně se s ním nikam nechce, už prostě na to nějak nemám energii snažit se budovat mezi nimi nějaké pouto

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.9.21 19:07

V tom dubnu říkal, že by zase přijel další víkend a nic, ozval se až v červenci, že chce vidět syna, napsala jsem mu, ať napíše termín, že můžeme kdykoliv a nic

• Citovat
  • Nahlásit
3968
26.9.21 19:14
@Anonymní píše:
Jde mi o to, že až se zase ozve, tak syn s ním sám asi nebude chtít jít a mně se s ním nikam nechce, už prostě na to nějak nemám energii snažit se budovat mezi nimi nějaké pouto

Tak nic nebuduj. Jestli ma syn vztah s jeho rodinou, tak příště navrhni, at se sejdou v jejím rámci a nějak si to potěší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10204
26.9.21 19:16

No smysl to nemá, ale vzhledem k tomu, že jeho rodina se zajímá, tak se s tím nedá asi nic moc dělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.9.21 19:19
@Sany80s píše:
No smysl to nemá, ale vzhledem k tomu, že jeho rodina se zajímá, tak se s tím nedá asi nic moc dělat.

Jeho rodinu neřeším, pravidelně jezdí, volají, zajímají se, syn je má rád, takže oni rozhodně přínosem jsou..

• Citovat
  • Nahlásit
9818
26.9.21 19:22
@Anonymní píše:
Jde mi o to, že až se zase ozve, tak syn s ním sám asi nebude chtít jít a mně se s ním nikam nechce, už prostě na to nějak nemám energii snažit se budovat mezi nimi nějaké pouto

Proc bys mela mezi nimi ty budovat pouto? To je jeho prace.
A kdyz syn nechce, tak nechce. Zavola policii a odvlecou ho nasilim? Muze prijit na kafe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10204
26.9.21 19:23
@Anonymní píše:
Jeho rodinu neřeším, pravidelně jezdí, volají, zajímají se, syn je má rád, takže oni rozhodně přínosem jsou..

To ano, ale jde o to, že za těchto okolností v podstatě nijak nevyloučíš otce, což by šlo, kdyb se jeho strana vůbec nezajímala. Ale je fajn, že alespoň ostatní v té rodině mají zájem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4098
26.9.21 19:29

Hele, nic nebuduj. Dobre to delas. On se asi obcas ozve, kdyz do nej nahucej jeho rodice a pak se mu stejne nechce.

Ale zase, jestki se s klukem vida jeho rodina, tak toho ‚otce‘ uplne škrtnout nemuzes. Takze bych to nechala presne tak, jak to delas. Otevrenost, ale sama bych nehnula ani kopytem. Kdyby prijel, tak bych je nechala u vas doma a s rodinou bych vypadla :roll:

Prijde mozna cas, kdy se kluk zacne vyptavat, v tom pripade bych mu dala vedet, jestli se chce nebo nechce ukazat…podle situace.

Je to vul, no… :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat