Pediacel a školka

Anonymní
6.7.15 10:09

pediacel a školka

Zajimalo by mě, jak jste dopadli s přijetím do školky. Teď se to v médiích hodně řešilo, „řádné očkování“ atd. My máme taky pediacel, před školkou jsem doočkovávala MMR… zatím nemáme žloutenku, ale tu předpokládám taky budeme muset doočkovat… Přivřeli vám někde oči nad nenaočkovanou žloutenkou?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

10738
6.7.15 10:24

Jo.
o žloutenku vůbec nejde - ve školce mezi dětmi by teoreticky když už žloutenka tak A, a tu tam nemá naočkovanou nikdo.
B je v hexe (tedy podle jednoho z názorů) prostě proto, že když se tím přeočkuje generace dětí plošně, tak se vyhubí a hotovo. dr. ji chce tedy naočkovat později, ted k tomu není zvláštní důvod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.7.15 10:38

Mě potvrdila doktorka do školky pediacel v pohodě…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
6.7.15 10:56

Doktorka to potvrdí, ale jestli nedělají problémy spíš ředitelé/ky školek, protože pediacel neznamená, že je dítě řádně očkováno.

• Nahlásit
  • Citovat
10365
6.7.15 11:05

Jak kde, naší ředitelku třeba zajímalo jen to, že dr dala razítko. Jestli ho dala i s poznámkou, že dítě má naočkováno to a to a něco jiného nemá, to ředitelku už nezajímalo. Na druhou stranu tu už po diskuzích bylo psáno, že někde chtěli vidět očkovák, někde snad dokonce šarži vakcíny či co 8o Ale to si pak musí každá mamina dát na misku vah, jak moc touží dítě do školky dát a jak moc je ochotná nechat se ponižovat kontrolami, na které školka nemá právní nárok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.7.15 11:27

Vzhledem k tomu, že v naší školce je pouze kolonka : dítě je řádne očkováno Ano - Ne… tak je fakt jen na doktorce, co tam zaškrtne a nazdar,,,

• Nahlásit
  • Citovat
26100
6.7.15 11:36

My řešíme podobnej problém teď se starším… Ještě nemá očkování v 5 letech, limit je teda do 6 let… Není to proto, źe bych ho očkovat nechtěla, ale chci, aby byl na 100% aspoň dva týdny - měsíc OK a letos máme tak zajímavej rok, že se postě nezadařilo… :roll: Zánět středniho ucha a prudušek, pak zánět kloubů, teď, když už jsem chtěla očkovat dostali oba kluci neštovice… :zed:

Ve školce, kam bude nastupovat chtějí kopii očkováku, taže doufám, že v srpnu to konečně vyjde… :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13920
6.7.15 11:37

@kate02 na neštovice bacha, strašně oslabují imunitu. po neštovicích by měla být třeba půl roku pauza…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
brko
6.7.15 13:20

@kate02 a víš, že očkovací prukaz je zdravotnická dokumentace, tudíž školka nemá právo ho po tobě chtít-ani kopii?

• Nahlásit
  • Citovat
26100
6.7.15 14:49
@brko píše:
@kate02 a víš, že očkovací prukaz je zdravotnická dokumentace, tudíž školka nemá právo ho po tobě chtít-ani kopii?

A víš, že když taková školka je jedna z mála v ČR a já tam dítě potřebuju dostat, prostě jejich pravidla budu respektovat? ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
brko
6.7.15 15:09
@kate02 píše:
A víš, že když taková školka je jedna z mála v ČR a já tam dítě potřebuju dostat, prostě jejich pravidla budu respektovat? ;)

V pohodě nechtěla jsem prudit, jen jsem to asi blbe formulovala.

• Nahlásit
  • Citovat
26100
6.7.15 17:57
@brko píše:
V pohodě nechtěla jsem prudit, jen jsem to asi blbe formulovala.

Já to chápu, omlouvám se, taky jsem reagovala zbytečně podrážděně… Kdyby zůstával dál ve školce, do které doteď chodil, nikoho by to nezajímalo, ale u nás je to trošku „speciální“ situace… Dostat se do té školky je samo o sobě štěstí na jeho místo je tam x dalších dětí, který nevzali, takže to poslední, co bych chtěla dělat, je, že bych „prudila“, že na to nemají nárok, no… :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
brko
6.7.15 20:07
@kate02 píše:
Já to chápu, omlouvám se, taky jsem reagovala zbytečně podrážděně… Kdyby zůstával dál ve školce, do které doteď chodil, nikoho by to nezajímalo, ale u nás je to trošku „speciální“ situace… Dostat se do té školky je samo o sobě štěstí na jeho místo je tam x dalších dětí, který nevzali, takže to poslední, co bych chtěla dělat, je, že bych „prudila“, že na to nemají nárok, no… :-)

tyjo, tak to já bych asi nechala stávající, ale vy asi máte svý duvody, proč měníte školku..snad se tam tvuj syn dostane já jsem sama zvědavá, jak to bude s náma… to bude ještě toooočo :D:kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
25
18.7.15 07:54

S pediacelem nebude problém a doktor musí potvrdit s tím že se načkuje později. Dle součastné vyhlášky je to v pořádku (může se naočkovat do 12tého věku dítěte) - lékař musí potvrdit, pokud ne máte možnost.

1. změnit lékaře, nebo 2)Vyžádat si písemné stanovisko KHES. Které vám pochopitelně vyhoví.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
194
23.5.16 00:44

Dobrý večer, obnovuji diskuzi, dcera je naočkována pediacelem, dr. tenkrát v pohodě, ale teď když jsem chtěla potvrzení do školky, tak mi dr. v potvrzení jestli se dítě podrobilo stanoveným pravidelným očkováním zaškrtla odpověď NE. Když jsem ohradila, že přeci očkovaná je, tak mi ta jen dopsala, že je očkování nekompletní chybí žloutenka B. No tak to jsem zvědavá co mi na to řeknou u zápisu. Máte někdo zkušenosti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama