Očkování Prevenar 13 zkušenosti?

463
22.6.15 07:57

Očkování Prevenar 13 zkušenosti?

Ahojky holky, mám první miminko a je jí 7 týdnů, chtěla bych se Vás co máte starší dítka nebo již druhé zda jste očkovali nepovinným očkováním Prevenar 13…Doktorka nám to nabídla a že si to máme rozmyslet…CHtěla bych se zeptat jak se tím očkuje, máme mít první očkování ve 3 měsících a pak se to nějak opakuje? A kolik stojí každá dávka?
Děkuji :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5510
22.6.15 07:59

Dítě jsem očkovat nenechala, pro mě totální zbytečnost. I „povinný“ očkovací kalendář jsme měli posunutý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
22.6.15 08:00

@Caborina ne, nenechala jsem, protože píchnout už takhle malého prcka fakt neee.. Je to zbytečnost. Jo a povinnou hexu jsme posunuli na 6 m.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
22.6.15 08:10

Hele, kdyz se zeptas tady na ockovani a budes se tim ridit, tak nebudes ockovat nic ;) protoze tady to vypada, ze nikdo neockuje podle kalendare a uz vubec nikdo nedava nic navic. ve skutecnosti je to dost jinak, ale ockujici matky uz se skoro k tomu boji priznat, protoze to vypada, ze chteji pro sve dite to nejhorsi…

jo, nechala jsem to naockovat oboum detem, u obou bez reakce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5200
22.6.15 08:13

Ahoj, my jsme nechali očkovat, máme 3 měsíční miminko. Nejsem cvok, abych neočkovala. Nedávno tu byl případ, kdy zemřelo dítě na pneumokok, nebylo očkované. Vakcína sice nechrání proti všem těm sajrajtům, ale tady by bývalo bylo očkování na tento druh fungovalo. Očkování sice není vždy bez nežádoucích účinků, ale podle mýho přináší víc pozitiv než negativ. Fakt některé maminky nechápu… Jinak jsme připláceli 400Kč za každou dávku.

EDIT: Dávali jsme i rotaviry, u prvorozenýho dítěte jsme nedávali a pak si prošli týdenním psychem zvracení a průjmů, kdy dítě nebylo schopné spolknout ani lžičku vody a už to vypadalo na hospitalizaci. Známí byli s oběma dětma s tím samým v nemocnici na kapačkách, takže tentokrát u druhého dítěte jsme dali i Rotarix.

Příspěvek upraven 22.06.15 v 08:18

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6809
22.6.15 08:16

Maji obe deti, bez reakce, jedna aplikace 400Kc, ockuji se 3 zakladni davky a jedna posilujici.
ockovala jsem oddelene od infanrix hexa, ne najednou, pri soubezne aplikaci je vetsi riziko horecnatych reakci.
Ctive informace nefanatickeho charakteru najdes na vakciny.net

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26229
22.6.15 08:16

U prvního syna jsem nechala, ale rozložila jsem to, aby dostal vždy jen jednu vakcínu. Neměl žádnou reakci.
U druhého jsem nenechala, ale ten měl problémy i s povinným očkováním.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
22.6.15 08:19

Očkují se celkem 4 dávky, první tři s měsíčním odstupem, čtvrtá zhruba za půl roku. Za jednu dávku teď doplácím 480 Kč. Na Prevenar nemají mé děti žádné reakce. Určitě Ti ale doporučím nedávat povinnou Hexavakcínu současně s Prevenarem, ale dát je s odstupem dvou týdnů, tedy Hexu, za dva týdny Prevenar, za další dva týdny druhou Hexu, za další dva týdny druhý Prevenar a stejně tak třetí a čtvrté dávky. A pokus se očkování trochu posunout, 3 měsíce jsou opravdu docela brzo (obě děti dostaly první dávku Hexy až ve 4 měsících a pak až s dvoutýdenním odstupem ten Prevenar).
Tahle diskuse se stejně opět zvrhne v souboj očkujících a neočkujících nebo jen velmi opatrně očkujících maminek, takže Ti jen doporučím, aby sis obecně o očkování určitě něco přečetla a pak zapojila vlastní hlavu a rozmyslela si, jak se k očkování stavíš Ty, a podle toho se zařídila.

Příspěvek upraven 22.06.15 v 08:22

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
22.6.15 08:21
@Ali-Ali píše:
Hele, kdyz se zeptas tady na ockovani a budes se tim ridit, tak nebudes ockovat nic ;) protoze tady to vypada, ze nikdo neockuje podle kalendare a uz vubec nikdo nedava nic navic. ve skutecnosti je to dost jinak, ale ockujici matky uz se skoro k tomu boji priznat, protoze to vypada, ze chteji pro sve dite to nejhorsi…jo, nechala jsem to naockovat oboum detem, u obou bez reakce.

Naprostý souhlas! :palec: :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1700
22.6.15 08:23
@Ali-Ali píše:
Hele, kdyz se zeptas tady na ockovani a budes se tim ridit, tak nebudes ockovat nic ;) protoze tady to vypada, ze nikdo neockuje podle kalendare a uz vubec nikdo nedava nic navic. ve skutecnosti je to dost jinak, ale ockujici matky uz se skoro k tomu boji priznat, protoze to vypada, ze chteji pro sve dite to nejhorsi…jo, nechala jsem to naockovat oboum detem, u obou bez reakce.

My teda nechali dceru očkovat na neštovice, a nijak se za to nestydím :),vím, že je dnes hit, nechat to ty děti prodělat, ale já jsem proti tomu a raději jsme zvolili tuhle variantu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4104
22.6.15 08:26

Dala jsem to oběma dětem. očkuje se to stejně jako povinná hexa.
první dítko reakce vůbec žádná, druhé dítko mělo reakci na poslední dávku, když jí bylo 18 měsíců - reakce taková, že měla teplotu (ne vysokou) a že ji bolela nožka asi 2 dny a furt ukazovala že bolí. po 2 dnech nic.

četla jsem o tom někde v lékařských článcích, jak se po zavedení tohoto očkování snížil výskyt těžkých zánětů uší, které prolézají až do okolních kostí atd…

@IvaB píše:
Tahle diskuse se stejně opět zvrhne v souboj očkujících a neočkujících nebo jen velmi opatrně očkujících maminek, takže Ti jen doporučím, aby sis obecně o očkování určitě něco přečetla a pak zapojila vlastní hlavu a rozmyslela si, jak se k očkování stavíš Ty, a podle toho se zařídila.
:palec: :palec:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1017
22.6.15 08:28

Nechala jsem očkovat oběma dětem, začali jsme první dávku až téměř v půl roce. Jedna dávka má doplatek asi čtyři stovky. Dohromady jsou myslím tři. A nedávala jsem to dohromady s žádnou jinou vakcínou. Reakce u dětí žádné (mladší zatím není doočkovaný, na další dávku jde zítra).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14502
22.6.15 08:31

První dcera má naočkovaný Prevenar - každý měsíc jedna dávka, celkem 3× a po půl roce od 3.dávky posilující 4. dávka. Doplatek tenkrát byl „jen“ 250 Kč, dnes se to pohybuje mnohem výš. Měla teplotu okolo 38 stupnů, ale byla očkována zároven s hexou.
Mimo jiných onemocnění má chránit i před onemocněními ucha…no nevím, dceři jsou 3 roky a 8 měsíců a trpí na záněty středního ucha často.

U druhé dcery jsem dala očkovat synflorix - je bez doplatku. U dcery i bez reakce. Očkován zároven s hexou. Je jí skoro půl roku a čeká ji poslední dávka, a pak až na roce ta posilující.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
22.6.15 08:34
@Ali-Ali píše:

já bych to tak fanaticky neviděla. Osobně neočkuju, ale pokud někdo očkovat chce, tak to respektuju :think: ptala se na názor ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10248
22.6.15 08:35

Kluci mají 3 dávky, bez reakce, přemýšlím, že tu poslední nedám

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu