Pendepon - injekce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
paji76
Povídálka 38 příspěvků 17.11.09 15:14
Pendepon - injekce

Ahoj, mám dotaz jestli někdo máte zkušenosti s injekcemi pendeponu. Dcera na ně bude chodtir, aby se udržela do trhání krčních mandlí zdravá. Vzhledem k tomu že teď vydrží zdravá tak týden, tak tomu moc nevěřím…

Reakce:
petit
Kecalka 338 příspěvků 17.11.09 16:11

Ahoj!

Asi zaleží na podrobnostech zdravotního stavu tvé dcery, ale já o této indikaci ještě neslyšela. Pendepon defakto je schopen zabránit pouze recidivě streptokokové infekce ( ne vyléčit!), ale dcerka může onemcnět čímkoliv jiným - proti virozám či jiným původcům ji neochrání.
Předpoklám, že lékař který to ordinuje tak ví ¨proč to dělá, takže asi je nejlepší se ho přímo zeptat.

Ať to trhání dobře dopadne!

Petit

paji76
Povídálka 38 příspěvků 17.11.09 16:21

Petit, ona se jí právě pořád dokola točí angína. nic jiného.

Patsy
Kelišová 6774 příspěvků 17.11.09 21:22

To jsem taky ještě neslyšela, podávat ATB preventivně 8-o . Pendepon jsem brala injekčně, když jsem se v 17 letech léčila ze spály.

lukrecia
Ukecaná baba ;) 1384 příspěvků 17.11.09 21:50

Paji, ja jsem jako malá taky trpěla na angíny a pendepon mi píchali…

Martasaja
Ukecaná baba ;) 2138 příspěvků 17.11.09 22:13

Pendepon se píchá po streptokokové angíně, dlouhodobě, k zabránění revmatoidních komplikací (hlavně postižení kloubů a srdce). Tak jestli není to ten hlavní důvod. Jinak je taky dobrý, když jsou mandle na operaci od streptokoků čisté, aby se dobře hojilo. No ale jestli chytne virozu, tak ji to samozřejmě nepomůže.

paji76
Povídálka 38 příspěvků 18.11.09 10:15

Virózu neměla dlouho, ale zato angínu jen od července 6× za sebou. Nic nezabírá.

aňa.š
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.09 11:08

Ahoj Paji,
co se pendeponů týče mně i bráchovi se také dokola točily anginy, takže jseme chodily na píchance. Brácha v poho (31), u mě (28) zanedbala léčbu,takže jsem se léčila s juvenilní chranickou artrididou. Můj manžel po pendeponu zežloutl a má teď problémy s játry (?hyperbilirubinie?). Ať vám to trhání mandlí dobře dopadne

peeetja
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.11.10 11:42

aňo, juvenilní chronická artritida ani hyperbilirubinemie či jiná žloutenka nejsou ani z angíny ani z pendeponu.

katy.9
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.02.11 22:11

Ahoj, chtela bych se zeptat. O antibioticich je mi znamo, že se při jejich užíváni nesmí pít alkohol, potřebovala bych vedet jestli se nesmi pít alkohol i při užívání pendeponu :-D

Jan214
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.11.11 12:04
Pendepon

Pendepon je něco jako penicilin, ale dlouhodobá injekce která člověka chrání zhruba 2 týdny. Píchali mi je v nemocnici když sem ležel na infekčním s meringitýdou. (Píchá se do svalu)

Majka 7707
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.12 17:49
Pendepom

Mám 6ti letého syna který opakovaně trpěl na angíny PL nám doporučila aplikace Pendeponem a je vidět,že mají nějáký účinek,angíny se přestaly vracet,bohužel jsme si mezi tím než nám ho doaplikovali prošli virozou ale jinak nic hrozného.Co mám informace,měl by být pendepon nějáká směsice antibiotik,která právě brání vznikání protivných angín a u nás se tedy osvědčil. :D

Váš příspěvek
Reklama