Peníze za výbavu zpětně

12.3.17 22:58

Peníze za výbavu zpětně

Zdravím, s ex přítelem máme skoro dvouletou holčičku. Nyní bydlím i s dcerou u mých rodíčů. Čekáme na soud o svěření dítěte do mé péče, o styku a o alimentech. Rozchod byl kvůli nepřekonatelným rozdílům. Finance jsme vždy vedli odděleně a můj dotaz zní. Můžu k alimentům žádat zpětně i zaplacení poloviny výbavičky pro malou rovnou při tom prvním stání? A jak by ty podklady pro soud měly vypadat, Výpisy z účtu, paragony a faktury? A co pozdější výdaje, účty třeba na umělé mléko nebo zeleninivé a ovocné příkrmy, různé leky a krémy z lékaren? Budu ráda za osobní zkušenosti a odborné rady. Ted mě tak napadá, že neplatil ani žádný výdaj na mé těhotenství, myslím třeba oblečenî. Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

70109
12.3.17 23:25

@Veronika9171 Asi takhle, jak je to čistě dle zákona netuším, ale ve skoro 2 letech bych ti jako soudce peníze za výbavičku nepřiřkla, brala bych to tak, že jste spolu skoro ty 2 roky žili a tedy není důvod, proč by měl něco platit zpětně, jen protože se teď rozcházíte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8685
12.3.17 23:36

Tvůj dotaz mi zavání zhrzenou touhou vytřískat z něj co nejvíc. Souhlasím s @j.a.n.i1, zjistit s dvouletým dítětem nepřekonatelné rozdíly a chtít zaplatit těhotenské tričko je podle mě úplně mimo. Na rozdělené hospodaření jsi kývla a s tím jsi do toho vztahu i dítěte šla :nevim: Soud by měl dle mého řešit až situaci po rozchodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23414
12.3.17 23:38

A co sex, ten taky neplatil? To by jsi mu měla taky zpětné napočítat :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1895
13.3.17 05:38

Na takové věci ses měla ozvat dřív ;) Podle mě máš v tomto smůlu.. Apropoooo, kde kdo vzal, že by měl chlap platit cokoliv po dobu tvého těhotenství? Já o tom neslyšela, tak jen ať jsem v obraze.. Chlap mi nekoupil ani vložky a rozhodně to po něm nechci :D :D :D jo, chudák platil screening, ale není jako tvůj ex.. On platí skoro vše.. Celkově se ti divím, že se chceš zabývat takovými věcmi takhle dozadu.. Ale to pochopíš až budeš u toho soudu a budeš tam řešit aktuální věci ;) Není to vůbec lehké :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3853
13.3.17 05:50

Vzhledem k tomu, že ženy mají v určitých věcech poslední slovo..tak ti musím připomenout, že jsi to byla Ty, kdo se rozhodl přivést dítě do nesezdaneho svazku s oddelenymi financemi. Protoze kdybys to takto nechtěla, tak a ) s typem, co nechce budovat společnou budoucnost ani neotěhotnís, nebo za b) když zjistíš, že je to debil, co se nechce podílet na výdajích za spolecne dítě, jdeš na potrat.
Rozhodla ses pro variantu c a já si myslím, když si chlap pískne někdy později na stridavku, tak se nebudeš stačit divit. Účty si schovej, ale po takové době..nevím nevím, jak dalece ti je proplatí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1895
13.3.17 05:59

@truelly „když zjistíš, že je to debil, co se nechce podílet na výdajích za spolecne dítě, jdeš na potrat.“ Tak nevím, ale mnoho matek přežilo samo, bez otce.. Akorát je fakt, že to po dvou letech po chlapovi nechtěly :D Buď chtěla dítě, nebo chce peníze..

Také nejsme s mužem sezdaní a čekáme spolu druhé dítě, chlap platí co se dá a já jen jídlo, dětské potřeby platíme oba.. Na tu střídavku bych si dala pozor být zakladatelkou, neboť jakmile by mu byla přiznaná, tak přijde o jakékoli peníze.. A vzhledem k tomu, jak se teď prezentuje, tak asi zabrečí :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4337
13.3.17 06:01

:mrgreen: pobavilas me…
Placeni zeleninovych prikrmu /pripadne um, ktereho asi uz moc nevypije/ se rika alimenty.
To, co popisujes, je vyplod zhrzene zenske touzici po poslednim slovu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3853
13.3.17 06:05
@Andrea.Tom píše:
@truelly „když zjistíš, že je to debil, co se nechce podílet na výdajích za spolecne dítě, jdeš na potrat.“ Tak nevím, ale mnoho matek přežilo samo, bez otce.. Akorát je fakt, že to po dvou letech po chlapovi nechtěly :D Buď chtěla dítě, nebo chce peníze..Také nejsme s mužem sezdaní a čekáme spolu druhé dítě, chlap platí co se dá a já jen jídlo, dětské potřeby platíme oba.. Na tu střídavku bych si dala pozor být zakladatelkou, neboť jakmile by mu byla přiznaná, tak přijde o jakékoli peníze.. A vzhledem k tomu, jak se teď prezentuje, tak asi zabrečí :D

Mas naprostou pravdu. Když chtěla dítě i za těchto pro ni krajne nevýhodných okolností…tak si teď holt nemůže stěžovat, že neplatil v těhotenství ani po něm. A stridavka? Neznám jedine dítě, co by ji dobře zvládalo :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28884
13.3.17 06:09

@Andrea.Tom I při střídavce se určuje výživné. Pokud ma jeden z nich výrazně vyšší úroveň, tak rozhodne není přibližně stejné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1895
13.3.17 06:16

@Jana206 Ale asi ty peníze nebudou nijak závratné, když by jeden týden zajišťoval dceru otec a druhý týden matka.. To matka už moc nedostane, jak ji nebude zajišťovat pořád.. Také záleží na platu, o tom se tu zakladatelka nezmiňuje..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28884
13.3.17 06:16

Zakladatelko, nárok nemáš. Měla bys, kdybyste se rozešli ještě v těhotenství nebo krátce po narození a nárok na tento příspěvek na úhradu některých nákladů neprovdané matce bys musela uplatnit do půl roku věku dítěte. Rovněž bys měla nárok na výživné na sebe, do dvou let věku dítěte.
Kdybyste byli manželé, tak bys měla nárok na výživné na sebe dva roky po rozvodu, bez ohledu na věk dítěte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28884
13.3.17 06:23

@Andrea.Tom Souhlasím,ale cílem střídavky není vyhnout se placení a ztráta výživného, ani z jedné strany. Neplatí, že se nedostane nic nebo je výživné „fifty fifty“.
Mám známou, má v péči jednu dceru, otec druhou. Výživné ze strany otce na tu mladší je daleko vyšší než výživné ze strany matky na tu starší. Otec zůstal sám, je úspěšný podnikatel, matka se vdala, má další dvě děti s novým manželem, ke kterým má vyživovací povinnost(jedno se narodilo záhy po prvním rozvodu, takže se při určování výživného počítalo, že bude mít další vyživovací povinnost a přihlédlo se k tomu, že má nového manžela s normálním platem, ne podnikatele).

Je hodně moc aspektů, ke kterým může(a nemusí) soud přihlédnout, dalo by se říct, že se každý případ posuzuje individuálně. Rozhodně neplatí žádné obecné, že „přijde o veškeré peníze“. Často je to tak, že pokud má otec dětí dobré zaměstnání a stálý, vysoký plat, je mu určeno takové výživné, že jím výrazně zvyšuje rozpočet matky, případně její nové rodiny.
Např. kamarádka má dvě děti s vojákem z povolání, na každé dítě má určené výživné čtyři tisíce korun. Měsíčně jí do nového rodinného rozpočtu přistane osm tisíc korun, což je částka, kterou má jiná rodina se třemi dětmi(matka má další dítě) na měsíc na jídlo :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1895
13.3.17 06:27

@Jana206 Tak jasně, že je toho ve hře víc :D To bylo spíš tak obrazně řečeno :D Ale musíš uznat, že už v základu se zakladatelka ptá jen na peníze.. Vůbec se neptá, zda by měl otec právo na střídavou péči, zda mu může zakázat styk (kdyby byl nějaký důvod) nebo podobné.. Prostě chce „třískat“ :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56957
13.3.17 06:37

@Veronika9171 krémy, léky a gáblo budeš mít v alimentech. Zbytek? Nikdo Ti po 2 letech nebude soudit náklady na slehnutí :nevim: to je právě ta výbavička.. můžeš žádat alíky za 3 roky zpětně, nic víc..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama