Pere nová pračka líp? Zkušenosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kroutak
Nováček 1 příspěvek 02.01.19 01:44
Pere nová pračka líp?

Prosím o radu a vaše zkušenosti: máte pocit, že nové pračky, které byly vyrobeny v posledních letech, vlivem nových technologií perou lépe, nebo naopak tlak na úsporu energií a především vody jde na úkor praní? Anebo je to úplně jedno, vyndavate z toho pořád stejné mokré prádlo :)? Stojím před rozhodnutím: opravit cca 12 let starou pracku AEG (obávám se, že dnešní pračky uz nebudou takový držáky), a nebo pořídit novou, nejspíš parní. Třeba se starou pračkou o něco přicházím :) Poradite?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Delaltctrl
Ukecaná baba ;) 2013 příspěvků 02.01.19 06:23

Kurvitka… A to je zážity výraz pro veci zkracujíci životnost. Se dávají do všeho, aby se kolečka kapitalismu hybaly… Tzn, šel bych do té opravy.

cecetka
Echt Kelišová 7663 příspěvků 02.01.19 06:31

Koupili jsme novou pracku, abychom se vratili k te stare :?
Takze za me, pokud jde opravit stara, nekupovat novou.

Alyss1
Závislačka 2968 příspěvků 1 inzerát 02.01.19 07:11

Ja joupila novou predevsim kvuli odstredovani. Stara mela jen asi 1100 otacek , nova ma 1400. Pradlo perou stejne ale je daleko sussi.

alisekR
Kelišová 5492 příspěvků 02.01.19 07:11

Nova pere hůř. Byť to nebylo nic levného. Stará se opravit nedala. S láskou na ní vzpomínám. :zed:

nozu
Extra třída :D 11956 příspěvků 02.01.19 07:11

Záleží na ceně opravy a výši rozpočtu na novou pračku. Pokud si můžeš dovolit jen nějakou levnější do 5 tis, šla bych do opravy.

elinka90
Závislačka 2561 příspěvků 02.01.19 07:18

Měli jsme 10 let starou pračku. Teď jsme si koupili novou a pere rozhodně lépe. O kurvítkách se mluví už xlet a nám vše drží

pannda
Kelišová 6735 příspěvků 36 inzerátů 02.01.19 07:21
@elinka90 píše:
Měli jsme 10 let starou pračku. Teď jsme si koupili novou a pere rozhodně lépe. O kurvítkách se mluví už xlet a nám vše drží

I u nás je to stejné, měla ksem 15 let Whirlpool, a dobrý, ted mám 7 let AEG a také dobré…

tulipán
Závislačka 3535 příspěvků 02.01.19 07:23

Me prijde, ze opravacca za 4 az 5 tisic je risk, ze za rok budu stejne kupovat novou pracku a tyhle penize jsem vyhodila z okna. Bydlime v byte, kde vice nez 1200 nepoustim, protoze to strasne vibruje s celym barakem a lupaly nam kachliky na stenach i podlaha. A to jsme meli AEG, Bosh / Siemens, vsechny mely byt super tiche…Taky me ted ceka nakup.

Uživatel je onlinestinga
Závislačka 4908 příspěvků 3 inzeráty 02.01.19 07:32
@Alyss1 píše:
Ja joupila novou predevsim kvuli odstredovani. Stara mela jen asi 1100 otacek , nova ma 1400. Pradlo perou stejne ale je daleko sussi.

naše pračka má 1300 otáček a já to při každém praní snižuji na 600 otáček, jemné jako záclony nebo svetry na 500 otáček - nemíním mít polámané prádlo

Micaella22
Zasloužilá kecalka 737 příspěvků 02.01.19 07:34

Novou jsem vzala i se susickou. Pere skvele. Susi skvele. :P ze stary at jsem ji cistila jak chtela, menila se hadice atp, tak po 2-3 dnech zacla uvnitr nechutne smrdet a to jsme ji vzdy meli otevrenou, aby to vetralo. Bylo ji 10let

Uživatel je onlinestinga
Závislačka 4908 příspěvků 3 inzeráty 02.01.19 07:35

a ještě - přijde mi že pračka stará, nová je jedno, důležité jsou prací prostředky a odstraňovače skvrn

Uživatel je onlineblumen
Hvězda diskuse 44477 příspěvků 02.01.19 07:42
@Alyss1 píše:
Ja joupila novou predevsim kvuli odstredovani. Stara mela jen asi 1100 otacek , nova ma 1400. Pradlo perou stejne ale je daleko sussi.

Mame 1400 a pouzivam max 800, pak uz je to strasne zmackane. Nezehlim. Ale i kdyz jsem jeste zehlila, tak mi to spise vadilo.

@kroutak AEG bych asi neopravovala, Bosch a Miele ano.

Alyss1
Závislačka 2968 příspěvků 1 inzerát 02.01.19 07:44

@blumen

Ale strasbe dlouho to schne ne?

Ja zehlim jen kosile.

divine woman
Echt Kelišová 9758 příspěvků 02.01.19 07:45

Ne, nepere. Stýská se mi po mé první pračce, která prala k mé spokojenosti 16 let. Od té doby střídám po cca 7 letech. Nechce se mi investovat za drahé výrobky nejisté kvality a proto volím střed a pak vyměním. Opravy se po více jak 5 letech nevyplatí.

Příspěvek upraven 02.01.19 v 10:25

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Mám méně fanoušků, protože jsem gay, stěžuje si Kovy. Jako vážně?

Karel Kovář (22) alias Kovy patří mezi nejznámější české youtubery. Jeho... číst dále >

Kam zmizela nechvalně proslulá iniciátorka kauzy Me Too Asia Argento?

Bývalá herecká hvězda, Jimmy Bennett reagoval na loňskou vlnu Me Too, ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >