Jak očistit "lepkavý" friťák?

19.12.18 00:16

Jak očistit "lepkavý" friťák?

Dobrý večer,

potřebovala bych se poradit ve věci uklízení. Mám starší friťák, který je po původní majitelce zvenku poněkud „lepkavý“. Zevnitř už je naleštěný jak psí kulky, ale ten hnus z povrchu nechce pryč. Poradíte mi, jak na to?

Normální čisticí spreje (i na mastnotu) nic nedělají, písku se trochu bojím (i když to není nerez, tak by to možná nevadilo)… Předem díky za tipy.

K.

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

13502
19.12.18 00:43

Namoč kuchyňský papírový utěrky do vody s jarem a kyselinou citronovou. Hodně jaru, trochu kyseliny. Plácni je na ten friťák a nech je tam do rána. Tu mastnotu to pěkně natráví, ráno ji odmašťovačem sundáš, možná i bez něj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23184
19.12.18 00:49
@Slečna Ferka píše:
Dobrý večer,

potřebovala bych se poradit ve věci uklízení. Mám starší friťák, který je po původní majitelce zvenku poněkud „lepkavý“. Zevnitř už je naleštěný jak psí kulky, ale ten hnus z povrchu nechce pryč. Poradíte mi, jak na to?

Normální čisticí spreje (i na mastnotu) nic nedělají, písku se trochu bojím (i když to není nerez, tak by to možná nevadilo)… Předem díky za tipy.

K.

Objevila jsem čistič Eurona Černý. Na trouby funguje skvěle. Aspoň teda vzorek. Prý lze na eshopu koupit, ale je to MLM jako Amway.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13502
19.12.18 01:01

Ještě tenhle čistič je pecka. To odstraní všechno, možná i ten plast z friťáku :mrgreen: . Mají ho v Top Teta drogerii.

http://bilepradlo.cz/…-250-ml.html

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.12.18 01:19

Dětské vlhčené obrousky, ty umyji všechno. Zrovna včera jsem s nimi cidila mikrovlnku. ;) Vyšší level je pak čištění párou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5342
19.12.18 01:40

Zašlá mastná špína kupodivu nejlépe pouští olejem, takže na papírovou utěrkou kápnout trochu kuchyňského oleje a vyčistit. Na konci bude friťák mastný od čerstvého oleje a ten snadno očistíte prostředkem na nádobí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5186
19.12.18 07:06

Mne se na veskerou kuchynskou mastnotu osvedcil cistic Savo kuchyne. Vzal na druhe prepreni i 20letou mastnou spinu na sporaku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7550
19.12.18 07:24

parní čistič

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1434
19.12.18 07:26

přípravek MILIT

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7551
19.12.18 07:46

Já kupuju od W5 z Lidlu Speciální odmašťovač(přímo název) . Dostala jsem s ním dolů i takovku tu lepkavou špínu úplně z celé kuchyně, před námi tu asi bydlelo prasátko :D jen trochu dráždí nos, ale mohu jen doporučit :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13573
19.12.18 07:49

Zkus Cif. Neboj, nepoškrábe ho :) :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.12.18 08:15

Díky moc moc za všechny tipy. Olej, LIDL, kyselina citronová, Savo - to vypadá řešitelně :) Vlhčené dětské ubrousky možná taky ještě někde najdu (ty kuchyňské selhaly na celé čáře).

Parní čistič asi kupovat nebudu, to radši nový friťák ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama