Pergola - chce ji postavit úplně sám

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.04.18 13:17
Pergola- chce ji postavit uplne sam

Prosim anonym, jinak radeji smazat
manzel chce postavit uplne sam pergolu.
vazim si jeho snahy, chce usetrit penize, ale
je to dle mne nad jeho sily..nema s tim zkusenost, nikdy to stavet nevidel.ma vsechno zjistene jenom z internetu…ma vs ekonom smeru, uplne mimo taketo veci. k tomu mame tri deti, jedno uplne mimino a kdyz si predstavim ten cas straveny kvuli pergole venku…
nechci ho urazit…ale bojim se aj aby se mu neco nestalo.
proto otazka:stavel muz, otec, kdokoliv z vaseho okolo pergolu sam? da se to vubec? Ma byt ukotvena.k.domu, ne vplne stojici
staci nam zaklad…nepotre­bujeme nic extra..dekuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Uživatel je onlineivašot.
Kelišová 6602 příspěvků 30.04.18 13:20

Nestavěl a zcela jistě vím, že by to manžel nezvládl. Naštěstí ten můj je soudný a je to jasné i jemu samotnému.
My si nechávali dělat pergolu od truhláře a napoprvé ji udělal taky blbě :(

Příspěvek upraven 30.04.18 v 14:26

Veronika.Berta
Zasloužilá kecalka 775 příspěvků 30.04.18 13:28

Jééé a co je na tom, že to chce zkusit? No tak mu spadne na hlavu a bude ji dělat znova :lol: Učený z nebe nespadl a někdy se to naučit musí. Buď ráda, že nechodí do hospody a chce budovat. Můj chlap sám opravuje auta, rekonstruujeme dům, máme za sebou rekonstrukci vyhořelého bytu. Na koleni opraví kde co a proč? Protože ho ve všem podporuju. Naučil se teď svářet a vyrábí perfektní cirkulárku. Brala bych to jako šanci dělat něco s ním a tu pergolu bych šla stavět taky, aby věděl, že v tom není sám. Můžete spolu řešit technické otázky, pokecat si u toho, zasmát se a když bude stát za prd, tak jste to aspoň zkusili a sblížili se. Třeba vás to oba chytne a budete dělat spolu víc věcí. My jsme v zimě s mužem měnili bez jakýchkoliv zkušeností spojku a rozvody na autě. Auta jezdí, vrčí a my máme pěkné vzpomínky a k sobě ještě blíž. ;) Chlapi jsou děti, nechme je si hrát

Kacaba90
Povídálka 43 příspěvků 30.04.18 13:34

Tchán stavěl a musel k tomu mít samozřejmě lidi, kteří tomu aspoň trochu rozumí…od plánů až vlastně po samotnou realizaci…pokud není manžel vyloženě kutil, zlehka bych mu naznačila, že nechceš, aby se tak dlouho zabýval pergolou a ať radši ten čas věnuje vám 8) pokud je pro něj ale ten projekt důležitý, nech ho při tom, chlapi si prostě rádi dělají věci po svém

Aspera
Generální žvanilka 20833 příspěvků 1 inzerát 30.04.18 13:45

Můj taťka stavěl už dvě pergoly. Jednu ze dřeva a po 20 letech co shnila tak druhou z kovovou konstrukcí. Nedělal je úplně sám, měl k sobě lidi co mu pomohli s hrubou prací, ale ne žádný odborník.

Uživatel je onlineELIbeta
Ukecaná baba ;) 2033 příspěvků 30.04.18 13:45

Muj tatinek stavel s bratrem. Tatinek ma VS technickeho smeru, bratr VS ekonomickou. Zvladli to be problemu, stoji to. Staveli take pridelanou k domu. Oba jsou ale dost zrucni a nebyl to prvni projekt ani pro jednoho z nich.

My jsme s manzelem loni udelali parkovaci plochu pred domem misto zahrady a letos na zahrade terasu vcetne krbu. Nejsme kutilove, parkoviste byl nas prvni projekt a byla to super spoluprace, navic mame nejhezci parkovaci plochu z cele ulice :D Manzel ma umeleckou VS a ja jsem sociolog.

Dala bych mu sanci :kytka:

Yourly
Stálice 69 příspěvků 30.04.18 13:48

Já bych se toho nebála :) můj manžel je taky ekonom a stavěli jsme ji spolu sami a měli jsme tehdy 1 dítě. Určitě to jde zvládnout, ale je třeba počítat s tím, že jsou na to třeba 2 lidi - na zvedání trámů, přidržování atd. Manžel je teda šikovnej na tyhle práce a naše pergola je taky přidělaná ke zdi domu, všechno jsme studovali na internetu. Trvalo nám to sice skoro 2 měsíce než jsme to po práci poskládali (po chvilkách), ale zase jsme ušetřili fakt moooc peněz. Nacenili nám to při té naší velikosti cca na 90 tisíc a takhle samoprací nás to vyšlo se vším všudy i se střechou asi na necelých 25 tisíc. Navíc, když nám dovezli střechu - to jediné pokládala firma, tak říkali, že dlouho neviděli tak dobrou práci :)

Origamia
Kecalka 139 příspěvků 30.04.18 13:53

Neblázni, pergola je dosti triviální záležitost. Ještě pro chlapa, byla bych pyšná, že se snaží…takový ti nemakačenka, co nic neumí a okolo domu nehralábnou jsou děsní. Jestli je to jeho prvotina, zabere mu to více času, ale taky při příštích pracích bude zdatnější. Jen tedy určitě bude potřebovat člověka ruce.

Danulinka16
Ukecaná baba ;) 2413 příspěvků 30.04.18 13:55

Manžel taky nikdy nic nestavěl a nevěřila jsem mu, že zvládne postavit zděný zahradní domek. Koukal taky na vše na internetu a zvládl to bezvadně, pak, když se objevil jakýkoliv problém, tak už jsem věřila, že to s pomocí Google zvládne. Tak mu věř.

P4ja
Kelišová 6359 příspěvků 30.04.18 13:58

Tak to já mám opačný problém. Občas bych byla ráda, kdyby jsme taky něco zadali. Manžel je kutil, tak všechno dělá sám. Ale potřeboval by taky odpočinout.

Janli
Kelišová 6050 příspěvků 9 inzerátů 30.04.18 14:13

Zrazuje tě manžel, když chceš zkusit nový recept? Asi ne, že? Tak proč to chceš dělat ty jemu? Manželství je o vzájemné podpoře, ne o shazování předem. Na pergole není nic složitého a i kdyby se nepovedla, tak je to pořád jen pár zkažených latí. Kdybychom se s manželem pouštěli jen do věcí, které už umíme, bydlíme pod stanem… Na pergolu vyšší tesařskou nepotřebuje a raketoplán snad stavět nechce… ;)

ibiza
Kecalka 142 příspěvků 30.04.18 14:24
@Anonymní píše:
je to dle mne nad jeho sily..nema s tim zkusenost, nikdy to stavet nevidel.ma vsechno zjistene jenom z internetu…ma vs ekonom smeru, uplne mimo taketo veci. k tomu mame tri deti, jedno uplne mimino a kdyz si predstavim ten cas straveny kvuli pergole venku…
proto otazka:stavel muz, otec, kdokoliv z vaseho okolo pergolu sam? da se to vubec? Ma byt ukotvena.k.domu, ne vplne stojici

Možná bych mu s tím spíše pomohla a snažila se ho podpořit, ale to soudím podle sebe, protože v tomhle manželovi pomáhám, on také rád dělá takovéto věci. A podle vystudované školy bych moc nesoudila. Ten můj má chemickou školu a taky si umí dobře poradit se dřevem a taky studuje z netu nebo si pozjišťuje někde info, promyslí to a pak koná :-).

terka.h
Kecalka 200 příspěvků 30.04.18 14:36

Můj muž postavil sám volně stojící podezděnou pergolu, udírnu, dvoupatrový domek pro děti se skluzavkou ( tu jsme koupili) a kotec pro psy ( něm. ovčáka). Teď se chystá na zastřešení pro auta. Podotykam ze není ani vyučení zedník, truhlář, klempíř atd. Prostě ho to baví.
Jestli tvůj muž chce stavět " jen " dřevěnou pergolu napojenou na dům nevidím v tom problém. Snaží se, tak ho podpoř. Děti mu určitě budou rády pomáhat měřit, podávat nářadí atd. Maximálne zjistí, že na to nestačí a dodělá to nějaký profik.

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27399 příspěvků 30.04.18 15:06
@Anonymní píše:

a proč by to neměl zvládnout? Možná bys ho neměla tak shazovat a spíš mu zkus věřit… jak to tak vidím, dřív se stane něco tobě, když se budeš děsit toho jeho času stráveného venku stavbou pergoly, než jemu při stavbě samotné… můj muž je taky VŠ, pro změnu má fyziku a elektro na VUT… a pergolu by postavil levou zadní, dělal nám vestavěné skříně v ložnici, umí rozebrat a opravit auto, pračku, sušičku… prostě si to na netu nastuduje a pak to udělá…
Tak nech svého manžela postavit pergolu, když to chce a evidentně ho to asi bude bavit, jinak by to sám dělat nechtěl… nebo bys ho raději viděla doma zavřeného s dětmi nebo při úklidu?

radkka
Generální žvanilka 20693 příspěvků 30.04.18 15:41

Ano, u tchanovců, manžel jako dítě byl u oprav statku, pomáhal, sám pak zrekonstruloval jako dospělý celkem velkou část domu… Kupodivu umí kde co, i zedničinu… Ale když něco neumí, tak to přizná a namontuje se do toho, takže jsem ráda, že je soudný :think: Já třeba bytostně nesnáším, když dlažba není rovná (je někde i miniaturní zub), díky bohu na tohle manžel zavolal obkladače :mrgreen:

Chápu tvoje obavy… Ale není to tak náročné. Nicméně, jestli v životě nic podobného nedělal… :nevim: no, nech ho, buď přijde na to, že dělá blbost nebo to zvládne a budeš na něj pyšná.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Anorexie je zpět? Bučková zazářila na mole a hned byl oheň na střeše!

Modelka Eliška Bučková (29) se po letech vrátila na prkna, která znamenají... číst dále >

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >