Sliby realitních makléřů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  30.04.18 12:06
sliby realitních makléřů

Dobrý den, máte někdo také zkušenost s tím, že jste chtěli koupit pozemek, dům, byt… a realitní makléř vám slíbili, že pošle rezervační smlouvu a nakonec nic neposlal?
Dnes je to přesně týden, co nám makléř měl rezervační smlouvu poslat, chceme koupit pozemek, který se nám moc líbí.
Od předminulé neděle byl v Řecku, s tím, že jsme od pátku byli domluvení, že v pondělí 23.4. si zavoláme, jak to vypadá s hypotékou. Nic méně v pondělí jsme se domluvili, že vše ohledně hypotéky je OK a že pozemek bereme a že nám ještě v ten den pošle rezervační smlouvu, abychom si ji pročetli a až se z Řecka vrátí, tak se domluvíme, kdy se sejdeme. Nic nepřišlo, v úterý telefon, že mu byl ukraden v Aténách notebook a že se ve středu vrací domů a smlouvu pošle, středa pryč, nic nepřišlo, ale chápu, že pracovat bez svého notebooku je těžké, nicméně mi ve čtvrtek přišla sms, že je konečně doma a snaží se řešit vše kolem rezervační smlouvy, aby ji ještě v ten den poslal, čtvrtek večer nic, pátek nic, sobota nic, tak jsem ještě v sobotu psala, jak to tedy vypadá, odepsal mi, že je na cestě na Moravu a že už vše vyřešil a má v plánu mi to ještě v sobotu poslat, až dorazí, tak jsem si říkala, dobrý, tak konečně, sobota večer pryč a stále nic, neděle pryč stále nic a dnes je pondělí a stále nic.
Takže opravdu nechápu co se děje. Volala jsem přímo na realitku, kde mi bylo sděleno, že pozemek rezervovaný nikým jiným není, je stále volný, ale smlouva stále nikde. O pozemek máme opravdu zájem, ale nebudu přeci uhánět makléře, on by se měl snažit, když chce prodávat. :nevim:

Reklama

Reakce:

rom.k
Kecalka 136 příspěvků 30.04.18 12:43

Asi bych napsala e-mail makléřovi a do kopie dala jeho nadřízeného, resp. oficiální e-mail realitky, kde bych popsala situaci tak, jak je, ať to máte černé na bílém. Telefonáty to je tvrzení proti tvrzení. Pokud by nebyla sjednána náprava ani přesto, zkusila bych se obrátit přímo na majitele pozemku. Předpokládám, že ten má ve zprostředkovatelské smlouvě s realitkou sjednáno, že se zájemci musí jednat pouze prostřednictvím RK, ale třeba po tomto impulsu „nakopne“ realiťáka k činu, když mu dává své peníze za to, aby pozemek co nejrychleji prodal…

Realiťáci jsou dobří i ti špatní, asi jste měli bohužel smůlu na jednoho z té druhé skupiny.

BaMaK
Závislačka 2679 příspěvků 4 inzeráty 30.04.18 12:46

Mate vice moznosti. Zjistit si majitele a zkusit ho kontaktovat primo. Zavolat znovu do realitky a zadat jineho maklere, nebo spolknout hrdost a uhanet tohoto-ale uprimne vetsinou se prestanou snazit, slibovat a lhat az PO podpisu rezervacky. Projedte dalsi realitky a realitni servery jestli ten pozemek nenabizi nekdo jiny.

Anonymní  30.04.18 13:03

Jojo realitní makléři jsou kapitola sama pro sebe, jeden nám chtěl prodat už prodanou nemovitost, další inzeruje pole které je naše a ani přes upozornění nabídku neopravil, a jiný si nás dokonce spletl s jiným zákazníkem se kterým jsme se přetlačovali o cenu pozemku takže super věděli jsme kolik dotyčný nabízí

prosím anonym nechci aby rodina věděla nik

bozska-mrcha
Extra třída :D 10188 příspěvků 30.04.18 13:10

Něco podobného jsem zažila loni, když jsem chtěla kupovat byt. Došli jsme na prohlídku, domluvili se, že dáme vědět. Nakonec jsme se rozhodli za pár hodin. Do realitky jsem napsala mail, a na tel číslo poslala sms. To bylo v pátek. V pondělí po poledni mi to nedalo a do realitky jsem zavolala. Pan majitel mi sdělil, že na onom bytě už je složená záloha, že ho před námi viděla jedna paní. No nafratá jsem byla jako pes.
Finále bylo vtipné. Druhý den mi přišel mail, že paní si koupi rozmyslela a že pokud budeme chtít, můžeme složit zálohu a do měsíce uhradit zbytek. Vzala jsem si den na rozmyšlenou, zjistila vše potřebné a další den do realitky zavolala, že pokud jsme jediní, ano byt kupuji a zdůraznila jsem, že peníze mám z vlastních zdrojů, že nečekám na úvěr. V pátek jsem měla smlouvu podepsanou (stačilo jim, že jsem peníze převáděla u nich v kanceláři )
Tohle je hodně ošemetné. Když čeká realitka, nemusí se dočkat. Když čeká potencionální kupec, může to vzít někdo kdo má peníze hned.

Lalelale
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 30.04.18 14:36
@Anonymní píše:
Dobrý den, máte někdo také zkušenost s tím, že jste chtěli koupit pozemek, dům, byt… a realitní makléř vám slíbili, že pošle rezervační smlouvu a nakonec nic neposlal?
Dnes je to přesně týden, co nám makléř měl rezervační smlouvu poslat, chceme koupit pozemek, který se nám moc líbí.
Od předminulé neděle byl v Řecku, s tím, že jsme od pátku byli domluvení, že v pondělí 23.4. si zavoláme, jak to vypadá s hypotékou. Nic méně v pondělí jsme se domluvili, že vše ohledně hypotéky je OK a že pozemek bereme a že nám ještě v ten den pošle rezervační smlouvu, abychom si ji pročetli a až se z Řecka vrátí, tak se domluvíme, kdy se sejdeme. Nic nepřišlo, v úterý telefon, že mu byl ukraden v Aténách notebook a že se ve středu vrací domů a smlouvu pošle, středa pryč, nic nepřišlo, ale chápu, že pracovat bez svého notebooku je těžké, nicméně mi ve čtvrtek přišla sms, že je konečně doma a snaží se řešit vše kolem rezervační smlouvy, aby ji ještě v ten den poslal, čtvrtek večer nic, pátek nic, sobota nic, tak jsem ještě v sobotu psala, jak to tedy vypadá, odepsal mi, že je na cestě na Moravu a že už vše vyřešil a má v plánu mi to ještě v sobotu poslat, až dorazí, tak jsem si říkala, dobrý, tak konečně, sobota večer pryč a stále nic, neděle pryč stále nic a dnes je pondělí a stále nic.
Takže opravdu nechápu co se děje. Volala jsem přímo na realitku, kde mi bylo sděleno, že pozemek rezervovaný nikým jiným není, je stále volný, ale smlouva stále nikde. O pozemek máme opravdu zájem, ale nebudu přeci uhánět makléře, on by se měl snažit, když chce prodávat. :nevim:

I když to na jednu stranu zní logicky, kdybych měla tenhle přístup, doteď nemáme dům. Volej a volej, každý den. Jinak i když to může být pravda, ta historka s ukradeným notebookem je fakt divná (skoro jako kdyby schválně získaval čas), dala bych si při koupi extra pozor. Nám třeba makléř řekl, že kupujeme od lidí, co v baráku žijí 20 let. Tak jsme mrkli do katastru a tam byla prodej před 4 lety :lol:

rom.k
Kecalka 136 příspěvků 30.04.18 14:42

@Lalelale Ano, dostatečná lustrace prodávajících je nezbytností, a to jak z údajů v katastru, tak i z insolvenčního a exekučního rejstříku, a to z důvodu, že by třeba na ně byl prohlášen konkurs nebo exekuce a ještě to nebylo zaneseno v katastru, pak by hrozilo, že insolvenční správce nebo exekutor napadne prodej nemovitosti žalobou na neúčinnost a peníze z koupi pak už mohou být v trapu a kupující si na prodávajících nic nevezme. Dále třeba úschova kupní ceny apod. Ale předpokládám, že každý v dnešní době už si na takovou transakci vezme k ruce advokáta, já kolikrát když vidím ty smlouvy od realitek, tak bych nepodepsala ani převod psí boudy :lol:

Anonymní  01.05.18 12:57

Tak jsem v kontaktu přímo s majitelem. Včera jsem zkoušela 2× volat, ale nezvedal to…
Takže majitel ho zítra bude kontaktovat, s tím, že pokud bude mít pan makléř dost času, budeme to řešit bez něj.
Samozřejmě advokáta mám na zkontrolování smlouvy, je to spousta peněz a raději dám 5000,– za advokáta, než podepsat něco, s čím se už pak nebude moct nic dát dělat.

rom.k
Kecalka 136 příspěvků 02.05.18 11:41
@Anonymní píše:
Tak jsem v kontaktu přímo s majitelem. Včera jsem zkoušela 2× volat, ale nezvedal to…
Takže majitel ho zítra bude kontaktovat, s tím, že pokud bude mít pan makléř dost času, budeme to řešit bez něj.
Samozřejmě advokáta mám na zkontrolování smlouvy, je to spousta peněz a raději dám 5000,– za advokáta, než podepsat něco, s čím se už pak nebude moct nic dát dělat.
:palec:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Meghan už má svůj královský erb! Co znamená a jak vypadají ostatní?

Z Meghan Markle (36) se stala vévodkyně Sussexu a nyní už má i svůj... číst dále >

Pomníky české krimi: Jsou naporcované ženy dílem pražského „řezníka“?

Česká kriminalistika sice není na nízké úrovni, přesto naše historie zná... číst dále >

Články z Ona Dnes

Šaty Meghan Markle vznikaly stovky hodin. Víc než Kate za ně neutratila

Odkaz na éru Audrey Hepburnové, přísný dress code i jednotlivé země... číst dále >

Pohádkovým šatům Meghan Markle vévodily jednoduché linie a dlouhý závoj

Konec spekulacím. Nejočekávanější módní kousek letošního roku pochází od... číst dále >

Reklama