Pes s PP nebo bez?

Anonymní
8.3.21 10:17

Pes s PP nebo bez?

Dobrý den,

četla jsem, že obě varianty mají své pro i proti (asi tak jako všechno).

Sháníme „mazla“ do rodiny, takže neplanujeme výstavy apod.

Jde mi hlavně o povahu a zdraví pejska.

Takže s PP nebo bez? Jaké jsou vaše zkušenosti?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18103
8.3.21 10:19

No já jsem pro psa s pp…mám už druhého takového psa…chtěla jsem danou rasu…a bez papírů většinou podporuješ množírny…na žádné výstavy atd…nemusíš…to není žádná povinnost…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
216
8.3.21 10:22

Pokud ti jde o povahu, tak jedině pes s PP. Se zdravím těžko říct, to je vždy sázka do loterie, ale dá se vybrat zvíře od prověřených rodičů. takže za mě vychází líp PP pes, ale chce to vybrat zdravé plemeno od protestovanych rodičů (fakt ne Jorka, bisonka, mopse a další brachycefaliky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1213
8.3.21 10:24

Jooo my máme bez PP a na veterině jsme od štěněte pečený vařený :roll: no, muže to být náhoda, ale taky nemusí. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
260
8.3.21 10:26
@Monchichik píše:
No já jsem pro psa s pp…mám už druhého takového psa…chtěla jsem danou rasu…a bez papírů většinou podporuješ množírny…na žádné výstavy atd…nemusíš…to není žádná povinnost…

Fakt si myslíš že to tak je? Mám třeba znamé a vím 100% že štěně je od jejich retrívra takže sice jako bez papírů ale není to žádná množírna

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5315
8.3.21 10:27

Rozhodně s PP i když to bude mazlík do rodiny. Je zajištěno že některé nemoci mít nebude, že fenka nerodí jeden vrh za druhým, o štěně je postaráno v čistém prostředí. Štěňata s bez PP jsou většinou s množek, fenky jsou tam týrané a štěňata nemají dobrý hygienický zakládat. Když si vezmeš že štěňáta s množek nemaji ani základní očkování, krmení jsou nejlevnější stravou a chtějí za ně i hrůzu, tak za štěňata s PP je cena sice větší ale naprosto adekvátní

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18103
8.3.21 10:28

@Leny5 myslím, že je to tak ve většině případů…ne, když ho máš od známých, o kterých víš 100% jak to tam mají…ale pokud nemáš pp, tak nemáš retrívra…ani žádnou jinou rasu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61443
8.3.21 10:29
@Anonymní píše:
Dobrý den,

četla jsem, že obě varianty mají své pro i proti (asi tak jako všechno).

Sháníme „mazla“ do rodiny, takže neplanujeme výstavy apod.

Jde mi hlavně o povahu a zdraví pejska.

Takže s PP nebo bez? Jaké jsou vaše zkušenosti?

Takže s PP

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18103
8.3.21 10:30

@Mrs. S občas vidím, že štěňata s pp jsou i levnější než ta bez :mrgreen:…a chovné stanice se můžou chovat jako množírny…špatné zacházení atd…je prostě třeba hledat, ptát se…v dnešní době to není žádný problém…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2467
8.3.21 10:31

Mám dva bez, u jednoho jsem věděla od koho si ho beru. Takže jsem měla jistotu, že to není množírna. Druhou jsem koupila jako nechtěnou už starší a nechtěla jsem, aby skončila někde v množírně a plodila štěňata. Oba jsou zdraví už 6 let jim nic není.

Dalšího chci s PP, protože u PP je vzhledová dokonalost toho plemene. Ti moji dva mají nějaké odchylky i když velmi drobné a jsou to miláčci. Se zdravím je to těžko říci, může mít problémy, nemusí. Mnou chtěné plemeno nemá v chovu moc zdravotních podmínek a kontrol.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
146

Pokud rasu tak s PP, ať nepodporuje množirny. Nebo si vzít štěně z útulku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
216
@Leny5 píše:
Fakt si myslíš že to tak je? Mám třeba znamé a vím 100% že štěně je od jejich retrívra takže sice jako bez papírů ale není to žádná množírna

A měl ten jejich retrívr udělané ofiko rentgeny kyčlí a loktů? Vyšetření na genetické vady? Neměl? Tak to riskujeme nejenom to, že vám že štěněte nevyrostl retrívr…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18103
8.3.21 10:32

@DandátkoP kamarádka má taky psa bez pp a jen za loňský rok do něj dala přes 20 tisíc…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
96

Máme dva kluky oba bez pp a nikdy jsme neměli žádný problém. Na veterinu chodíme jen na kontroly a na očkování nikdy s žádným problémem. Povahově jsou to úplný zlatíčka. V životě jsem neviděla víc milující pejsky jako ty naše. Oba máme od štěňat. Jednomu bude 11 a druhému budou 3.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2467
@Monchichik píše:
@Leny5 myslím, že je to tak ve většině případů…ne, když ho máš od známých, o kterých víš 100% jak to tam mají…ale pokud nemáš pp, tak nemáš retrívra…ani žádnou jinou rasu…

To je tomu, kdo má vizuálně a chováním doma retrívra fakt jedno ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat