Zklidnění psa

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
27
7.3.21 17:23

zklidnění psa

Potřebovala bych poradit ohledně psa. Hledám něco, co mu pomůže, zklidní ho. Psovi zemřel před časem majitel, bývá často bezdůvodně agresivní, napadá členy rodiny a je i bázlivý. Má někdo zkušennost s nějakými veterinárními nebo i volně prodejnými léky? Jde i o konkrétní zkušennosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1529
7.3.21 17:27

Tak místo aby jste se mu věnovali a psa vycvičili a dali mu normální domov tak do něj budete cpat prášky 🤦

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18809
7.3.21 17:29

No primáně s ním potřebujete adekvátně pracovat a věnovat mu dostetečné množství pozrnosti každý den.

Spíš se domluvte s nějakým kynologem, aby se s vámi i se psem potkal a lépe jste porozuměli tomu co je potřeba - to se fakt nedá vysvětlit po internetu.

Protože ta agresivita není bezdůvodná, nějaké příčiny má (mimo jiné třeba právě onu úzkost).

Jo a kdy ho naposeldy viděl veterinář - protože prvně je potřeba vyloučit nějaké onemocnění a chronickou bolest, která to taky může způsobovat.

Pro základní porozumění mrkni sem

https://www.plotknihy.cz/…o-psa/512/p/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6559
7.3.21 17:31

Prášky nee!! investujte případně časem do katastrace, může zklidnit..(teď NE)… hodně MOC se mu věnujte, buďte hodně s ním.. on potřebuje LÁSKU A PÉČI, ne oblbováky!! on vůbec neví, kde je a co se stalo :? to vás jako nenapado!?? mám úplně husinu..
vzala bych si klidně týden dovču a byla prostě INTENZIVNĚ s ním.. on za to fakt nemůže..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2657
7.3.21 17:34

Ztráta majitele je pro něj zásadní. Psi jsou totiž na člověka vázanější než na svoje další psí druhy. Měli byste se k němu hlavně chovat klidně, stále ho jakoby konejšit, mluvit tišším, hlubším hlasem a hladit, hladit. Spíš jeden člen Vaší rodiny. Ne mu třeba dát kost a chtít mu ji vzít a nebo před ním poskakovat (fascinuje mě, kolik lidí to dělá, nejen dětí)… Prostě klidné chování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11016
7.3.21 17:39

@jaruv pokud se psem neumíte pracovat, tak jej radši dejte do útulku, než do něj cpat nějaký oblbovaky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27
7.3.21 17:52

Tak myslím, že když denně psa krmím z ruky, tak jako ostatní členové rodiny, beru ho denně na hodinové procházky, nechávám jej spát na gauči, přičemž náš vlastní pes spí ve své pelíšku pod gaučem, tudíž tohoto ještě upřednostňuji jak mohu, nechovám se k němu špatně. Mimoto vlastní pes, zvyklý na tohoto, nikdy žádné potíže neměl. Ani můj pes předešlý. To pro rýpalky. Čekala jsem pomoc pro tohoto psa, ne rýpání. Jako kdyby mnohé z vás nebrali antidepresiva či podobné léky s kterými já nemám žádné zkušennosti, nabízejí se i pro zvířata, tak jsem čekala pomoc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27
7.3.21 18:00

Samozřejmě, že ta agresivita není bezdůvodná. Veterinář jej viděl, napadl jej, řekl nám, že by si to neměl dovolovat. Je zdravý. Nejsem zástánce antidepresiv, vůbec ne, beru to jako krajní řešení, ale lidem zřejmě pomáhají, proč by nemohly zvířatům? Proč je tedy berou lidé v případě smutku, což tento pes jistě prožívá?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
717
7.3.21 18:02

@jaruv No, nevím. On jinak nežere, pokud ho nenakrmíš z ruky? A to, že může na gauč, když druhý ne, bych taky nedělala. Bude mít akorát hokej v hierarchii. Můj pes teď začal brát oblbováky, protože má i tři velké epileptické záchvaty za noc a to peklo, které to způsobuje, to nechceš. Kudy chodí, tudy kňučí a jinak se „projevuje“.. Žere jak nezavřenej, motá se pod nohama.. K ničemu dobrému to nevede. (A ani ty záchvaty zatím nepřestaly.)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12068
7.3.21 18:03
@jaruv píše:
Tak myslím, že když denně psa krmím z ruky, tak jako ostatní členové rodiny, beru ho denně na hodinové procházky, nechávám jej spát na gauči, přičemž náš vlastní pes spí ve své pelíšku pod gaučem, tudíž tohoto ještě upřednostňuji jak mohu, nechovám se k němu špatně. Mimoto vlastní pes, zvyklý na tohoto, nikdy žádné potíže neměl. Ani můj pes předešlý. To pro rýpalky. Čekala jsem pomoc pro tohoto psa, ne rýpání. Jako kdyby mnohé z vás nebrali antidepresiva či podobné léky s kterými já nemám žádné zkušennosti, nabízejí se i pro zvířata, tak jsem čekala pomoc.

Tak jestli si myslíš, že nejlepší pomoc pro psa je ho nadopovat prášky, tak teda nemám slov.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27
7.3.21 18:07

Proto se ptám na zkušennosti. Proč se jimi tedy dopují lidé? Mám také hodnotit lidi, co berou antidepresiva, že pro ně nemám slov?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27
7.3.21 18:13

Ne, nežere sám z misky. Má z ní strach. Máte pocit, že se žádný člověk se po smrti člena rodiny nezhroutil? Zvíře nato nárok nemá? A pomůže onomu člověku klidné slovo a pohlazení?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12068
7.3.21 18:15
@jaruv píše:
Proto se ptám na zkušennosti. Proč se jimi tedy dopují lidé? Mám také hodnotit lidi, co berou antidepresiva, že pro ně nemám slov?

Ale ten pes se neumí vyjádřit slovy co ho trápí, vyjadřuje se tak jak umí. Proč berou lidi AD do toho nepleť. Však si tady rady dostala, najdi si odborníka co rozumí psům a psímu chování. Kynokogicky klub je v každým menším městě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11016
7.3.21 18:18
@jaruv píše:
Tak myslím, že když denně psa krmím z ruky, tak jako ostatní členové rodiny, beru ho denně na hodinové procházky, nechávám jej spát na gauči, přičemž náš vlastní pes spí ve své pelíšku pod gaučem, tudíž tohoto ještě upřednostňuji jak mohu, nechovám se k němu špatně. Mimoto vlastní pes, zvyklý na tohoto, nikdy žádné potíže neměl. Ani můj pes předešlý. To pro rýpalky. Čekala jsem pomoc pro tohoto psa, ne rýpání. Jako kdyby mnohé z vás nebrali antidepresiva či podobné léky s kterými já nemám žádné zkušennosti, nabízejí se i pro zvířata, tak jsem čekala pomoc.

Tak máš rovnou napsat i tohle a ne jenom, že chceš do psa cpat prášky. My máme POUZE informace, které nám tady napises :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27
7.3.21 18:43
@JancaS84 píše:
Ale ten pes se neumí vyjádřit slovy co ho trápí, vyjadřuje se tak jak umí. Proč berou lidi AD do toho nepleť. Však si tady rady dostala, najdi si odborníka co rozumí psům a psímu chování. Kynokogicky klub je v každým menším městě.

On je zoufalý ze ztráty blízké osoby. Antidepresiva jsou pořád antidepresiva ať je užívá člověk nebo pes. Rady dát do útulku, děkuji, ale chodi sem i rozumní lidé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat