Domácí kočka ven

Anonymní
6.3.21 09:10

Domácí kočka ven

Ahoj potřebuji nutně radu, pokud má někdo zkušenost se stejnou věci. Bohužel jsem v situaci kdy mi nezbývá nic jiného než postupně zvykat bytovou kočku ven. Bude ji skoro rok, občas s ni chodím na vodítku před byt a to se ji celkem líbí ale jinak je samozřejmě plachá vůči novým věcem a nesnáší jízdu v autě apod. Tak se ptám je možné aby si zvykla venku na velké zahradě? Řešil někdo něco podobného? Prosím nenadavejte mi tady, já s tím také nesouhlasím ale jiná možnost není. Nemůžu ji mít po celou dobu doma musí byt aspoň částečně venku. ☹️ Na zahradě je ještě pes a další kočka, když byla malá tak se s něma viděla ale samozřejmě prskala a bála se ale to si myslím ze by se časem podalo.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10697
6.3.21 09:15

Těžko říct, pokud byla celý rok jen doma, tak to pro ní bude asi šok :nevim: Jestli je venku i pes, tak počítej s tím, že po ní půjde a pravděpodobně jí vyžene. Tak se připrav že o ní přijdeš. Je to opravdu nutné?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19697
6.3.21 09:20

Nejdřív musíš na sebe navyknout venkovní zvířata a pak postupně brát kočku ven. Ale tahat ji ven teď je blbost. To zvíře nemá vnitřní podsadu, v bytě si nevytvořila dostatečnou zimní srst, takže teď by ti venku onemocněla. Musíš počkat až bude teplo a v noci ji venku nechávat až v létě. Jinak, pokud to není šlechtěná kočka, tak by si venku zvyknout mohla. Předpokládám, že je vykastrovaná…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.3.21 09:23

@Janli ano chtěla jsem to dělat postupně aby si zvykla. Vykastrovana není ale samozřejmě se vykastrovat nechá ještě než půjdu z bytu. Problém je ze není vykastrovany kocour co je na zahradě takže s bojím ze na ni bude útočit nebo něco. To aby se nechal vykastrovat kocour stále připomínám a vadí mi tom ale asi to pro některé lidi není tak důležité a logické jak pro mě.

• Citovat
  • Nahlásit
6.3.21 09:24

@arinecka bohužel jiná možnost není. Jediné prý ze bych kočku dala na Bazos a to nepřipadá v úvahu není to žádná věc :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
620
6.3.21 09:25

Naprosto v pohodě. My jsme měli čistě domácí (panelákovou) kočku. S loňskou karanténou jsme se odstěhovali na chalupu - i s kočkou. A teď je to kočka čistě zahradní - občas zajde domů na kanape, ale jinak loví myši (a ptáky), lítá po okolí. Domů se zajde nažrat, někdy se trochu pomazlit a zpátky do města se jí vůbec nechce…
Jen ji vykastrujte, jinak budete mít hory koťat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19697
6.3.21 09:27
@Anonymní píše:
@Janli ano chtěla jsem to dělat postupně aby si zvykla. Vykastrovana není ale samozřejmě se vykastrovat nechá ještě než půjdu z bytu. Problém je ze není vykastrovany kocour co je na zahradě takže s bojím ze na ni bude útočit nebo něco. To aby se nechal vykastrovat kocour stále připomínám a vadí mi tom ale asi to pro některé lidi není tak důležité a logické jak pro mě.

Kočku nechte vykastrovat okamžitě, až bude v říji, tak ti při první příležitosti zdrhne ven a budeš řešit ještě koťata. Stejně tak kocoura, jak bude mít na zahradě kočku, začne vám všude značkovat a to bude parádní smrádek…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.3.21 09:27

@Katche dobre budu doufat. Kastrace je základní věc takže to určitě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16016
6.3.21 09:29

Jako že se ji chceš zbavit a nechat ji na nějaké zahradě bez péče a kontaktu člověka na kterého je zvyklá?

No tak to se s tm vodítkem namáháš zbytečně, to je naprosto irelevantní a jen jí tím stresuješ, víc než je potřeba.

Pokud to znamená že ji chceš dát do péče někomu, kdo se o ní bude doma starat a bude ji pouštět ven, tak to zvládne bez nácviku.

Zvládne nejspíš i to vyhození na zahradu, ale přestane věřit lidem.

A vykastrovaná už dávno měla být.

Příspěvek upraven 06.03.21 v 09:30

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.3.21 09:30

@Janli samozřejmě. Stěhovat se budu asi za měsíc a půl a do té doby půjde ještě než odejdu. Jen tak ze zajímavosti nevíte kolik to stojí? Asi kolem 1000kc ne za kočku a kocour je méně ne?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.3.21 09:32

@Ou nechci se ji zbavit proboha. Chci ji postupně naučit na venek s tím ze by šla třeba večer domu. Kdybych měla na výběr byla by stále doma a valela se v posteli.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.3.21 09:33

@Ou veterinář m říkal ze pokud je kočka doma a nijak se neprojevuje mrouskani tak ji mám nechat vykastrovat okolo toho roku až pohlavně dospěje.

• Citovat
  • Nahlásit
46765
6.3.21 09:37
@Anonymní píše:
@Janli samozřejmě. Stěhovat se budu asi za měsíc a půl a do té doby půjde ještě než odejdu. Jen tak ze zajímavosti nevíte kolik to stojí? Asi kolem 1000kc ne za kočku a kocour je méně ne?

kastrace kocky je drazsi, je to operace dovnitr, kocour je levnejsi, je to na jeden smik zvenku. Ceniky najdes na strankach veterinare. Lonska kastrace kocky a kocoura nas vysla dohromady kolem 2500

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3057
6.3.21 09:38
@Anonymní píše:
@Janli ano chtěla jsem to dělat postupně aby si zvykla. Vykastrovana není ale samozřejmě se vykastrovat nechá ještě než půjdu z bytu. Problém je ze není vykastrovany kocour co je na zahradě takže s bojím ze na ni bude útočit nebo něco. To aby se nechal vykastrovat kocour stále připomínám a vadí mi tom ale asi to pro některé lidi není tak důležité a logické jak pro mě.

Jestli dobře chápu, tak ji totálně změníš život, bude bezprizorní na zahradě, vyplašená ze psa a možná i toho kocoura, v cizím prostředí bez známého člověka.
Možná bys raději měla najít někoho, kdo si ji vezme, bude ji mít rád a nevystaví ji tolika šokům najednou.
Nebo se do toho domu se zahradou stěhuješ taky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19697
6.3.21 09:41
@elpiska píše:
Jestli dobře chápu, tak ji totálně změníš život, bude bezprizorní na zahradě, vyplašená ze psa a možná i toho kocoura, v cizím prostředí bez známého člověka.
Možná bys raději měla najít někoho, kdo si ji vezme, bude ji mít rád a nevystaví ji tolika šokům najednou.

Takhle tragický to fakt není. Jestli je to obyčejná vesnická kočka, tak bude šťastná, že je venku. Takových jsem pár měla. Kočky, co prožily pár let v paneláku, byly naprosto happy z života venku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat