Vzít si psa?

Anonymní
6.3.21 10:39

Vzit si psa?

Manzel přišel s tim, že jeho brácha chce dát psa pryc. Do útulku. Mají malé děti a toho psa tak trochu nezvládli vychovat. Ale to nechci řešit prosim. Jde mj o názor. Vzali byste si ho?
Proč ano: Je mi ho líto. Maji ho celkem rady nase deti. Je to kříženec, žádný velký bafan. Mame dům se zahradou.
Proč ne: Je divoký a nema vychování. A neni to stene, ktere by se dalo „zmenit“. Vybrala bych si jiného, byt to na mě. Ztratili bychom svobodu. Žádné zvíře z tohoto důvodu zatím nemáme.
Jenže mi trhá :srdce:, že ho dají pryc. Je to chudak.
Prosím anonym. Rodina.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
58
6.3.21 10:44

Pokud máte domek se zahradou a pes je zvyklej být na zahradě, tak vše se dá vychovat i starej dědoušek pes.Vzal bych si ho. Máme na zahradě dvě německý ovčandy trvale venku a v bytě má přítelkyně jorkšírka.

Příspěvek upraven 06.03.21 v 10:45

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5913
6.3.21 10:45

Čeho je to kříženec? Je to na tobě, určitě by to byl dobrý skutek, ale pokud není nějak vychován bude to s ním asi dost práce. Jestli jsi na to připravená, šla bych do toho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24583
6.3.21 10:49

Tak každý, jakkoli starý pes se dá vychovat. Naučit pár pravidel k bezproblémovému žití, ale chce to vědět jak, mít čas, energii.
Domluvila jsem se s třináctiletým, skoro hluchým psem, že po mě nebude skákat a nebude ječet jak pako pokaždé, co přijdu domů.

Já se znám a vzala bych si ho - pro toho psa mi přijde lepší být zbytek života na zahradě (pokud ho nedokážete zklidnit natolik, aby fungoval i na procházkách a tak), než v útulku.
Ale já už mám více zvířat, takže by to nebyl ten skok z nuly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
605

Když máte zahradu šla bych do toho. Ale určitě to bude chtít cvičit. Věřím tomu, že když se mu budete věnovat a učit ho, tak Vám bude dělat radost.
Jinak s tou svobodou máte zahradu, takže přes den tam vydrží. Na víkend to chce třeba souseda, který mu tam dá aspoň vodu a žrádlo. Na dovolenou se to bude chtít s někým domluvit na hlídání. Záleží jak často cestujete. Ale koneckonců na dovču po ČR nebo chorvatsko se dá i se psem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

@jannina1 Taková smeska. Nikdo vlastně nevi. ;)

• Citovat
  • Nahlásit
2098
@Anonymní píše:
Manzel přišel s tim, že jeho brácha chce dát psa pryc. Do útulku. Mají malé děti a toho psa tak trochu nezvládli vychovat. Ale to nechci řešit prosim. Jde mj o názor. Vzali byste si ho?
Proč ano: Je mi ho líto. Maji ho celkem rady nase deti. Je to kříženec, žádný velký bafan. Mame dům se zahradou.
Proč ne: Je divoký a nema vychování. A neni to stene, ktere by se dalo „zmenit“. Vybrala bych si jiného, byt to na mě. Ztratili bychom svobodu. Žádné zvíře z tohoto důvodu zatím nemáme.
Jenže mi trhá :srdce:, že ho dají pryc. Je to chudak.
Prosím anonym. Rodina.

Jestli je prostě nevychovaný, tak se to určitě dá. Takhle jsme se ujali ovčandy, která byla nezvladatelná a lidem skákala na hlavu. U nás za 14 dnů zlato. Teď máme dvě útulkačky, ty jsou malé ale byli taky rozmazlené a pohoda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.3.21 10:50

Záleží na tom, co znamená, že není vychovaný. Pokud je schopný být sám, aniž by něco ničil, nevyje, není agresivní a jen je rozcapeny a neumí povely nebo třeba chodit na voditku, proč ne? To se dá naučit snadno. Pokud ale má nějakou vyloženě poruchu, tak by se mi do toho nechtělo a nechala bych to na zkušenějším pejskaři. Navíc mám teď docela podstatnou zkušenost, pokud ti pes povahově nevyhovuje, nebrat. Je to blbý pro obě strany.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14019
6.3.21 10:54

Otázka je, co znamená nevychovanost..
A taky bych se bála jedné věci - že když půjde k vám, vy ho vychováte, tak si ho bude švagr zase nárokovat.. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
729
6.3.21 10:57

Já bych si ho vzala, pokud jste připraveni mu věnovat trochu času. Bylo by mi ho líto. Může běhat na zahradě takže nemusíte denně venčit, navíc děti ho mají rády. Oni ví, že jinak skončí v útulku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3512
6.3.21 10:58

Švagr je hovado. :cert:

Příspěvek upraven 06.03.21 v 10:58

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.3.21 10:58

@Králičice Toho se nebojím. Nevychovanost? :think: Cupuje veci, co nechají venku, z nudy. Je takovej divočák. Na vodítku se radsi uskrti, než by šel v klidu. Poslouchá castecne a jen manzela, když ho vencime. Nezna me tolik a nejsem pan, to chapu, ale prostě je to takový trestidlo.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.3.21 11:00

@MrsNorris Bohužel to nezvládli. Bez deti to jeste slo, ale… Jenže ten pes za to nemůže. To teď řeším.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.3.21 11:02

@Kirstenn Nemluvili jsme o tom. Berou to za hotovou věc. Já přemýšlím, jak to udělat jinak. I když se mi moc nechce, jsme zvykli zit bez zviratek. :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
14
6.3.21 11:03

Snad by se dal ještě trochu vychovat, když by měl správné vedení od někoho, nemyslím, že je to něco nutně neměnného. Zvážila bych, kolik máte času ;), to mi chybí u výčtu pro a proti. Zvíře je závazek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat