Pes při VŠ?

Anonymní
7.3.21 22:47

Pes při VŠ?

Dá se to stíhat? Nechci, aby se trápil.

Díky ;)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
30181
7.3.21 22:51
@Anonymní píše:
Dá se to stíhat? Nechci, aby se trápil.Díky ;)

Potřebuješ minimálně jednu další osobu na venčení. Stíhat se dá lecos. Studují i maminky na rodičáku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.3.21 22:56

@Russet na pejska bych právě byla sama

• Citovat
  • Nahlásit
30181
7.3.21 23:01
@Anonymní píše:
@Russet na pejska bych právě byla sama

A když budeš mít covid, někdo se o něj postará? Sama bych si psa nepořizovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.3.21 23:04

@Russet psa teprve plánuji. Doufám, že až na něj dojde, covid už bude pod kontrolou ;)

• Citovat
  • Nahlásit
2193
7.3.21 23:18

Záleží, co studuješ, Jaky mas rozvrh, ale obecně není problém to skloubit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
593
7.3.21 23:21

Na takovéto věci se neptá, takovéto věci se dělají.

Až nebudeš mít potřebu ptát se na emiminu, tak bude ten správný čas. Prostě to uděláš.

Jinak zálěží, jak bydlíš. Jestli s rodičema nebo na koleji. Jestli nebude ten pes 10 nebo 12 hodin denně zavřenej. Záleží na plemeni a jakou máš zkušenost. Co máš za plány v životě.

Já jsem si psa pořídila mezi bakalářem a magistrem. To jsem bydlela s tehdejším přítelem, to bylo OK. Pak jsme se rozešli a já studovala denní studium 100 km od domova, bydlela jsem po různých spolubydleních, odjela jsem na rok do zahraničí, našla jsem si práci…to všechno ten můj pes absolvoval se mnou, i odjezd i nástup do práce, tam chodí se mnou, všechna ta stěhování a cestování a já mám teď naprosto božího parťáka a i když to nebylo vždy jednoduché, tak jsem toho nikdy nelitovala…a hlavně kde je vůle, tam bývá i cesta. Ale rozhodně bych to nikomu na VŠ nedoporučovala, na VŠ se má blbnout a cestovat a co nejméně se vázat :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7570
7.3.21 23:41

Sama bych si psa neporizovala a na vysoké už vůbec. Kolikrát jsem byla ve škole od rána do večera a když ne ve škole tak sem sháněla materiály v knihovně, chodila na brigády atd. Pes taky něco stojí, krmení, veterina atd. Stačí aby měl nějaký zdravotní problém a nedoplatis se.

Příspěvek upraven 07.03.21 v 23:47

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2330
7.3.21 23:44

Spolužačka měla labradora a mohla se zbláznit. Nejdřív nemohla najít privát, kam by ji vzali i se psem, a pak všechny, co bydleli blízko, otravovala, jestli by jí ho tehdy a tehdy nemohli chodit venčit, protože musela jezdit na praxi nebo brigádu. Hrozný blbákov. Měli jsme jet na pár dní na exkurzi a celý měsíc předem jenom řešila, co udělá se psem, se kterým samozřejmě jet nemohla. Toho psa mi bylo docela líto, ale on z toho měl asi zábavu, že je kolem něho takový cvrkot a pokaždé ho venčí někdo jiný. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
572
7.3.21 23:46

To se asi nedá takhle na dálku zhodnotit, když neznáme tvůj denní režim a plány do buducna. Obecně je třeba si promyslet všechny okolnosti týkající se chovu psa:
1. Výběr plemene - velmi důležité, každý pes má jiné nároky (jinak to má malý „gaučák“, kterému stačí ke štěstí krátká vycházka, jinak třeba velký ovčák, který potřebuje denně dlouhé výšlapy. Některé plemeno nesnese být samo a když je samo doma, tak štěká a štěká, jinému to nevadí atd.)
2. Jaký mám denní program, zvládnu psa alespoň třikrát za den vyvenčit? Třikrát za den by mělo být minimum - sice někteří psi vydrží od rána do večera, ale jejich zdraví to neprospívá a ničí se jim tím ledviny.
3. Budu mít po návratu domů čas věnovat se psovi? Budu na něj mít čas o víkendu? Z dotazu není patrné, jestli už pracuješ nebo ne, ale je třeba promyslet i to, jak to budeš mít s prací po studiu (pokud někdo třeba plánuje rozjezd kariéry a pracovat od rána do večera, tak asi nebude reálné starat se o psa). Je potřeba myslet na to, že pes potřebuje od svého „páníčka“, aby se mu věnoval. A když na něj bude čekat, než se vrátí ze školy nebo z práce, tak nejde si ho nevšímat ani potom a nechat ho celý den napospas. Toto je třeba taky brát v potaz při výběru plemene. Pro některou rasu znamená věnovat se mu, že si ho vezmeš k sobě na gauč a drbeš ho při učení, pro některou to znamená, že mu venku hodinu házíš míček…
4. Zvládnu se o psa postarat, když budu nemocná? Protože psovi nelze říct, promiň, dnes ven nejdem, není mi dobře. Ven se prostě aspoň na to vyvenčení musí, kdyby čert na koze jezdil. A to má zase každý jinak.
5. I pes může onemocnět - takže zvládnu se o něj postarat, když onemocní? Ani to nemusí být nic závažného, ale i psi mají třeba virózy nebo angíny, musíš jim dávat antibiotika, jezdit s ním častěji k veterináři apod. Taky není u psů neobvyklé, že dostanou průjem, když sežerou něco, co jim nesedne, takže zvážit, jestli zvládneš psa s průjmem venčit třeba 10× za den a 5× v noci (jasně, není to pravidlo a asi se ti to nebude stávat často, pokud nebudeš mít psa s citlivým zažíváním, ale stát se může a i na toto se musí člověk připravit).
6. Cestování se psem - nevím, jak často cestuješ nebo máš v plánu cestovat, ale v tomto směru pes taky hodně změní. Ne všude tě se psem ubytují, ne každý pes snáší cesty dobře. Měl by ho kdo ohlídat, když budu chtít jet někam bez něj (buď rodina, známí, nebo lze platit psí hotel = náklady na dovču navíc)?
7. A samozřejmě v neposlední řadě finance - mám peníze na krmení pro psa, na všechny jeho potřeby, na ošetření u veterináře? Pes je totiž docela drahý koníček.

Takže před pořízením psa je třeba všechny tyto otázky promyslet a z nich ti už vyplyne, jestli to je pro tebe teď reálné nebo ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50940
7.3.21 23:49
@Anonymní píše:
Dá se to stíhat? Nechci, aby se trápil.Díky ;)

Co predvychova asistencniho? S nim muzes i do skoly.
My to meli takhle predjednany, ale dlouho nebylo stene, tak jsme nakonec meli dva vorechy z utulku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.3.21 23:50

@mývalova žena a já myslela, že od toho Emimino je. Poprosit o radu a názor lidí, kteří mají zkušenost.

Na VŠ ještě nejsem, ale pokud se tam dostanu, budu nadále bydlet u rodičů (ve městě, kde by VŠ byla)

Obecně nemám s vázáním se problém, nejsem ten rozlítaný typ, ale spíš rodinný.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
7.3.21 23:50

Založil na náročnosti rozvrhu. Studuju středně náročný obor a psy mám dva a vše v pohodě.

Na medicínu bych teda ale asi nešla. Zvládneš všechno tak, aby byl pes doma max 6-8 hodin? Jako štěně ale třeba i jen tři, jinak se počůrá. Pokud jo, kup si psa. 🤷🏻‍♀️ Vyber si méně aktivní plemeno a dáš to.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
7.3.21 23:51

@Baba to je hezký nápad, ale pejska plánuji celý svůj život a utrhlo by mi srdíčko ho dát, i když do dobrých rukou, kde by byl užitečný. Proto plánuji jen něco malého (čivava, špic…)

• Citovat
  • Nahlásit
50940
7.3.21 23:52
@Anonymní píše:
Založil na náročnosti rozvrhu. Studuju středně náročný obor a psy mám dva a vše v pohodě.Na medicínu bych teda ale asi nešla. Zvládneš všechno tak, aby byl pes doma max 6-8 hodin? Jako štěně ale třeba i jen tři, jinak se počůrá. Pokud jo, kup si psa. 🤷🏻‍♀️ Vyber si méně aktivní plemeno a dáš to.

My byli medici :nevim: Nas starik zachranil drahe polovicce zkousku z farmacky :mrgreen:
Vzala sem ho do skoly, zdrhnul mi a dobyval se do poslucharny, kde se zkouselo. Profesor na myho muze - to je vas pes? Z utulku? Tak za tri :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat