Pomeranian - zkušenosti

Anonymní
7.3.21 22:16

Pomeranian - zkušenosti

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zda tu někdo nemá zkušenosti s Pomíčkem?

Zvažuji jeho koupi, ale bojím se přehnaného línání. Někde jsem dokonce četla, že s nimi bývá problém, že si značkují byt.

Budu ráda za jakoukoli zkušenost ;)
Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
351
7.3.21 23:54

K oboum otázkám nemohu odpovědět, ale nedoporučuji kupovat u Evi Kinské nebo její dcery Karolíny Telemannové. Vím, že je chovají, ale je to pouhá množírna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.3.21 23:59

@me-ow moc Vám děkuji, dám si na to pozor ;)

• Citovat
  • Nahlásit
458
8.3.21 08:04

Kamarádka si stěžuje až na moc vysokou péči o srst která je ale nutná :nevim:
Prý se ani moc nechce učit základní povely.
Se značkováním problém nemá :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.3.21 08:09

@Banane18 Děkuji ;)

• Citovat
  • Nahlásit
5950
8.3.21 08:21

Chlupy určitě budou. Zkušenosti s povahou nemám. Ale na facebooku jsou skupiny Pomeranian s PP, Pomeranian CHS kladné/negativní zkušenosti. Zkusila bych hledat informace tam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.3.21 08:40

@Hořec moc děkuji za tip ;)

• Citovat
  • Nahlásit
24595
8.3.21 09:27

Tak je to módní plemeno, množek bude jak hub po dešti, i vzhledem k ceně. Takže hodně dobře vybírat, i PP chovatele pěkně proklepnout.
Co jsem postřehla, mívají problém s alopecií - vypadávání chlupů (ne línání, ale vypadávání, pes má pak holá místa…).
Já bych prostě nedala tolik peněz za psa. Takže bych hledala spíš trpasličí špice… Špice máme, ale vlčí, ty veliké, jsou super, trochu uštěkaní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.3.21 09:33

@Pipet trpasličího špice bych klidně brala, problém je, že potřebuji, aby mi opravdu nevyrostl :D víc, než má

• Citovat
  • Nahlásit
24595
8.3.21 09:47

No jo, jenže to ti nezaručí nikdy nikdo :nevim: u jakéhokoli zvířete. Můžeš studovat rodokmeny a vybírat z linií, kde jsou pejsci menší, ale i tam se může povést překvápko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.3.21 10:14

@Pipet pejsky z útulků neodsuzuji, jen chceme mít jistotu, že pejsek nemá špatnou minulost. Máme v rodině i děti.
Uvažuji proto i o pejskovi bez PP, kalsicky třeba kříženec Pomíka se špicem (které lidi vydávají za čisté Pomíky).

• Citovat
  • Nahlásit
9876
8.3.21 11:44
@Anonymní píše:
@Pipet pejsky z útulků neodsuzuji, jen chceme mít jistotu, že pejsek nemá špatnou minulost. Máme v rodině i děti.
Uvažuji proto i o pejskovi bez PP, kalsicky třeba kříženec Pomíka se špicem (které lidi vydávají za čisté Pomíky).

Psa bez PP takového zrovna moderního plemene určitě ne, protože tím budeš akorát podporovat množírny. Všude, kde tě nenechají se podívat do míst, kde se štěně narodilo a kde žije jeho matka je to množírna, ať už je příběh k tomu jakkoli srdceryvný. Navíc budeš riskovat případné zdravotní problémy v budoucnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.3.21 12:17

@AnastazieB určitě bych do množírny nešla!!! Je to hrůza. Pokud štěně bude, budu chtít vidět rodiče, jezdit na pravidelnou návštěvu, než bude k odběru a vidět, kde s kým a jak žije.

• Citovat
  • Nahlásit
293
8.3.21 12:39

Hlavně pravy pomik stoji 50 tis a vejs, kamaradka ho ma za 90 tis a je to pomik, zadny mezitip spice. Jestli koupite bez PP, akorat podporite ten hnusny byznys. Ty bez PP stoji dvacku a vyroste z toho buh vi co. To bych radsi sla do maleho nemeckeho spice ( pokud jde o penize ).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.3.21 12:47

@Týnuška95 plánuji pomíka s pp, pomík bez pp ofiko ani neexistuje.
Spíš mi jde o velikost a váhu, což je u špice už o trošku jinde.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat