Pětadvacítka - už ji někdo dostal?

Anonymní
16.4.20 00:52

PETADVACITKA už ji někdo dostal?

Ahoj zajímalo by mě, jestli už někdo dostal na účet peníze ze slíbené pětadvacitky?
A taky jak to je když manžel zadal o uhrazení plne výše, a o par dni na to zjistil, ze už pristi pondělí muže otevřít obchod..Co teď? Dosáhne na to když nemá zavřeno až do 30.4.? Nebo dosáhne jen na část kdy zavřeno měl? Ale je formulář platný, když v něm zadal o plnou náhradu? Máme v tom trosku zmatek a popravdě by mne dost nastvalo, kdyby všichni ti co mohou otevřít a udělají tak o možnost finanční pomoci přišli..Snad mě někdo uklidní..protože mi přijde šílený jak dlouho člověk čeká na peníze který by mu v takovéhle době fakt přišly vhod a teď když by k tomu konečně mohlo dojít, by ztratil nárok díky tomu, ze začali otevírat a umožňovat lidem zas podnikat.. :,( Hlavně ze platy si umí zvýšit ze dne na den..Navíc DPH pravděpodobně neodpousti, takže jsem fakt zvědavá z čeho to zaplatíme.. :(
Předem dekuju za všechny odpovědi.. :srdce: :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

17514
16.4.20 01:20

Na MF píšou toto:
Kompenzační bonus ve výši 500 korun za den se vyplácí pouze za ty kalendářní dny, kdy jsou naplněny podmínky uvedené v zákoně a žadatel je doloží čestným prohlášením. Jednou z těchto podmínek je to, že výkon samostatné výdělečné činnosti žadatele byl v kalendářním měsíci, v němž nastal den, za který se poskytuje kompenzační bonus, zcela nebo z části omezen nad míru obvyklou v důsledku aktuálních událostí souvisejících s koronavirem. Pokud tedy k tomuto omezení došlo během daného kalendářního měsíce, je podmínka splněna pro všechny dny, které do tohoto měsíce spadají. Podmínka je tedy nastavena dosti benevolentně a není ambicí posuzovat přesný den v měsíci, kdy dané omezení nastalo. Rovněž není rozhodné, zda takové omezení je důsledkem jednorázové skutečnosti (například výpadek podstatné zakázky) či průběžné skutečnosti (například částečné omezení činnosti provozovny). Podstatné je pouze to, že v daném kalendářním měsíci jako celku došlo k omezení činnosti žadatele nad míru obvyklou. Rovněž není vyloučeno, aby počátek omezení nastal ještě před začátkem bonusového období; zde postačí, pokud omezení během bonusového období nadále trvá. Z uvedeného vyplývá, že pokud činnost žadatele v daném kalendářním měsíci nad míru obvyklou vůbec omezena nebyla, pak pro dny spadající do daného kalendářního měsíce nárok na kompenzační bonus nemá.

Z toho usuzuji, že manžel může být v klidu a nárok na čerpání má. Upřímně, to, že v pondělí otevře, taky neznamená, že bude něco tržit :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5615
16.4.20 04:31
@Anonymní píše:
Ahoj zajímalo by mě, jestli už někdo dostal na účet peníze ze slíbené pětadvacitky?
A taky jak to je když manžel zadal o uhrazení plne výše, a o par dni na to zjistil, ze už pristi pondělí muže otevřít obchod..Co teď? Dosáhne na to když nemá zavřeno až do 30.4.? Nebo dosáhne jen na část kdy zavřeno měl? Ale je formulář platný, když v něm zadal o plnou náhradu? Máme v tom trosku zmatek a popravdě by mne dost nastvalo, kdyby všichni ti co mohou otevřít a udělají tak o možnost finanční pomoci přišli..Snad mě někdo uklidní..protože mi přijde šílený jak dlouho člověk čeká na peníze který by mu v takovéhle době fakt přišly vhod a teď když by k tomu konečně mohlo dojít, by ztratil nárok díky tomu, ze začali otevírat a umožňovat lidem zas podnikat.. :,( Hlavně ze platy si umí zvýšit ze dne na den..Navíc DPH pravděpodobně neodpousti, takže jsem fakt zvědavá z čeho to zaplatíme.. :(
Předem dekuju za všechny odpovědi.. :srdce: :hug:

Prosim Te, co to meles za hamotiny o zvysovani platu politiku ze dne na den? Vzdyt o dane problematice vubec nic nevis, nejdriv si nastuduj onen zakon, ktery to upravuje, aby jsi si doplnila mezery, pak si nastuduj kazdorocni mechanizmus a pak nekde vykrikuj, co si kdo a jak rychle zvysuje. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3711
16.4.20 06:34

Pokud vím, o těch 25 tis se dá zadat od včerejška, tak pochybuju, že dnes ráno to už někdo má na účtu. Já budu žádat dnes nebo zitra a nedělám si iluze, že to přijde nějak brzo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2265
16.4.20 06:56

Teprve to schvalovali, mají také nějaké termíny, úředníci nejsou stroje :nevim: Nejste jediní v ČR, kdo má nějaké komplikace, prostě vydržet ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6181
16.4.20 07:05

Přesně tak, vždyť ten zákon byl zveřejněn teprve v úterý a podle Schillerové mají už 100tis. žádostí. Do toho klasické vratky daně z příjmů a další práce. Kromě toho jede FÚ v omezeném režimu, takže těžko bude mít někdo dnes peníze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1811
16.4.20 07:09

Také se chystám žádat. Hledala jsem si info, měla jsem problém s otevřením odkazu… posílat budu dnes nebo zítra, ještě nevím, jak vše stihnu… jak už tu bylo napsáno, žádat je možné od včera, takže není reálné, aby dnes měl někdo na účtu… ale pokud zakladatelko chceš, dám Ti vědět, jak se u mě věci vyvíjí. Hezký den!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9080
16.4.20 07:51

@Hanula1212 @shadowbabe @chaela ale prdlajs, o pětadvacítku se dá zadat od 9.4.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6181
16.4.20 08:03

@Tarinka žádat se dá, ale zpracovat a poslat peníze nejde, pokud není zákon účinný. A zákon 159/2020 nabyl účinnosti 15.4.2020!

„Zítra to bude týden od startu Pětadvacítky. A my jsme dnes odpoledne zaevidovali žádost s pořadovým číslem 100 TISÍC :sweat_smile: První výplatní termín bude tento pátek :moneybag:“ Alena Schillerová na FB

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.4.20 08:17

@Jogrr Mrzi mě, jestli jsem se te nějak dotkla..Bylo to samozřejmě myšleno obrazně..Jen jsem chtěla přirovnat rychlost toho, když si zvyšují platy a toho když mají pomoct lidem, kteří se ocitli ze dne na den na 0, neví na jak dlouho, ale fungovat nějak musí..
Pokud mezi ne nepatřis nebo to pro tebe není tak důležitý, tak gratuluju..A uprimne ti to přeju, opravdu..
Ale šla jsem si sem pro uklidnění, protože mě včera rozhodilo to, co kdyby po tak dlouhém čekání nakonec nebylo nic protože nás otevřou?
A tvůj komentář mi k uklidnění moc nepomohl..Chápu, přišlo ti k vztKeku ze remcam apod.. Ale přišlo mi hezky, ze lidem (OSVČ) stát pomůže když to teď potřebuji..Protože jsou to oni, kteří jsou nezávislý..platí státu opravdu nemálo peněz a dávají druhým praci..
A rozhodilo mě ze by to byly sliby sliby a skutek utek..
Takže promiň jestli jsem te pohorsila, to jsem nechtěla..Chtěla jsem jen slova porozumění a podpory..
Hezky den :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
16.4.20 08:18

@Hanula1212 tohle jsem chtěla slyšet..děkuji!!! :srdce: :hug: L

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
16.4.20 10:28

Zdravím. Myslíte že jde žádost o bonus stáhnout.? Myslel jsem že ho budu potřebovat ale asi to tak nebude. A nerad bych aby mě někdo popotahoval. Kvůli tomu že jsem měl nakonec normální příjem…což jsem nemohl vědět. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
6181
16.4.20 10:48

Myslím si, že nebude problém. Napište zpětvzetí žádosti, možná bych se spojila s pracovníkem FÚ, jestli už to nemá zpracované.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1
16.4.20 10:51
@Hanula1212 píše:
Myslím si, že nebude problém. Napište zpětvzetí žádosti, možná bych se spojila s pracovníkem FÚ, jestli už to nemá zpracované.

Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19472
16.4.20 11:19
@Anonymní píše:
@Jogrr Mrzi mě, jestli jsem se te nějak dotkla..Bylo to samozřejmě myšleno obrazně..Jen jsem chtěla přirovnat rychlost toho, když si zvyšují platy a toho když mají pomoct lidem, kteří se ocitli ze dne na den na 0, neví na jak dlouho, ale fungovat nějak musí..
Pokud mezi ne nepatřis nebo to pro tebe není tak důležitý, tak gratuluju..A uprimne ti to přeju, opravdu..
Ale šla jsem si sem pro uklidnění, protože mě včera rozhodilo to, co kdyby po tak dlouhém čekání nakonec nebylo nic protože nás otevřou?
A tvůj komentář mi k uklidnění moc nepomohl..Chápu, přišlo ti k vztKeku ze remcam apod.. Ale přišlo mi hezky, ze lidem (OSVČ) stát pomůže když to teď potřebuji..Protože jsou to oni, kteří jsou nezávislý..platí státu opravdu nemálo peněz a dávají druhým praci..
A rozhodilo mě ze by to byly sliby sliby a skutek utek..
Takže promiň jestli jsem te pohorsila, to jsem nechtěla..Chtěla jsem jen slova porozumění a podpory..
Hezky den :srdce:

Já úplně nechápu to dlouhé čekání. Má to být „výplata“ za březen, dokonce jen jeho část. Takže pokud zítra budou první peníze, je to v podstatě normální výplatní termín.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama