Přijímačky na SŠ

689
15.4.20 12:35

Prijimacky SS

Rozumite tomu, co ted vlada schvalila?
Takze decka maji skolu od cervna a prijimacky taky? Bude dodrzene, ze se prijimacky konaji minim.14dnu po navratu do skol?
Dekuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25882
15.4.20 12:43

Asi to jeste nemam prostudovano, predpokladam, ze by to tak melo byt. Ale spis by me zajimalo, jak vyresi to, ze na nekterych skolach maji jeste navic svoje testy. Coz jde resit, kdyz je maji jen na jedne z nich, ale kdyz je maji na obou a termin bude jen jeden?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3993
15.4.20 12:48

Ale oni už nepůjdou do školy, jsem pochopila… Přijímačky jsou velmi riziková věc, dál se to bude řešit.. Ještě je brzy, bude se výhodnost podle aktuální situace.
Téměř přepisuji přímý přenos z TV a Plagu ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19819
15.4.20 13:08

Tak co já jsem pochopila, tak žádných 14 dní předem nejdou…druhý stupeň jít do školy vůbec nemá…, maximálně mají mít nějaké konzultace, je to fakt zmatek, už toho začínám mít dost :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25038
15.4.20 13:31

Nemam moznost poslouchat tiskovku, ale v ruzných komentařích čtu, že přijímačky budou bez možností odvolání. Je to pravda?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3993
15.4.20 13:38
@Mava píše:
Nemam moznost poslouchat tiskovku, ale v ruzných komentařích čtu, že přijímačky budou bez možností odvolání. Je to pravda?

Neslyšela jsem to nikde na tiskovce :think: Zatím to pořád vylaďují :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19819
15.4.20 13:39

@Mava to jsem taky už několikrát četla…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2376
15.4.20 13:49

Ahoj, klasické odvolání nebude. Bude nová forma, tzv. „Žádost o obnovu řízení“. V podstatě to bude to samé, jen se bude posílat přímo řediteli dané školy. Bude také kratší lhůta na odevzdání zápisových lístků, místo 10 dnů jen 5. Mám doma deváťačku, tak také pořád sleduji a snažím se nějak zorientovat :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25038
15.4.20 13:53

@RenkaH díky
taky máme deváťáka, je stresař, tak je z toho nanervy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
689
16.4.20 00:16

Taky mam dceru v 9.tride..mela same jednicky, citila se docela jista na gympl, ale jak je pouze jedna moznost testu, tak je takova nejista a porad se nevi, co bude…
jinak doporucuji testy na scio, nektere jsou ted zdarma..dcera se hodne testuje primo z tech stranek.
Snad to zvladnou..drzim vsem palec.

jo…pak jsem slysela ministra, ze se 14dnu dodrzi, ze to je dane zakonem.
Myslim, ze prijimacky budou v pulce cervna

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19819
16.4.20 08:37

@katuska1984 Syn měl taky samé jedničky, ale přípravu na přijímačky teď nedělá, jen úkoly do školy…nějak se nechce jemu a mně se nechce ho do toho zatím honit, když se vůbec neví, co bude…byl si zkusit přijímačky nanečisto, ty udělal, honit ho budu těch 14 dní předem, teď mi to přijde tak nějak zbytečné…

Příspěvek upraven 16.04.20 v 11:12

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2376
16.4.20 11:09

U nás je to podobné, dcera také samé jedničky. Hlásí se na gympl. Chodila na přijímačky nanečisto, měla zaplacených 10 kurzů. Asi 7 stihla odchodit, zbytek nám teď chodí online, včetně videí s rozborem. A momentálně také nic nedělá, mají hrozně naloženo ze školy. Pokud už ale nepůjdou do školy vůbec, snad jim toho už tolik dávat nebudou :nevim:
Dcera si naštěstí zkoušela i talentovky na uměleckou školu, dostala se tam dokonce na dva obory. Takže „zadní vrátka“ kdyžtak máme. Tak půjde k přijímačkám snad trochu v klidu. Ten jeden termím ji dost rozhodil :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19819
16.4.20 11:20

@RenkaH tak naše škola je v pohodě, nedávají jim toho moc, v klídku to stíhá…přípravu na přijímačky měli i ve škole, jak z matiky tak z češtiny…takže mě fakt štve, že z toho takhle vypadli…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
689
17.4.20 15:46

Nase si dela na cermatu cvicne testy, ma. z 50/bodu vetsinou kolem 35..nevim, jestli by to na prijeti stacilo.CJ se uci malo, spis potrebuje matiku trenovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25038
11.5.20 21:10

Dá se někde najít počet podaných přihlášek v 1. kole na střední školy? Našli jsme jen jihomoravský kraj, ale hledám vysočinu.
Nevíte někdo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat