Koronavirus a nákupy

9
14.4.20 21:14

Koronavirus a nákupy

Dobrý večer, nemám se na koho obrátit a poradit se… Kvůli koronaviru jsem s dětmi sama, přítel pracuje v zahraničí a musí tam po celou dobu zůstat… S dětmi chodím pouze do přírody a snažíme se omezovat kontakty na minimum. Jednou za cca 10 dní musím dělat nákupy. Do teď jsem nechávala děti u mamky, ale dnes se dozvěděla o nákaze několika lidí z její práce. Teď se bojím více než před tím a tak nevím co dělat, potřebuji zítra nakoupit… Co s dětmi? 7let a 18 měsíců… Co by jste dělali? Předem děkuji, prosím negativní a urážlivé komenty si nechejte, opravdu potřebuji jen radu… :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

917
14.4.20 21:16

Bydlíme na vesnici, občas zajdu do místní samky, jinak objednávám nákupy přes Rohlík

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58731
14.4.20 21:17

@Lucie16 došla nakoupit s nimi.. Jinou možnost nemáš. Prcek je chráněny v kočárku, starší pochopí :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5916
14.4.20 21:17

Nech si nakup dovezt. Rohlik, tesco, kosik.
Nebo naka kamaradka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
674
14.4.20 21:18

Dala bych dětem a sobě roušku a vyrazila na nákup :think: Ne do nějakého super/hypermarketu, ale někam do menší samoobsluhy :nevim: Nebo jestli se hodně bojíš, objednej si nákup online.

Příspěvek upraven 14.04.20 v 21:21

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1063

Dej jim rousky a jdi nakoupit. Zas tak bych to nehrotila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
263

@Lucie16 A nemůže ta sedmiletá zůstat s mimčem před obchodem těch 20 min?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
639

Vzala by som ich so sebou na nákup. Tiež som brala syna so sebou keď nemal s kým zostať. Nikto nič nehovoril. Nebola som jediná matka s deťmi v obchode.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55643

@Lucie16 každé město by mělo mít nějakou help linku…u vás není??
U nás nakupují dobrovolníci právě třeba v takových případech
Nebo poprosit kamarádku???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3026
14.4.20 21:19

Nechala bych si nakup dovezt ci poprosila na fb nekoho v mistni skupine jestli by ti nenakoupil. Mamka by ti nemohla nakoupit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2294
14.4.20 21:19

@Lucie16 asi bych to riskla a nechala je u ní, popřípadě je vzala s sebou, nechala je v autě a doběhla rychle nakoupit, vychytala bych, kdy malý spí a staršímu strčila do ruky telefon, otevřela okna…minule jsem takhle šla sama nakoupit a na parkovišti bylo víc aut s dětma uvnitř, navíc 7letý by ti měl umět zavolat, kdyby se cokoliv dělo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71496
14.4.20 21:21

7 leté bych nechala doma, 18 měsíční vzala s sebou v kočáru a jela na nákup s nimi… Nebo by ti mohla nakoupit mamka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
14.4.20 21:22

Bohužel u nás jediný online nákup je možný přes tesco a ti jsou úplně plní na několik týdnů dopředu. S dětmi právě do většího marketu typu kauf.. A podobně jít nechci :think: když pozvu někoho na hlídání, kde budu mít jistotu že je to menší riziko než je dát zase k mamce? Já asi už zešílím… Napadlo mě nechat děti čekat v autě a celou dobu s nimi mluvit přes telefon? Nebo nechat je doma, když mladší spí? Smí se to vůbec? 8o :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1485
14.4.20 21:25
@Lucie16 píše:
Bohužel u nás jediný online nákup je možný přes tesco a ti jsou úplně plní na několik týdnů dopředu. S dětmi právě do většího marketu typu kauf.. A podobně jít nechci :think: když pozvu někoho na hlídání, kde budu mít jistotu že je to menší riziko než je dát zase k mamce? Já asi už zešílím… Napadlo mě nechat děti čekat v autě a celou dobu s nimi mluvit přes telefon? Nebo nechat je doma, když mladší spí? Smí se to vůbec? 8o :think:

Tak moje mamka v roce 1987 to tak delala.. Kdyz bracha spal, podlozila zvonek a sla cca na hodku nakoupit..Ale tehdy se to tak neresilo.. Ja bych to dnes neudelala..

Vzala bych je se ou. Pokud se tam nakazis ty, stejne to chytnou :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1969
14.4.20 21:26

Pokud jezdíš autem zajeď do menšího obchodu třeba na vesnici a vem děti s sebou. Nechat je v autě ani doma bych neriskla. Napiš si seznam co potřebuješ koupit, až t jde rychle.
A kamarádka by ti nenakoupila?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama