Práce a koronavirus

Anonymní
15.4.20 11:48

Práce a koronavirus

Dobrý den
Jsem zaměstnancem automobilky Škoda auto. 17.3. Kompletně celou Škodovku kvůli koronaviru zavřeli. Měli jsme jít do práce 6.4, pak volno zase prodloužili do 14.4, potom do 20.4. A nyní je to prodlouženo do 27.4. Myslíte že to ještě prodlouží alespoň do poloviny května? Ve Škodovce pracují tisíce zaměstnanců. Podle mě by bylo nezodpovědné kdyby nás 27.4. nahnali do práce.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2645
15.4.20 11:50

A nebojíš se propouštění? Vzhledem k tomu že ČR je na automotive dost závislá?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21522
15.4.20 11:52

Zrovna nejvetsi zavrena automobilka je pro ekonomiku státu dost pruser, ale jestli se zakladatelko bojis toho, ze by te nekam nahnali, tak je nejjednodussi dat vypoved. Nejsi nepostradalena a na tvoje místo se někdo najde, neboj…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9727
15.4.20 11:54

Tak jelikož ostatní začnou vyrábět ještě dřív, tak pochybuju, že se to prodlouží. Ale toto vám lépe sdělí odboráři, kteří jsou s vedením v kontaktu. Určitě se to nedozvíte na emiminu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78187
15.4.20 11:55

@Cenarius No, právě že moc ostatních dřív vyrábět nezačne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1263

Nezlob se na mě, ale spíš mi přijde že Ti to vyhovuje. Když to posunou do půlky května tak zase budeš řešit, jestli to neposunou do půlky června. Jestli máš strach tak dej výpověď. Otevřít se musí tak jako tak a je jedno kdy,,vždycky se budeš bát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
@Hanka1 píše:
Zrovna nejvetsi zavrena automobilka je pro ekonomiku státu dost pruser, ale jestli se zakladatelko bojis toho, ze by te nekam nahnali, tak je nejjednodussi dat vypoved. Nejsi nepostradalena a na tvoje místo se někdo najde, neboj…

O to mi nejde
Spíše by bylo nezodpovědné v téhle situaci nahnat lidi do práce.

• Citovat
  • Nahlásit
78187
15.4.20 11:56
@Hanka1 píše:
Zrovna nejvetsi zavrena automobilka je pro ekonomiku státu dost pruser, ale jestli se zakladatelko bojis toho, ze by te nekam nahnali, tak je nejjednodussi dat vypoved. Nejsi nepostradalena a na tvoje místo se někdo najde, neboj…

A určitě budou přístupni i dohodě k aktuálnímu dat, nemusí čekat ani na konec překážek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2230
15.4.20 11:56
@Anonymní píše:
O to mi nejde
Spíše by bylo nezodpovědné v téhle situaci nahnat lidi do práce.

A lékaři do práce chodit můžou? Neměli by být taky doma?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14161
15.4.20 11:57
@Anonymní píše:
O to mi nejde

A kdy to podle tebe zodpovědné bude? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78187
15.4.20 11:58
@Anonymní píše:
O to mi nejde

Pak myslím, že by tedy bylo zcela zodpovědné nehonit do práce žádné prodavače, pekaře, zemědělce, řidiče, popeláře, úředníky, pošťáky, hasiče, policisty a už vůbec ne zdravotníky, neb ti jsou nejohroženější… Jak by se ti to líbilo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
92
15.4.20 11:59

Nezodpovědné by bylo dlouho čekat s otevřením. Na Škodovku jsou navázány stovky dalších firem, které čekají, až se konečně otevře. Doufám, že toto prodloužení bylo opravdu poslední a budeme mít možnost se vracet do normálního režimu. Podle mě je lépe koronavirus prodělat teď než potom ještě v době třeba chřipkové epidemie na podzim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78187
15.4.20 11:59
@Králičice píše:
A kdy to podle tebe zodpovědné bude? :think:

No nejlépe nikdy, si vem takových 80-90% platu za nic, to je fajn mít co nejdýl, ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.4.20 12:02

To neříkám že mi to vyhovuje, právě naopak jen prostě by mi přišlo jako blbost nahnat lidi do škodovky na linky když na lince pracuje několik lidí. A mají se dodržovat rozestupy a ve Škodovce dodržovat rozestupy opravdu nejde :think:

• Citovat
  • Nahlásit
22374
15.4.20 12:04
@Anonymní píše:
O to mi nejde

Děláš si srandu? Takže prodavačky do práce chodit můžou, můžou obsloužit tisíce lidí denně a ty si chceš válet šunky a křičet něco o zodpovědnosti???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat