Pětileté dítě v depresi?

444
28.6.15 18:35

pětileté dítě v depresi?

Před dvěma dny jsme se vrátili z dovolené a od té doby náš pětiletý syn pořád kňourá a pláče. Vymýšlí si všelijaké bolesti a nemoci, dokonce chce jít dobrovolně k doktorovi či na pohotovost. Víme, že mu po fyzické stránce docela nic není, protože když zapomene, že si dal předsevzetí brečet, dokáže si nerušeně hrát nebo jít na procházku a tam být veselý. Byli jsme na dovolené pouze s nim a zdá se, že si to tam užíval. Návrat domů znamená pro něj návrat ke dvěma sestrám… nevím jestli si tímto chce vynutit více pozornosti…nebo jestli je vyčerpaný(dovolenou jsme trávili docela aktivně)Teď zase výbuch pláče..Nevím ke kemu se obrátit pro radu, ale dlouho to nevydržím, jsem z toho sama na prášky. Může jít o nějaký druh deprese?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

16377
28.6.15 18:40

@evale Deprese asi ne, spíš si opravdu snaží vynutit pozornost, protože si zvykl, že se vše točí kolem něj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
444
28.6.15 18:49

Jenže on brečí i když je s náma sám. Vážně nevím, čeho chce docílit. Možná by jsme holky měli dát do děcáku ;-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16377
28.6.15 18:56

Možná zkusit sehnat psychologa, poradit se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23861
28.6.15 19:00

Tak depresi těžko, ale vůbec nebude naškodu, když vyhledáš nějakého rodinného psychoterapeuta nebo dětského psychologa, co ale umí pracovat s celou rodinou. Píšeš, že to jeho chování nedáváš především ty, tak ti jistě poradí co dělat, jak se k němu chovat atd. Koukám že jsi z Břeclavi, to je od nás daleko, ale možná ti tady někdo někoho doporučí ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3923
28.6.15 19:02

Mazej s nim k pediatrovi na rozbory krve, nikdo nevíš co na dovolené chytit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8
28.6.15 19:06
@evale píše:
Jenže on brečí i když je s náma sám. Vážně nevím, čeho chce docílit. Možná by jsme holky měli dát do děcáku ;-(

To myslíš vážně? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
483
28.6.15 19:21
@evale píše:
Jenže on brečí i když je s náma sám. Vážně nevím, čeho chce docílit. Možná by jsme holky měli dát do děcáku ;-(

Ježiš, jak dát holky do děcáku?? Nechápu 8o 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1957
28.6.15 19:26

Se asi ozvaly sestry 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5483
28.6.15 19:33
@MagdaSara píše:
Se asi ozvaly sestry 8)
…sestry bez smyslu pro humor ;).
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kerrankin
28.6.15 20:00

Vždyť je to teprve dva dny, tak mu dejte trochu času, ať si na tu změnu zvykne… Píšeš, že pořád pláče, ale zároveň se občas zapomene a je veselý, tak to v těch dvou dnech zas není tak hrozné. Že brečí i s vámi - tak je mu prostě smutno, stýská se mu po čase na dovolené. Jako hned k psychologovi, to je ujeté :nevim: To bych spíš šla na tu krev, kdyby to pokračovalo, jestli mu opravdu něco není.

Příspěvek upraven 28.06.15 v 20:03

• Citovat
  • Upravit
kerrankin
28.6.15 20:00
@MagdaSara píše:
Se asi ozvaly sestry 8)
:mrgreen:
  • Citovat
  • Upravit
13920
28.6.15 20:02

Mě to přijde úplně normální, jinje režim, jiný prostředí, byl jedináčkem atd atd… rekace mi přijde v normě…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7385
28.6.15 20:04

A nikoho nenapadlo, ze pro detijsou ty prechody hodne stresujici? zvlast, pokud jdte byli u more. Vzpominam pokazde jsem nekolik dnu brecela jako male dite, kdyz jsem se musela vratit domu. Venuj se mu, mozna vice tekutin, vitamin a neromazavej to moc, srovna se. Pokud na nej neco leze, tak jdi k dr az se to projevi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13606
28.6.15 20:10
@evale píše:

8o 8o CO prosím 8o :?:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama