PGD/PGS rizika

571
26.11.20 12:27

PGD/PGS rizika

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat těch co s tím máte zkušenosti. Čeká mě konzultace ohledně těchto metod genetiky a chtěla bych o tom vědět více. Máme z prvního IVF zmrazenych 7 embryí (2 embrya 1ckove kvality a 5 embryí dvojkove kvality) bylo jich 8, ae jedno mi zavedli v květnu a z toho bylo těhotenství, ae jen do 21tt. Poté jsme šli na genetiku páru kde u nás nic nenašli a já nevím jestli do genetiky embryí jít. Zajímá mě jaká jsou rizika pro ta embrya, když se budou rozmrazovat a pak zase mrazit, jestli to není moc náročné pro ně a jestli se tím odběrem vzorku na tu genetiku nemůžou nějak poškodit a tím pádem by nám odpadly? Když už se jednou mrazili a teď mají tohle celé absolvovat znovu a pak ještě jednou rozmrazeni kvůli KET, tak mám nějaké obavy. Tím, že konec mého těhotenství nesouvisel s žádnou vyvojou vadou a u nás je genetika také v pořádku, tak jsem celkem na vazkach. Za každou vaší zkušenost budu ráda :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8632
26.11.20 12:36

Opětovného mrazení bych se bála, embrya to nemusí vydržet. Ono i pgd/PGS embrya oslabuje. Do genetiky embryí bych nešla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3923
26.11.20 12:58

Já bych do toho šla asi jen kdyby se mrazilo napoprvé kvůli pgd/pgs. Prece jen pokud žádná Vv nebyla potvrzena, asi bych šla do pgd případně až v dalším ivf a teď bych je zkoušela postupně vložit.
Já mám dítě po pgd, poslali jsme jediné embryo, kvalitní vydrží, ale zdali to dá 2×, tot otázka… pokud za to kopes, pořád se s dr, jak se na to dívá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2900
26.11.20 12:59

Pokud vám vyšly genetické testy dobré, tak bych do toho ve vašem případě nešla. Právě kvůli tomu opětovnému mražení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18234
26.11.20 12:59

Pokud tam nebyla vada a vy jste zdraví, tak bych genetiku na zamrazených embryích nedělala. Do toho bych šla až při další stimulaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
571
26.11.20 13:03

@karkarka @Virgina123 děkuji za reakce. Já i přítel jsme právě spíš za to do toho nejít. Doufám, že nás do toho nebudou tlačit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
571
26.11.20 13:04

@Janli nenašli právě že nic. A ani jak dělali hystologii a genetiku malému po porodu, tak u něj taky nic nenašli, takže se mi do toho jít nechce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2253
26.11.20 13:11

U zmrazených embryí bych do toho nešla.
Pokud by jste museli absolvovat další IVF, tak bych PGD udělat nechala :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
193
26.11.20 13:15

Ahoj, já mám zkušenost takovou, že jsme s manželem oba měli genetiku naprosto v pořádku a po dvou potratech nám udělali genetiku embryí a zjistilo se, že z 8 ukázkových krásných embryí byly dobré k zavedení pouze 3. Sama doktorka mi řekla, že vzhledem k mému věku (29) tak špatný výsledek nečekala. Jedno geneticky vyšetřené embryo mi zavedli a hned se zadařilo a mám miminko. Je ale pravda, že nám tu genetiku dělali hned po odběru vajíček a prodloužené kultivaci, takže za čerstva a až pak mrazili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51952
26.11.20 13:35

Pokud už jsou zmražená, nešla bych do toho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
571
26.11.20 13:51

Tak vidím, že se tu holky shodujete do toho nejít. Tak se na příští konzultaci s doktorkou pokusím promluvit o tom, že do toho jít nechceme aby nám třeba zbytečně takovým zásahem neodpadla zdravá embryjka. Měla jsem pochybnosti od začátku, že by se to mělo dělat ze zmrazenych a teď už jsem tedy rozhodla do toho nejít a popřípadě to udělat při dalším pokusu IVF s čerstvými. Děkuji vám moc holky :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat