Pilování angličtiny doma

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
josslyn.n
Zasloužilá kecalka 658 příspěvků 2 inzeráty 29.08.19 17:11
Pilování angličtiny doma

Rada bych RD kromě péče o dítě využila k tomu, abych si oprášila angličtinu. Měla jsem teď pár zaměstnání, kde nebyla potřeba na denní bázi a tak mi její znalost docela upadla. Rozumím a dorozumím se, ale slovní zásoba je oproti dřívějšku chabá a i tvorba vět ve všech časech je pro mě obtížná. Začala jsem hodně sledovat filmy v původním zněním s titulky, ale to chci jen jako doplněk. Pamatuju si, že když jsem dospívala, vycházeli v novinách CD s mini knížkami, kde byly konverzace. To by mě určitě bavilo víc než jen studovat učebnici. Zároveň ale potřebuji i tu teorii. Máte tip, co by mi pro domácí učení pomohlo a nebylo to jen čtení, ale i cvičení?

Reakce:
DoktorkaZorkaHorká
Povídálka 34 příspěvků 29.08.19 17:19

@josslyn.n ahoj, tipy nemám, ale chtěla jsem tě poprosit, kde si stahuješ filmy s titulky? Děkuju :kytka:

Slavka28
Povídálka 38 příspěvků 29.08.19 17:21

Přidám se, taky mě to zajímá.

Miriana
Závislačka 2924 příspěvků 29.08.19 17:44

Ja bych si nasla anglick mluvici kamosku a chodila s ni na pokec. Na kafe, s kocarkem nebo na hriste. A proste mluvit a mluvit. Nevim odkud jsi ale ve velkych mestech to nevyva problem. My dokonce meli v mistni kavarne anglicky “ krouzek” pro dospele ktery vedla americanka. Vice mene konverzace. Bylo to fajn.

adriana24
Závislačka 3097 příspěvků 29.08.19 17:54
Opiska
Kecalka 369 příspěvků 29.08.19 17:57

Můžu doporučit helpforenglish. cz, ta je super

Uživatel je onlinengauruhoe
Ukecaná baba ;) 1093 příspěvků 29.08.19 18:23
Calendulka
Kecalka 432 příspěvků 29.08.19 19:17

Stáhla jsem si do mobilu aplikaci English Grammar. Jde o krátké testy s výběrem odpovědi z možností. Jde to i offline.

Tady jsou taky různé aktivity na procvičování:
https://www.cambridgeenglish.org/…ing-english/

Jinak tohle je velmi doporučovaná učebnice gramatiky: https://www.helpforenglish.cz/…ammar-in-use

josslyn.n
Zasloužilá kecalka 658 příspěvků 2 inzeráty 30.08.19 11:34

Děkuji, na vše se podívám :kytka:

Váš příspěvek
Reklama