Pískání v uchu - tinnitus

2509
30.1.11 14:09

Pískání v uchu - tinnitus

Setkal jste se někdo s pískáním v uchu? Už dlouho mě to trápí a nepomáhá nic…u mě to pravděpodobně bude stresem…v poslední době se mi to zesílilo a i špatně spím, taky mám šíleně ztuhlé šíjové svaly, tak to má možná souvislost s krční páteří…máte to taky někdo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

20
30.1.11 15:21

tinnitus

Tak tento problém mám už snad od 16 let,prý se to nedá vyléčit,snad jen zmírnit-začala jsem to řešit asi až kolem třicítky,kdy se mi to dost zhoršilo,chodila jsem 1× ročně na týden na kapačky do nemocnice,brala léky,ale zlepšilo se to jen o trochu.pak vzhledem k těhotenství,kojení,dalšímu těhotenství :mrgreen: , léky neberu,ale zatím je to v mezích únosnosti :lol: .Tak nevím,jestli tento příspěvek nějak pomůže :nevim: .Každopádně držím pěsti,ať se to zlepší :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1885
30.1.11 16:40

Ahoj, můj manžel má pískání v uchu už asi 10 let.Začalo to když dostal balonem do hlavy - na fotbale.Byl i na kapačkách v nem. nepomohlo.Zhorší se mu to třeba když je ve velkém hluku.Začal chodit k léčiteli a ten mu řekl že má velmi zatuhlé krční svalstvo- jak píšeš i ty.A že se tomu dá pomoci, právě uvolněním těchto svalů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15406
30.1.11 16:51

gamal, jako by jsi mluvila o mně! :wink: Nejdřív to začalo před lety - pomohly pravidelné masáže - záda jsem měla totálně „zauzlovaná“. Teď to začalo v těhotenství a pokračuje (už přes rok), k masážím se nemůžu dokopat, ale od února snad začnu pravidelně chodit. Mně to fakt pomohlo!! :wink:
Takže u mě to opravdu souvisí s krční páteří, pokud můžeš, zkus ty masáže, než začneš futrovat léky. Ale trvalo to několik měsíců…pak jednou večer u TV se najednou pískot ztratil skákala jsem do stropu :pankac: :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15406
30.1.11 16:52

Masérka mi ještě říkala, že stres tomu hodně napomáhá, člověk se nevědomky „choulí“ do sebe a krční páteř a svalstvo okolo pěkně tuhne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
173
30.1.11 18:21

Mě tinnitus trápí už asi dva měsíce.

Užívám Ginkgo bilobu, ale zatím bez vysledků. Také jsem byla na manuální medicíne „prokřupat“ si zablokovanou páteř, ale píská mi pořád.

Ta krční páteř, určitě to souvilost má. Mě tedy přímo neurolog řekl, že u něj nebyl nikdo, komu by po rehabilitaci páteře tinnitus přestal, ale já mám stejně pocit, že to stojí za to odblokovat :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15406
30.1.11 18:25

Bodlinko,mně to odblokování fakt pomohlo :wink: Takže do toho jdu znova, akorát je to běh na delší čas :nevim: Fakt to trvalo tak 3 měsíce, možná 4, každotýdenních zdravotních masáží…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.1.11 18:30

Tinitus mám, co si pamatuju. Myslím, že to vzniklo, když jsem šla na plastickou operaci uší - měla jsem velmi odstávající boltce a v cca 8-9 letech mi je „přišívali“. Předtím si na tinitus nepamatuji, poté už ano. Takže to dávám do souvislostí.
Neléčím to, prý to ani nejde. Dá se to v pohodě vydržet, když mám na co jiného myslet a nenudím se :twisted: Ale myslím, že mám nějakou lehčí formu …

• Nahlásit
  • Citovat
2509
30.1.11 19:13

děkuji…aspon vím, že v tom nejsem sama :palec:
určitě zkusím tedy nejdříve něco udělat s těma ztuhlýma svalama…už docela bolí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15406
30.1.11 19:13

anonymní, já už jsem se s tím taky sžila, jen mi vadí večerní usínání :-? Když je všude kolem ticho a slyšíš pískot a pískot a furt jen pískot :-?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15406
30.1.11 19:14
gamal píše:
děkuji…aspon vím, že v tom nejsem sama :palec:
určitě zkusím tedy nejdříve něco udělat s těma ztuhlýma svalama…už docela bolí…

Připrav se, že to bude bolet, i pokud budeš chodit někam na masáže nebo rehabku, ale když pomyslíš, že by mohlo pískání zmizet, dá se to vydržet :palec: Držím palce!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
zdenek 2
16.2.11 11:23

akupunktura

Zdravim všechny a chci ze zeptat jakou máte zkušenost s akupunkturou a zdali můžete někoho doporučit v brně. díky moc

• Nahlásit
  • Citovat
25.9.11 10:43

Taky jsem byla na zašívání uší asi mi bylo 7-8 let ale tinnitus jsem dostala až v 15ti tsk nevím jestli to má souvislost :D :-?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Peetee
15.2.12 07:49

Pomoc

Zdravím všechny s tímto problémem:
Byl jsem před 3 týdny na operaci s kýlou, poslední den v nemocnici mi začalo příšerně pískat v levém uchu. Myslel jsem si, že se zblázním. Zjistili jsme, že je to následek dlouhého ležení, v nemocnici a přeležení krční páteře. Trvalo to pak týden. A je to pryč. Tak a teď ta rada: žádná chemie ve formě prášků a injekcí a další lékařské zákroky nepomůžou. Můžu vám říct – JE TO V HLAVĚ -.Nesmíte si říct: musím se s tím vyrovnat a smířit. To NE.!!! Zbavíte se toho autosugestí, a masáží reflexních zón. Jde o to. Večer, když nemůžete spát, protože to pískání je děsné. (brečel jsem, když jsem nemohl usnout), si opakujte stále dokola: „MÁ HLAVA A UŠI JSOU V POŘÁDKU A ZDRAVÉ“. A to nejméně 50×. Já si vzal ( a to nejsem věřící) růženec a pokaždé větě jsem posunul mezi prsty korálek. Abych nemusel počítat. No a dvakrát dokola – tj asi 100 - jsem si v duchu říkal tu větu. Na nic jiného nemyslete. A můžu říct, den ze dne lepší a lepší. Po týdnu to bylo pryč. Jen když si na to vzpomenu, a zaposlouchám se, jestli je to tam nebo ne. A věřte tomu, že to tam není. Dělá to vše mysl. Přeji všem, aby se podařilo a klidný spánek. Dejte nám vědět.. Mě to pomohlo. Pokud by někdo chtěl sdělit podrobnosti, může nám napsat. Petr.

• Nahlásit
  • Citovat
1
5.3.12 10:27

zdravim mam tez piskani v uchu a zhorseni byva kdyz jsem v hluku byvam zahluseny nebo mam zalehnuti a to prosim staci jen kdyz chodim po venku prosim o kazdou radu ktera by dokazala vyresit muj problem diky vsem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama