Pitný režim batole

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
houbička
Nováček 9 příspěvků 17.03.11 11:45
Pitný režim 10 měsíců

Ahoj maminy,
zase prosím o radu. Všude píšou, že dítě by mělo vypít 100-150 ml na 1 kg váhy za den. Mám 9m a 14 dní starého syna. váží asi 12 kg. Za den vypije asi 800 ml a je to jen mlíko (moje nebo 2× nutrilon). Mlíko mu dávám 240 ráno a trochu jogurtu s piškotem, sváča tak 160, oběd 160 a zeleninová polívka a trochu jogurtu, sváča přesnídávka a zase mlíko 150, večeře kaše a asi 200 mlíka. Čaj do něj nedostanu a vodu jak, kdy. Není to málo? Máte vyzkoušenou nějakou značku štáv? Ještě bych se chtěla poradit s botičkama.
Jakou značku a kde koupit. Chtěla bych zdravotní ale né zase hrozně drahý, Adamovi roste dost rychle noha.

Díky za rady
Zuzka

Reakce:
Lama Lama
Hvězda diskuse 54968 příspěvků 17.03.11 12:39

150 ml/kg je myšlena i voda v příkrmech. K tomu litru tekutin by ale vypít měl. Počítá se i mléko. Zkoušej různá pítka, hrnečky, lahve. V nejhoršim po lžičkách. Ovocné štávy u nás začaly fungovat až tak v 15ti měsících.

zuzouš
Extra třída :D 10365 příspěvků 17.03.11 13:44

Ahoj, nedáváš toho mlíka moc? Jako že pak nemá žízeň a nic jiného nepije? Veru je teda o kousek starší, ale mlíka má cca 400ml denně a jinak pije normální pití..když bolely zoubky a tolik nejedla a měla tudíž víc mlíka, zas nepila tolik čaje, je to tak nějak úměrný. Jo a hodně pije mezi jídlem, dostane pár lžiček a dám jí to zapít, to pak vypije dvojnásob, než kdybych jí dala napít až po jídle.

Lama Lama
Hvězda diskuse 54968 příspěvků 17.03.11 13:49

Kluk taky pije jedině při jídle. Po jídle ani mezi jídle nevypije skoro nic. takže u nás 2-3 lžičky a cucnout pití. Hodně pomohlo brčko. Jsou i netekoucí lahve s brčkem.

terdule
Ukecaná baba ;) 1249 příspěvků 17.03.11 13:56

ahoj ,mám stejně starého kluka,ale tolik mlíka do něj necpu,dávám mu menší svačinky,po menších dávkách a rozestupy a čajík mu dávám po jídle a při přebalování(je klidný a v klidu ho přebalí)a když jde spát,tak mu dávám pít,vařím mu ovocný čaj ze sáčku a nesladím…

andrys23
Ukecaná baba ;) 1475 příspěvků 17.03.11 14:27

Taky si myslím,že toho mléka je moc,nám je taky 10m.a má 210 ml ráno a večer.Svačina ovoce a odpolední jogurt.
Jo a náš pije jenom vymačkanou šťávu z jablka a zředím vodou,jinak čaj nehce nic. :roll: :roll:
Vypije max.25Oml

marwena
Extra třída :D 10186 příspěvků 18.03.11 19:45

ahoj,měly jsme to stejně,malá vůbec nechtěla pít vodu a čaj,ale vypila hodně mlíka,hlavně v noci se budila na mlíko,pak jsem jí začla noční mlíčko odnaučovat,trvalo to jen jednu noc,kdy byla protivná,ale smířila se s tím a od té doby víc pije přes den,ale pro změnu pije jen vodu.Čaj,šťávu,džus do ní nedostanu,to jí přijde lepší,už jí budou dva roky a i tak toho moc nevypije,ale vypije za den cca 250ml vody a to už je úspěch a vodu pije z flašky s měkkým pítkem od nuku a občas jí zlákám na brčko,semtam vypije i z klasického hrnku,ale to spíš vylije.Mlíčka teď vypije míň,ale zase jí hodně ráda jogurty.

zuzka.usata
Povídálka 27 příspěvků 19.03.11 20:16

ahoj mě malej ze začátku taky nechtěl pít čaj prskal a jak dostal mlíčko tak jen mlaskal, moje kolegině z práce mi tehdá poradila abych mu vždy před jídlem dala napít toho čaje i když bude prskat tak aspoň trochu cucnul. a zabralo to jak měl hlad tak si vždy několikrát potáhnul pak se najedl a někdy si zase cucnul a tak to šlo dál a teď? vypije 5 flašek denně :potlesk: jen nevím jestli to zase není špatně. teď marodíme tak je to možná tím a navíc mi přestal pít mlíko má zahleněný krk tak doufám, že až se uzdraví tak zase začne pač by to nebylo dobrý - jsme vyhráli soutěži od hami 12 balení hami hajaja a ještě se toho ani nedotkl tak by to byl pech :cry:

Zlata Kindlova
Ukecaná baba ;) 1235 příspěvků 05.04.11 17:37

Ahojky maminky mám 10 měsíčná dcerku a ona vypije čajíčku každej den jinak jednou dá 250ml pak třeba 350ml a pije mi jen čajíček.nic jiného nechce. :nevim:
Ale máme ještě čas na šťávičky.

aa-jj-aa
Nováček 2 příspěvky 06.04.11 10:57

Ahojky,
mám stejně starého syna. Kojím jen ráno a večer (někdy 1× v noci), takže přesně nevím, kolik vypije, ale tipuju tak 400-500ml. No a přes den vypije cca ještě 200ml čaje.

Zlata Kindlova
Ukecaná baba ;) 1235 příspěvků 06.04.11 11:00

Jediné co mne trápí je to že se mi přes noc budí každé 2 hodiny a za celouz noc vypije tak 500ml mléka. :nevim:

Váš příspěvek
Reklama