Pitný režim u 8 měsíčního miminka

Anonymní
26.4.21 09:01

Pitný režim u 8 měsíčního miminka

Ahoj, prosím o radu, jak správně u 8mi měsíčního miminka dodržet pitný režim.
Ráno se budu kolem 6 a to ho nakojim. Kolem 9 má presnidavku, kolem 12 oběd, kolem 15:00 další svacu, kolem 18:00 kasicku (řídší) a kolem 20:00 znovu kojení. V noci většinou ještě jednou/dvakrát nakojim. Hned ráno mu udělám čaj, 200ml, které během dne vypije. Četla jsem ze si miminko bere i tekutiny napr z te kaše nebo presnidavky. Nevim ale jestli je 200ml čaje za den dost a jestli třeba bych mu neměla ještě dávat napr nutrilon nebo sunar?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16705
26.4.21 09:18
@Anonymní píše:
Ahoj, prosím o radu, jak správně u 8mi měsíčního miminka dodržet pitný režim.
Ráno se budu kolem 6 a to ho nakojim. Kolem 9 má presnidavku, kolem 12 oběd, kolem 15:00 další svacu, kolem 18:00 kasicku (řídší) a kolem 20:00 znovu kojení. V noci většinou ještě jednou/dvakrát nakojim. Hned ráno mu udělám čaj, 200ml, které během dne vypije. Četla jsem ze si miminko bere i tekutiny napr z te kaše nebo presnidavky. Nevim ale jestli je 200ml čaje za den dost a jestli třeba bych mu neměla ještě dávat napr nutrilon nebo sunar?

Umělé mléko bych nepřidávala, když kojíš - proč? Klidně bych mu nabízela pití častěji (stačí voda), pro vybudování návyku, ale jinak myslím, že pije dostatečně. Ale odpíchni se od počtu počůraných plen za den, pokud jich je alespoň 5, je to v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8280
26.4.21 09:26

Proč by si mu měla dávat ještě umělý mliko? Nabizej čaj, vodu, koj. Pokud má dost pocuranych plen a pribira tak mu nic nechybí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.4.21 09:35

No já prave nevim co bych mu všechno měla dávat za pití, jak často by mel pit a jestli to mléko třeba ještě nepotřebuje. Pred měsícem jsem kojila v noci mnohem častěji a najednou se mu ten spánek prohlubuje a tak kojim třeba jen večer (taková druhá véča, trvá to třeba jen dvě minuty), jednou v noci (to si dá 5-6minut) a hned ráno…a tím kojení za den konci. Plinek má pocuranych celkem dost, určitě víc jak 5. K doktorce máme jít prosit pondělí tak jsem do te doby nechtěla něco zanedbat a abych tam nepřišla s dehydratovanym mimcem.
Děkuji za názory.

• Citovat
  • Nahlásit
5207
26.4.21 10:02

Já bych spíše zkusila přes den více nakojit. Určitě ne umělé mléko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10613
26.4.21 10:10

Ja to takhle dělala u syna. S každým plným příkrmem jsem odebírala jedno kojení, nikdy jsem po jídle nedokojovala. Byl to žravec a ještě měl do roka problém a blinkáním. Dokud jsem ho úplně neodstavila, tak taky více než 200ml denně nevypil. Ale když připočteš kojení a vodu, kterou obsahují příkrmy, tak bych se nebála. Obzvlášť, má li dost mokrých plen.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat