Pláč miminka po jídle

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
8.12.21 12:49

Pláč miminka po jídle

Ahoj holky, ráda bych znala vaše zkušenosti. Mám holčičku necelých 6 týdnů. Od narození zároveň kojím i dokrmuji. Vždy jí nejdříve zvážím, nakojím, zvážím znova a poté dle toho dodělám příkrm. Mléka mám málo, měla by vypít denně 6×110ml a z prsou je vždy +- 50ml tudíž 69-70 ml dávám příkrm. Dokrmuji HiPP probiotic, dávám kapičky Biogaia, občas jí trápí bříško, cvičíme, masírujeme, prdíky i odchází, ale zhruba před dvěma týdny mi začala strašně plakat po nakrmení když ji dávám odříhnout. Připíná se v zádech, houpe hlavičkou sem a tam. Brkne si a v tu ránu začne znovu plakat, myslím, že hlad už určitě nemá, naopak občas po jídle i ublinkne. Snažím se jí mít třeba půl hodiny na rameni aby si zkusila odříhnout vícekrát, ale skrze tohle její vzpouzení to jde dost těžko. Uklidní se většinou jenom dudlíkem a když ji položím, ale to pak právě většinou ublinkává. Copak by jí mohlo trápit? Jsem zoufalá z toho že nevím co udělat aby byla po jídle spokojená. V pondělí jdeme na 6ti týdenní prohlídku, tak se určitě zeptám i paní doktorky, ale zajímalo mě zda má někdo podobné zkušenosti a co mu pomáhalo. Děkuju

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16805
8.12.21 13:02

Proc ji davas dudlika? Dej proste zase prso. Je to stimulace k navyseni laktace a pottebny kontakt pro mimco.
Ublinkavat muze proto, ze je proste prezrana, davas ji toho moc. 60 ml MM je az az, to ji uplne staci, v nejhorsim se na dalsi kojeni prihlasi driv a je to.

Chces kojit?
Pokud ano, v tomhle veku bys v pohode mohla prejit na plne kojeni, mas nejvyssi cas to udelat.

Osobne bych prestala vazit pred a po kojeni, jen bych kojila, a to na pozadani - co nejcasteji, klidne po pulhodine. Dokrmila bych jen v pripade, ze by bylo miminko extremne neklidne, a to cevkou po prsu, ne lahvickou.
Pri neklidu bych znovu dala prso.

Vahu staci hlidat jednou za dva tri dny prevazit a sledovat pocet pocuranych plen.
Na tabulky bych se vykaslala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
585
8.12.21 13:22

Ahoj. Může ji bolet brisko, nebo chce prso nebo chce být proste u tebe. Souhlasím s tím, ze bych plně kojila. UM můžeš dat vždycky. Kojit na požádání, nevážit, nechat tak. Miminko není robot a evidentně ji něco vadi. Držím palce. Naše malá měla bojkot kojení, je jí půl roku a zvládly jsme to. Plne kojim. Takze to taky zvládnete :)

Příspěvek upraven 08.12.21 v 13:23

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2041
8.12.21 13:22
@Lucie_Sx píše:
Proc ji davas dudlika? Dej proste zase prso. Je to stimulace k navyseni laktace a pottebny kontakt pro mimco.
Ublinkavat muze proto, ze je proste prezrana, davas ji toho moc. 60 ml MM je az az, to ji uplne staci, v nejhorsim se na dalsi kojeni prihlasi driv a je to.

Chces kojit?
Pokud ano, v tomhle veku bys v pohode mohla prejit na plne kojeni, mas nejvyssi cas to udelat.

Osobne bych prestala vazit pred a po kojeni, jen bych kojila, a to na pozadani - co nejcasteji, klidne po pulhodine. Dokrmila bych jen v pripade, ze by bylo miminko extremne neklidne, a to cevkou po prsu, ne lahvickou.

Vahu staci hlidat jednou za dva tri dny prevazit a sledovat pocet pocuranych plen.

Souhlas. Děláš ji v tom břichu pěknej maglajs

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K92
1143
8.12.21 13:24

Prostě si jí nech celý den na prsu, přestaň vážit, přestaň dávat dudlík a dokrm postupně odbourávat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6613
8.12.21 13:25

Vykašli se na to umělé mléko!!!
Koj, koj. Raději častějí a ne přesně striktně 6× denně. Ona se rozjede laktace podle poptávky… jak se poptávka zvedne začne se tvořit mléko… prostě KOJ!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6613
8.12.21 13:26
@Lucie_Sx píše:

Chces kojit?

N

Naprostý souhlas… kojit a nevážit :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70
13.12.21 10:12

@Romana_Karla máme podobný problém, malá 4 týdny necelé, plně kojená ale poslední 3 dny u koieni breci a vzteká se a je celkově nespokojená:(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
585
13.12.21 11:30

@saniska Ahoj mě to malá delala až do 4. mesice. Řešila jsem to s laktacni, doktorkou, ale nepomohlo skoro noc. Jednoho dne to proste přestalo. Bylo to šílené. Neskutečné scény, hysterie…no hruza. Prisuzovala jsem to méně mléka nebo více mléka (toku), bolesti briska, kazdopadne výsledek vždy stejný. Vetsinou trosku pomohlo malou uhoupat v náruči do polospanku, v něm ji nakojit a spinkala. Ovšem ne vždy se povedlo. Zkus, třeba to pomuze. Pevné nervy :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat