Placení v restauraci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.18 18:17
Placení v restauraci

Zdravím, nedavno jsme se bavili (hádali) se sestrou o tom, jak to chodí v restauracích, kavárnách a tak. Jelikož obě máme celiakii (silnou nesnášenlivost lepku) a já crohnovu chorobu (takže obě máme tentýž názor, že do restarací nemá cenu chodit, radši si připravit jídlo doma) Platí se v restauraci před objednáním nebo po objednání a dojezení jídla? Nebo je to různé? Prosím, hned mě tu nekřižujte :D hledat se mi nechtělo a nějak se musím obhájit :D

Reakce:
VitaminC
Zasloužilá kecalka 650 příspěvků 20.08.18 18:21

V RESTAURACI se plati, az si host preje platit.

pikola
Neúnavná pisatelka 19429 příspěvků 20.08.18 18:21

Jistě že po objednání :nevim: Nebo lépe řečeno až vše sníš a vypiješ a už nic nechceš a jdeš domů tak to vše zaplatíš.
To jsi nikdy nikde nebyla, že nevíš něco takového? Nebo někdo z rodiny?

Příspěvek upraven 20.08.18 v 18:22

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 8777 příspěvků 20.08.18 18:21

V klasické restaurací snad vždy po jídle, v bufetu či Fast foodu většinou hned po objednání..

Sashie
Ukecaná baba ;) 1979 příspěvků 20.08.18 18:22

Většinou po konzumaci, když se člověk chystá odejít. V některých cukrárnách při objednání u pultu.

Prof. Farnsworth
Kelišová 5273 příspěvků 20.08.18 18:22

Vždy před odchodem, tedy po dojezení jídla.

Litta
Extra třída :D 13488 příspěvků 20.08.18 18:22

Na konci, než se odchází. Pouze v některých, řekněme nepřehledných hospodách se někdy platí hned při přinesení objednávky, aby jim neodcházeli lidé bez placení. Jinak se hostům věří, čemuž se občas trochu divím, ale asi to funguje. ;)

Manner
Povídálka 15 příspěvků 20.08.18 18:25

Platí se po jídle, když host, srovná vidličku a příbor na talíři. ;)

Uživatel je onlinesamá práce
Ukecaná baba ;) 2238 příspěvků 20.08.18 18:28

tys nikdy neviděla film vrchní, prchni? :think:

lachtanice86
Kelišová 6624 příspěvků 20.08.18 18:30

Po jídle. Ty si nikde nikdy nebyla?

adgamka
Kecalka 255 příspěvků 1 inzerát 20.08.18 18:31

Platí se po jídle. A holky, to že máte obě omezení ve výběru jídla, neznamená, že byste se měly restauracím vyhýbat. Můžete si dát třeba jen pití, kávu nebo zeleninový salát. A v dnešní době už jsou i restaurace, které jsou schopné připravit i bezlepkové jídlo.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.18 19:46

Děkuju všem, nakonec jsem měla pravdu! :D

@adgamka píše:
Platí se po jídle. A holky, to že máte obě omezení ve výběru jídla, neznamená, že byste se měly restauracím vyhýbat. Můžete si dát třeba jen pití, kávu nebo zeleninový salát. A v dnešní době už jsou i restaurace, které jsou schopné připravit i bezlepkové jídlo.

Vím, ale bydlíme v malé vesničce, já malé dítě k tomu :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Došly peníze, nebo se mu nechce platit? Rosol žádá o snížení alimentů

Inspiroval se u svého nového kamaráda Tomáše Řepky? Lukáš Rosol měl požádat... číst dále >

Ligový Expres: Ščasný ven? Proč by měl trenér Sparty odejít?

Začíná to být jako nekonečné televizní seriály. Úpadek fotbalové Sparty, tak... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >