Placenta accreta, previa

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
26.11.21 15:44

Placenta accreta, preavia

Dobrý den,
byla mi ultrazvukem nalezena placenta preavia a placenta accreta v místě jizvy po císařském řezu.( Čeká mě ještě magnetická rezonance.)
Chci se zeptat, zda někdo nemá zkušenost s tímto problémem.
Bylo mi naznačeno, že by mělo být ukončeno těhotenství ve 36tt a provedena hysterektomie.
Má otázka zní, jak jste po operaci fungovaly a dá se potom kojit? Předpokládám že to nebude jednoduché, jako po normálním císařském řezu. :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
26.11.21 17:36
@Anonymní píše:
Dobrý den,
byla mi ultrazvukem nalezena placenta preavia a placenta accreta v místě jizvy po císařském řezu.( Čeká mě ještě magnetická rezonance.)
Chci se zeptat, zda někdo nemá zkušenost s tímto problémem.
Bylo mi naznačeno, že by mělo být ukončeno těhotenství ve 36tt a provedena hysterektomie.
Má otázka zní, jak jste po operaci fungovaly a dá se potom kojit? Předpokládám že to nebude jednoduché, jako po normálním císařském řezu. :zed:

Ahoj, nevím jestli jsem byla stejný případ, ale u mě se na to přišlo až při porodu (p. accreta), když jsem začala masivně krvácet. Udělali akutního císaře, ale dělohu mi nechali s tím, že placenta byla vrostlá jen na kousku a odstranili jí celou při operaci (chtěli zachránit dělohu). Bohužel asi kus placenty v děloze zůstal, takže následovala řada komplikací: zánět dělohy, tromboza pánve, sepse atd. Dlouho jsem se léčila.
Je to řada let…asi bych dala na doporučení

• Citovat
  • Nahlásit
2534
26.11.21 19:40

Ahoj, ja mam placentu praevia a zatim se lelari tvari jakoze nic. Kdybych se sama neprosazovala, tak me asi nechaji byt. Ale dceru jsem rodila 38+3 spontanne, tak se tomu chci vyhnout a budu si domlouvat termin ma 38 tt. Ted jsem 35 tt. Nesmim se rozrodit spontanne ani zakrvacet jinak akutni sekce. S vrostlou placentou bohuzel zkusenosti nemam ani s odstranenim delohy, tam bohužel neporadim. Moc drzim palce 💜

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat