Kdo měl tento typ placenty - praevia centralis?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mao1
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 16.10.18 11:25
Placenta praevia centralis dotaz

Dobrý den, zajímalo by mě, kdo měl tento typ placenty, hospitalizovali Vás v porodnici dříve, nebo jste nastoupily až den přes sc? Já jsem teď 36+0 a nástup do porodnice mám až 37+5.Všude čtu jak je to nebezpečné, že se může kdykoliv urvat atd..Děkuji

Reakce:
krajanka
Nováček 3 příspěvky 20.11.18 09:07
@Mao1 píše:
Dobrý den, zajímalo by mě, kdo měl tento typ placenty, hospitalizovali Vás v porodnici dříve, nebo jste nastoupily až den přes sc? Já jsem teď 36+0 a nástup do porodnice mám až 37+5.Všude čtu jak je to nebezpečné, že se může kdykoliv urvat atd..Děkuji

Ahoj,
mám stejnou diagnózu. Zjištěno před pár dny (ve 20tt). Placenta mi přesahuje 3 cm přes branku, což se asi už nevytáhne natolik, abych mohla rodit přirozenou cestou. Také budu moc ráda za jakékoli informace a zkušenosti těch, které to měly podobně.
Mao1 - Ty jsi za celou dobu těhotenství nezakrvácela?
 Děkuji

Mao1
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 20.11.18 16:36

@krajanka ahoj,krvacela jsem dvakrat ve 34 tydnu,vzdycky si me nechali pres noc a sla jsem domu.Pak jsem nastoupila v patek do porodnice, pro bolesti bricha a v sobotu zacla krvacet hodne,jen hlidali mimino jestli je ok a v pondeli udelali cisare ve 37+0

krajanka
Nováček 3 příspěvky 20.11.18 18:10

@Mao1 Jeee, tak to moc gratuluji! Predpokladam, ze vse snad dopadlo dobre. Ja jsem z toho porad celkem vystrasena. Mam uz tri deti a toto je ponekud neplanovane, ale tesime se na nej. Jen jsem tedy necekala takovou komplikaci. Vsude ctu na toto tema hruzne pribehy. Ten tvuj je jeden z mala, ktery je vicemene v pohode (v ramci tak vazne diagnozy).
Nerada te obtezuji - urcite mas ted jine starosti a radosti, ale jeste se chci zeptat: Jak moc Ti placenta presahovala pres branku? Setrila ses hodne? Byla jsi na nemocence?
Diky moc a at se tobe i miminku dobre dari!

Mao1
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 20.11.18 22:31

To nevim jak moc presahovala,ale rikal doktor,ze je to nadherna placenta praevia centralis, jako z ucebnice,tak asi presahovala hodne.Nijak jsem se nesetrila jen jsem nezvedala nic tezkeho a hlavne jsem mela zakazany sex.A kdybych krvacela tak si zavolat rychlou.Ja mela nemocenskou od zacatku,mela jsem ivf a pracuju na poste ,tak jsem sla radsi.
Neboj ono to dobre dopadne,me doktor rikal, hlavne necist inzernet,tam.jsou jen katastroficke scenare.

krajanka
Nováček 3 příspěvky 21.11.18 07:41

@Mao1 Moc dekuji za informace! Preji Ti rychle zotaveni, uzivej si miminka a mej se krasne. Ja budu doufat, ze u me take vse dobre dopadne.
 paa

Mao1
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 21.11.18 10:41

@krajanka urcite vsechno dobre dopadne.Drzim pes­ti.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Autonehoda prince Filipa: Viník vévoda se podle svědka za havárii styděl

Manžel královny Alžběty princ Filip (97) měl ve čtvrtek odpoledne autonehodu... číst dále >

Pomejeho rodina musela zasáhnout: Za Jirkou se nikdo bez hesla nedostane!

Jiří Pomeje (54) bojuje s rakovinou v Nemocnici Na Pleši, kde se zdá, jako by... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >