Placenta praevia partialis

Anonymní
24.5.16 16:43

Placenta praevia partialis

Zdravím všechny. Na posledním UZ v 21. týdnu mi doktor oznámil, že mám placentu praevia partialis, tedy III. stupeň. Doktor to nijak neřešil, jen mi řekl, že se musím hodně šetřit, nedělat prudké pohyby, nezvedat nic těžkého atd. Četla jsem si o tom dost, trochu mě to vyděsilo. Prý se to časem srovná do normálu. Měla jste některá to samé??

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
170
24.5.16 17:13

Já měla placenta praevia centralis, diagnostikovali taky kolem toho 20.tt s tím, že se to nejspíš spraví a placenta se ještě vytáhne. No, nevytáhlo, musela jsem se šetřit a měsíc jsem si poležela v nemocnici, kde mě hlídali, občas jsem trochu krvácela. I tak jsem měla strach, jestli se neodlučuje třeba placenta. Pak mi udělali měsíc před termínem porodu císaře, bylo to pořád stejné. Mlá je naštěstí v pořádku..Prý to má asi 1%žen.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7662
24.5.16 17:54
@Anonymní píše:
Zdravím všechny. Na posledním UZ v 21. týdnu mi doktor oznámil, že mám placentu praevia partialis, tedy III. stupeň. Doktor to nijak neřešil, jen mi řekl, že se musím hodně šetřit, nedělat prudké pohyby, nezvedat nic těžkého atd. Četla jsem si o tom dost, trochu mě to vyděsilo. Prý se to časem srovná do normálu. Měla jste některá to samé??

Srovnat se to může a nemusí (můj případ), lepší na to nespoléhat a počítat dopředu i s možností, že budeš rodit císařem.
Klidový režim je rozhodně na místě, vcestná placenta je riziková v tom, že jakékoliv třeba i malé kontrakce ji můžou pohmoždit a způsobit hematom. Takže fakt klid, hlídat i nadměrné tvrdnutí břicha a kdyby se ti cokoliv nezdálo, neboj se říct si o kontrolní UTZ.
Držím palce.
(A závidím vám, že vás tahle včas upozornili. Mě na to nepřišli ani na velkém UTZ ve 30tt, dozvěděla jsem se to až o dva týdny později ve špitále, kam mě přivezla rychlá kvůli masivnímu krvácení. Kdybych věděla, že na sebe mám být opatrná, tak bych se ve své poměrně náročné práci hodila marod a mohla jsem si ušetřit několik hodin hrůzy, víkend na kapačkách a injekce kortikoidů. :roll: )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5468
24.5.16 17:58

Jak už psaly holky, tak se to spravit může a nemusí… a koukám, že víc je nás takových, u kterých se nic nezměnilo. Já poprvé skončila v nemocnici kvůli masivnímu krvácení v 5. měsíci, ležela jsem tam týden, napíchali mi kortikoidy pro rychlejší vyvinutí plic miminka,… a nakonec to dobře dopadlo a dcera se narodila jen měsíc před termínem a je úplně v pořádku :)

@Bersaba já to věděla, a stejně jsem na kapačkách a kortikoidech skončila… ale aspoň jsem v tu chvíli tušila, co se děje :kytka: Je fakt, že jsem se snažila šetřit, ale s čerstvým dvouleťákem doma to až tak moc nešlo, i když doteď jsem mu „vděčná“, jak byl samostatný, v podstatě byl schopný se obstarat sám, oblíkal se, chodil, nemusela jsem ho skoro vůbec zvedat nebo nosit… ale i tak to asi bylo málo klidné :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.1.18 10:41

Také mi byla ve 20. týdnu diagnostikována placenta praevia partialis a na velkém ultrazvuku ve 31. týdnu už se placenta krásně vytáhla mimo porodní cesty na správné místo a vše je jak má být… :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
118
30.7.18 19:57

Ahoj, ja jsem ve 22tt a take mi byla zjištěna placenta praevia partialis a úplně náhodou. Jela jsem ke svému dr kvůli tvrdnuti bricha ale mel dovcu, tak jsem sla k jeho zastupu a tam na to ihned pri ultrazvuku prisla pani doktorka, která me varovala, ze to neni sranda a at se nenamaham,nic netahat atd. Dnes jsem to byla rict svemu gyn. a ten mi rekl, ze to vetsinou svým pacientkam neříká, aby se nestresovali, coz mi přijde jako velka chyba… Do doby, nez jsem zjistila, ze mam placentu dole, jsem normálně luxovala, chodila.na nákupy a nic neresila, ted aspon vím, ze musim byt opatrná aby mi placenta nepraskla nedejbože nebo neco. Uz jsem jednou potratila a mam strach. Tak doufam, ze se placenta jeste zvedne. Dr rikal, ze mi ji zkontroluje ve 30tt at se připomenu ale prijde mi to za dlouho. Cetla jsem, ze by se to melo kontrolovat casteji. Tak nevim, snazim se byt pozitivní ale občas to nejde. :? :roll: v jiných diskuzích jsem cetla, ze se vetsinou placenta zvedna, tak snad… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
639
30.7.18 23:06

Ahoj měla jsem to samé a ještě do toho hematom 4.5cm. Dávala jsem na sebe pozor nic netahala a více odpocivala. A myslím že za 2 týdny se mi povytahla a do 30 tt byla nahoře . Čím více břicho roste tím se placené vytahuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
118
30.7.18 23:13

Ahoj, tak to mě docela uklidnilo, děkuji! Ja se snazim věřit že se vytáhne a vse bude ok. Moc dekuji za reakci :oops: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
639
30.7.18 23:29

No já jsem skoro celé tehu prolezela ještě se mi k tomu opakovali záněty do toho polykání atb. 34 tt hospitalizace s predcasnym porodem a nakonec jsem poradila zdraveho kloucka v 39+1 a vyvolavane. Byla jsem 5 dní už hodně otevrena a nechtěli mě tam déle držet tak klucikovi pomohli. Vse dopadlo dobře ale těch nervů co jsou zažila bylo děsný ale zvládli jsme to a vy to taky zvládnete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
118
31.7.18 10:14

To je sileny, co si člověk musi protrpet…ALE je skvělé, ze to dobre dopadlo! :) :potlesk: Moc dekuji, člověk musi věřit :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
118
31.7.18 15:24

Chtěla bych se ještě zeptat, zda jste některá měla bolesti v podbřišku a jakoby v pupku dole mírně na pravé strane?. Ja tam mam právě par dnu jakoby tlak, obcas pichani kdyz chodím , tak nevím, jestli je to tou placentou, jak je dole…kdyz lezim, tak me bricho hrozně táhne a nemuzu se skoro ani otocit z boku na bok… Me na vse dr rekne, ze je to normální, at nic moc neřeším,snazim se ale.. Proste se bojim
:think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat