Placenta praevia, vcestná placenta

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
15291
11.10.12 10:13

placenta praevia (vcestná placenta)

Ahoj všem,

jsem skoro 19tt a ve zprávě z ultrazvuku mám:

placenta na PS přes VB na ZS t. č. placenta preavia

můj dotaz je, měli jste to takto někdo? jak to komentoval lékař? vytáhla se pak placenta? dodržovali jste klidový režim bez cvičení, plavání, sexu? chodili jste alespoň na procházky? krvácely jste? ohrozilo to nějak miminko? měly jste přirozený porod nebo císařem?

děkuju za informace!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20662
11.10.12 10:18

Já měla nízko placentu ve 14 tt, sex teda zákaz, snažila jsem se „šetřit“ a samo se to spravilo, vytáhla se nahoru. Krvácela jsem asi 2× lehce jednorázově,2× špinila. Miminko to nijak neohrozilo.Na utz ve 20 tt už to bylo ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12332
11.10.12 10:23

@lilia81 mě zjistili vcestnou placentu v 21tt. Asi 4 dny jsem byla v nemocnici kvůli lehkému zakrvácení, musela jsem dodržovat klidový režim, takže jsem byla od té doby na neschopence, ale na procházky jsem chodila. Placenta se nakonec vytáhla a já rodila 39+4 přirozenou cestou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17567
11.10.12 10:25

Já měla vcestnou, ale nikdo si toho nějak nevšiml. Takže jsem jednoho dne po sexu začala krvácet a za pár hodin už byl akutní císař. Ukázalo se, že placenta byla dole přirostlá, takže by mě ten císař stejně neminul, ale kdybych o tom věděla, dávala bych na sebe víc pozor a miminko mohlo ještě pár týdnů vydržet v břiše…

Každopádně se šetři, co to jde (procházky snad nevadí, ale žádnou zátěž), žádný sex, jakékoli krvácení si nech hned zkontrolovat. Držím palce, ať se placenta vytáhne a nezlobí :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5552
11.10.12 10:30

Ahoj, já jsem měla u druhého těhotenství taky vcestné lůžko, zjistli mi ji dr. kolem 17.tt, ve 20.tt mi dr. zakázala sex a nakázala klidový režim. Postupně se placenta vytahovala nahoru, kolem 26.tt zasahovala do porodních cest částečně. Nakonec jsem rodila normálně.
Za celé těhotneství jsem nekrvácela ani nešpinila.
Věřím, že i u tebe se placenta praevia spraví. Držím pěsti! :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9018
11.10.12 10:40

Krvácela jsem do 20 t. t. Pak jsem měla klid.
Placenta se vytáhla a rodila jsem spontánně.
Ve 30 t. t. na velkém UZV už byla jen k vnitřní brance a ve 36 t. t. to bylo O. K.
Dodržovala jsem klidový režim a sex byl od 20 t. t., když jsem přestala krvácet. Velmi opatrný. :lol:
Byla jsem celé těhotenství na PN. Z důvodu léčené sterility a rizikovému zaměstnání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3118
11.10.12 12:16

Ahoj,
já měla taky vcestnou placentu, kterou mi doktor zjistil v 15.tt.Naštěstí jsem nekrvácela, ale celý těhotenství jsem se musela šetřit a často jezdila na vyšetření. Dodržovala jsem klidový režim bez cvičení, plavání i sexu, tak mi to řekli doktoři a ani mě nenapadlo je neposlechnout, moc jsem se o malou bála 8o Hrozila mi i hospitalizace v nemocnici, nakonec se ale placenta v 31.tt „umoudřila“ a vyhnula jsem se tomu. Nakonec jsem ještě přenášela a porod byl spontánní.
Držím moc palce, ať je u Tebe vše v pořádku :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15291
11.10.12 12:22

Holky, děkuju za informace a povzbuzení, že to s váma vždycky dobře dopadlo a miminka byla v pořádku!

já mám placentu zepředu přes branku dozadu, tak nevím, nakolik se to v tomto případě ještě vytáhne, ale je mi jasné, že klidový režim mě nemine!

měl někdo přesně tuto variantu???

stejně jsem na nemocenské, ale ve vycházkách jsem byla zvyklá něco podniknout, ale jak to tak vidím, tak maximálně divadlo nebo kino nebo někde džusíka s kamarádkou a radši sedět na prdeli nebo ležet… nu což, alespoň budu odpočatá maminka, protože pak už si asi jen tak nesednu!

moc děkuji všem za povzbuzení!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5552
16.10.12 22:59

Ahoj, já jsem měla placentu přesně tak jako ty - placentu z přední stěny přes branku na zadní stěnu. Připorodu jsem měla placentu jen na přední stěně. Vše se spravilo, jak jsem psala výše. ;)
Věřím, že i u tebe to bude nakonec v pořádku! :kytka:

Jen bych asi opravdu s každým špiněním či krvácením letěla na pohotovost. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15291
17.10.12 08:39

@Katka_F - díky moc, dnes jdu na kontrolu (bohužel ne k mému dr., který je nemocný), ale jsem zvědavá, co mi na toto řekne atd., ale moc díky, tak budu dál doufat, že se prostě vytáhne!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3929
29.11.12 09:42

Ahoj holky - potřebovala bych poradit - máme zakázaný sex -a tak by mě zajímalo jestli můžem dělat i jiné praktiky :mrgreen: :mrgreen: Víte co myslím?? :oops: :mrgreen: No prostě to máme rádi i jinak :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3929
29.11.12 19:48

Haloooo :-D vy snad spíte??? :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
493
30.11.12 01:00

@Lendík27 no, a jakéj máš problém, nizko položenou placentu? Myslím, že jiné praktiky můžete, ale žádná divočina. Uvidíš co to s tebou udělá, když by ti třeba tuhlo břicho, tak nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3929
30.11.12 10:13
@Klara1234 píše:
@Lendík27 no, a jakéj máš problém, nizko položenou placentu? Myslím, že jiné praktiky můžete, ale žádná divočina. Uvidíš co to s tebou udělá, když by ti třeba tuhlo břicho, tak nic.

Klárko - měla jsem placentu nízko a krvácela jsem, teď už jí mám o 5mm nahoře je to na dobré cestě - ale sex néééé - bojím se i já :lol: ale myslela jsem i to vedle jestli můžem dělat víš :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
493
30.11.12 16:40
@Lendík27 píše:
Klárko - měla jsem placentu nízko a krvácela jsem, teď už jí mám o 5mm nahoře je to na dobré cestě - ale sex néééé - bojím se i já :lol: ale myslela jsem i to vedle jestli můžem dělat víš :mrgreen: :mrgreen:

Ja jsem asi trochu natvrdla, ale nevim presne co. Pohlavni styk zadny druh bych asi nedelala, to by jsi mohla zase zacit krvacet, ale nejake mazleni by slo.
Tak hodne stesti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat