Placenta přes VB 3 cm (babské rady?)

17
8.1.20 15:17

Placenta přes VB 3 cm (babské rady?)

Ahoj, když jsem byla na 1. screeningu ve 13tt gynekoložka mi sdělila, že mám placentu významně přes VB. Říkala, že je ještě brzy, že se může vytáhnout a pouze mi nedoporučovala sex, nezvedat nic těžkýho a nespadnout na zadek. Včera jsem byla na kontrole v 17tt a placenta je přes VB 30 mm, což je pořád dost. Opět mi nedoporučuje sex, nezvedat nic těžkýho. Když jsem se ji zeptala, zda můžu něco udělat, aby se vytáhla, řekla, že ne. Dočetla jsem se, že spousta holek měly nařízenej klidovej režim, tak jsem se jí zeptala, zda není nutné, abych zůstala doma na neschopence. Jen mi řekla, že bych se doma zbláznila a pořád na to myslela, že to není nutné (pracuji v kanclu), že to na to nemá vliv. Chtěla jsem se zeptat, nejsou přeci jenom nějaké „babské rady“, jak tomu pomoci? A opravdu ani kdybych zůstala doma, tak by to nepomohlo? Nevím, jestli jsem si přeci jenom neměla nechat napsat neschopenku. Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8.1.20 15:52

Také jsem měla v těhotenství částečně vcestnou placentu. Ta se však naštěstí časem, jak rostlo bříško, „přesunula“ nahoru :) Nevím však, jak moc překrývala porodní cesty - doktor mě tím nechtěl stresovat a moc dobře věděl proč :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6101
8.1.20 15:57

Vytáhne se jedině tím jak poroste děloha, neovlivní to vůbec nic. Jestli jen v práci sedíš a je ti fajn tak by byla ta neschopenka zbytečná, stačí se šetřit. Ale kdyby ti nějak začalo tvrdnout břicho tak bych asi pro PN zašla. Ono to sezení je někdy jak poporoste bříško nepříjemné, ale záleží jestli se třeba můžeš kdykoliv projít tak ti to třeba vadit nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17
8.1.20 16:28

Jojo, v práci sedím a zatím se cítím dobře. Tvrdnutí bříška bych asi poznala, že jo? Zatím mně jen občas pobolívá v podbřišku. A čím je to vlastně způsobeno, že někomu roste děloha víc a někomu míň?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
130
8.1.20 19:22

Já tedy nemám placentu přes VB, ale hodně dole. Ve 25. týdnu byla 13 mm od vnitřní branky. Rovnou mi řekli, že pokud se nevytáhne, budu rodit císařem (kvůli riziku velkého krvácení), že ji mám na zadní stěně, takže ta šance, že se vytáhne, je nižší než na přední stěně. Také mám zakázaný sex, netahat nic těžkého, nařízený klidový režim, který v rámci možností dodržuji (mám 2letou dceru, takže to úplně s nohama nahoru nejde když je partner v práci)… Momentálně jsem ve 29. týdnu a placenta se posunula jen o pár mm - je konkrétně 18 mm od vnitřní branky a ani s tím mi nechtějí povolit přirozený porod. Gynekolog říká, že i kdybych visela nohama za lustr hlavou dolů, neovlivním to, ale vzdávat se nikdo prý nemá nikdy. Definitivně o mně rozhodnou až ve 36. týdnu. :) Držím pěsti, ať se vytáhne :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6101
8.1.20 19:39

@Lucek35 poznala ;) tak ono občas něco bolet může jak se děloha roztahuje a povolují vazy. Velikost dělohy je dána velikostí miminka a objemem vody plodové a pak bych prostě řekla geneticky a pevností břišních svalů. Ale to prostě neovlivníš vůbec nijak. Já bych se tím netrápila, prostě uvidíš a nic horšího než porod císařským řezem by se nekonalo. Jako neříkám, že císař je pohoda, lepší rodit normálně, ale zase to není žádná tragédie.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17
9.1.20 10:53

@Teulina Tak já jsem se radovala, že když bude placenta od VB, že už je to na dobré cestě. Někde jsem četla, že už 1 cm je dobrý, a ono nic…Také držím palce :) @anavi13 Já jsem se někde právě dočetla, že to může skončit o potratem, tak jsem se vyděsila, na začátku těhotenství s tím člověk aspoň trochu počítá, ale teď, když už bije srdíčko, viděla jsem všechny končetiny atd :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6101
9.1.20 11:05

@Lucek35 tak riziko tam je, proto ti říkala doktorka ten klidový režim. Ale to se může stát i u normálně uložené placenty, jen tady jsou ty rizika větší. Zkus se nestresovat a těhotenství si užívat ;) já proležela celý první trimestr se synem. Placenta se mi tvořila přes vnitřní branku a postupně se vytahovala nahoru. Já krvácela a špinila od 6tt do 11 TT. Pak už to naštěstí bylo v pořádku. Nakonec jsem stejně syn sekl v porodních cestách a já rodila císařem. Ona ta placenta musí být v určité vzdálenosti od čípku, aby jsi mohla rodit normálně, ale to prostě zjistíš až před porodem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama