Placenta previa a porod

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
29.12.21 14:32

Placenta previa a porod

Zdravím :mavam:
Jsem 35+4 a ležím v nemocnici pro silné krvácení a odcházejícím velkým sraženinám. Jedná se o již 3 hospitalizaci a minimálně 6 případ za posledních pár dní /týdnů. V pátek mě chtějí propustit a nechat doma do plánovaného císaře který zatím netuším kdy mají v plánu, to se teprve dozvím. Mě se to moc nezdá. Nemocnici máme 45 minut cesty a ne zrovna pěkné. Krvácení je s každým dalším krvácením silnější a silnější. Mám strach jít domů. Nemyslíte že už je čas nechat maličkou jít na svět? Samozřejmě se poradím s lékaři. Zajímá mě kdo rodil podobně jako jsem nyní já a zda byly nějaké komplikace případně jaké komplikace nastaly těm co byly takto doma. Všem moc děkuji za odpovědi. :* :andel:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7229
29.12.21 14:42

Takhle brzy jsem nerodila a snad ani nebduu muset, ale ja bych si toho cisare snad vydupala. konec 8m je sice nedonosenec, ale potoky krve a dlouhodobe mi spravne neprijdou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2398
29.12.21 14:50

Jakkoli nemám ráda nemocnice, nejvíc bych stála o to, aby si mě tam ještě nechali, sledovali a kdyby něco, měla bych operační sál za rohem. Domů by se mi za těhle okolností teda nechtělo vůbec, když se něco stane, nedojedeš to… Císaře hned bych taky nepreferovala, 35tt je přece jenom ještě brzy, kdyby to bylo aspoň 37… Ale furt radši toho císaře než jet domů, teda. Ale jsem naprostý laik :nevim:

Je to aspoň nějaká velká porodnice typu Apolinar (tam bych jim věřila víc, xo se týče opatrnosti při problémech), nebo něco malého okresního (tam bývají větší střelci - z mojí zkušenosti)?

Edit : ty máš placentu dole, teď čtu? No to bych se bála, jestli dojde doma k odloučení, nepřežijete to nejspíš ani jedna. Napadá mě leda zkusit ještě jinou porodnici, kdyby tě fakt pustili domů

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
101
29.12.21 15:02

Určitě bych se doma necítila bezpečně. Navíc cisar v tomto týdnu není takové riziko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70
29.12.21 15:04

Ahoj, mně se odchod domů taky nezdá… pokud krvácíš. Zkušenost osobně nemám, ale kamarádka byla u Apolináře s touto diagnózou až do porodu. Je to nebezpečné pro obě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2508
29.12.21 15:22

Kamarádka se vcestnou placentou začala krvácet cca měsíc před termínem. Byla na horách, takže si tam pobyla asi 3 dny v místní nemocnici. Pak jí poslali domů. Je fakt, že když už byla doma v Praze a ne na horách, měla to do porodnice 15minut. Ještě jednou zakrvácela, a zase si asi dva dny poležela v Podolí, ale zas jí pak vrátili domů. Rodila až na termín císařem. Celou dobu si jí v nemocnici nenechali. Nicméně každé těhotenství je jiné, a pokud máš strach, snažila bych se to tam nějak vykomunikovat, případně se pokusila o konzultaci jinde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67441
29.12.21 15:41

Tady bych toho císaře asi žádala taky a rozhodně bych nechtěla jet domů. Bydlet takhle daleko.. měla jsem u druhého, ale Nemocnice 5 minut chůze. Hospitalizace 4×, ale nikdy velké krvácení. Nakonec se placenta posunula přesně na branku..rodila jsem skoro 42 tt

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
30.12.21 11:26

Já bych tě tedy plně podpořila v rozhodnutí zůstat v nemocnici. Zažila jsem to loni. Také jsem měla vcestnou placentu. Krvácela jsem cca od 17 tt a bylo to čím dál častější a silnější krvácení. Placenta se dokonce i mírně vytáhla, vše vypadalo na dobré cestě, ale měla jsem obavu, abych do nemocnice vůbec dojela… (nemocnici máme 5 minut autem). Naštěstí neměli lékaři nic proti, že chci zůstat v nemocnici. Nakonec jsem byla ráda, že jsem tam zůstala. Dopadlo to akutním císařem (30tt) pro masivní krvácení. Okamžitě na sál, transfuze, odhadovaná ztráta 1 litr krve ( a to byl malej venku během 30 minut od začátku krvácení). Když si představím, že bych byla doma…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.12.21 06:09

Tak holky. Já se rozhodla zůstat do porodu který nastal dříve než jsem si myslela. 30.12.2021 a naše princezna je na světě. Začala jsem opět krvácet. Naštěstí tedy ještě v nemocnici. Obě jsme v pořádku a už se sžíváme :srdce:
Měla krásných 2860g :andel:

• Citovat
  • Nahlásit
7229
31.12.21 06:45

Gratuluju, to je moc dobre ze se. Se obešlo bez nějakých komplikaci a zvládli se to ještě v porodnici. Já bych snad zůstal sedět na vrátnici, psychicky bych to nedala odejít domu. Ta váha je krasna!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
929
31.12.21 06:56
@Anonymní píše:
Tak holky. Já se rozhodla zůstat do porodu který nastal dříve než jsem si myslela. 30.12.2021 a naše princezna je na světě. Začala jsem opět krvácet. Naštěstí tedy ještě v nemocnici. Obě jsme v pořádku a už se sžíváme :srdce:
Měla krásných 2860g :andel:

Velká gratulace k novému životu🍀

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat