Plačící 6 týdenní miminko

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
20.10.21 22:00

Plačící 6 týdenní miminko

Pěkný večer. Holky potřebovala bych poradit prosím. Dcerka poslední týden pláče přes den a třeba usne až v 6 večer mezi tím si třeba brouká a nebo usne na chvíli a pak začne plakat i když odsajeme nosík jelikož má rýmu nakrmíme přebalíme. Občas ji trápí i prdiky museli jsme už párkrát řešit rektarní trubičkou. Pomáhá nošení na rukou. A nebo jízda autem stačí jen když ji dáme jen do vajíčka před jízdou hned skoro usne. Je to normální? Děkuji za názory.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3097
20.10.21 22:05

Ano, normalni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.10.21 22:06

@Oriseka
A jak jste to řešila vy pokud se Vám to též stalo? Předem děkuji za odpověď!

• Citovat
  • Nahlásit
3097
20.10.21 22:12
@Anonymní píše:
@Oriseka
A jak jste to řešila vy pokud se Vám to též stalo? Předem děkuji za odpověď!

Proste delej vse, co pomaha a casem se to zlepsi. Druheho syna hodne trapilo brisko, tak sem mu par tydnu pomahala vykadit se pomoci teplomeru. Prvnimu na brisko pomohly kapky BioGaia. Jestli ma rymu, tak to muze byt i tim. Pomaha zvlhcit vzduch a naklonit postylku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4738
20.10.21 22:13

Je to normální a může to být i horší. Dcera měla koliky a prakticky prořvala první čtyři měsíce života. Jak jsme to řešili? Dělali jsme cokoliv co pomáhalo, takže jsme nosili s manželem, střídali se ve skákání na balónu, rourkovali a nebo se vydali v 10 večer na projížďku autem po okolí. Prostě má diskomfort a potřebuje uklidnit, na vás je, aby jste ji to zajistili i když občas to prostě nejde ani tak ani tak a je třeba to jen přečkat a snažit se.
Edit: souhlasím s @Oriseka při rýmě vyvýšit matraci, třeba smotaným ručníkem, zvlhčit vzduch přidat třeba eukalyptus nebo nakrájet cibuli na topení a odsávat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.10.21 22:41

@Martha03 Právě mě napadnul ten Euchapyltus taky ale prý to tak malá miminka nesmí skrz dýchání. Chtěla jsem i koupit zvlhčovač vzduchu ale říkáte že stačí namočit plenky nebo 2 ručníky a dát na radiátor?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.10.21 22:43

@Martha03 A mockrát Vám děkuji za odpověď 🙏 🎀

• Citovat
  • Nahlásit
4738
20.10.21 22:50
@Anonymní píše:
@Martha03 Právě mě napadnul ten Euchapyltus taky ale prý to tak malá miminka nesmí skrz dýchání. Chtěla jsem i koupit zvlhčovač vzduchu ale říkáte že stačí namočit plenky nebo 2 ručníky a dát na radiátor?

Mě tedy eukalyptus nikdo nevymlouval ani když byla dcera menší. Jen vím, že by se neměli používat příliš často a při nemoci tak tři dny max a pak vynechat, já mám difuzer ale není to nutnost ho mít, člověk ho nepoužije tak často. Nicméně pomůže i cibule na radiátoru, vlhká plenka může být na radiátoru nebo i přehozená přes postýlku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
573
20.10.21 23:09
@Anonymní píše:
Pěkný večer. Holky potřebovala bych poradit prosím. Dcerka poslední týden pláče přes den a třeba usne až v 6 večer mezi tím si třeba brouká a nebo usne na chvíli a pak začne plakat i když odsajeme nosík jelikož má rýmu nakrmíme přebalíme. Občas ji trápí i prdiky museli jsme už párkrát řešit rektarní trubičkou. Pomáhá nošení na rukou. A nebo jízda autem stačí jen když ji dáme jen do vajíčka před jízdou hned skoro usne. Je to normální? Děkuji za názory.

Já dávala kluky do vajíček, houpala jsem dokud neusnuli a pak jsem je přesunula do postýlky :palec: měli takové období okolo čtvrtého měsíce a jinak mi přes den neusnuli..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1247
21.10.21 00:04
@Anonymní píše:

My nalijeme trochu vrouci vody do sklenene misky a nakapeme do ni eukalyptovy olej. Olej se tak behem chvilky vypari do cele mistnosti.

Jinak nam dcera provriskala prvnich 6 mesicu zivota. Pomahala pouze rektalni rourka, vubec bych se ji nebala pouzivat casteji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1080
21.10.21 00:12
@Anonymní píše:

K tomu zvlhcovaci - je daleko lepsi, nez plenky na radiatoru. Ta vlhkost vzduchu je uplne jina. My pouzivame temer od narozeni prvniho syna, skoro 7 let. Mame tedy uz druhy. Hlavne musite vybirat podle hlucnosti, decka u toho naseho v pohode spi…Pouzivame u vsech nachlazeni, kaslani….nemuzu rict kriveho slova. Slouzi dobre…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.10.21 05:58

@Petája Dobrý den. Právě taky zvažuji ale nevím jaký. Prosím napíšete mi doporučení? Předem moc děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
24
21.10.21 09:03

No všichni všechno přisuzují kolikam,,,upřímně my taky a nakonec jsme zjistili tichý reflux malého…
Malý vždycky chrčel ze spaní, někdy i jak byl vzhůru,,,už od asi 6 týdne nechtěl odrihavat na rameni (rval jak tur a zhoršovalo se to)… Pak začal často škytat a kýchat- všechno prý normální. Kuckal jakoby mu něco zaskočilo,,,ale to jen někdy, vesměs jak ležel. Nikdy neubkinkaval ani po jídle a pak začal, někdy i při jídle.. Nakonec se nám začal kroutit, plakat a dávit u krmení…no a zjistili jsme že se mu mlíčko vrací do krku a pak ho pálí žáha… = TICHÝ REFLUX.
takže krmíme ve zvýšené poloze aby hlavička byla výše než bříško,,,nožičky musí mít natažené aby si na bříško netlačil. Všechno jsme vyvysili (postýlku, prebalovak).
Během krmení dáváme víc krát odrihnout na tygřika, nikdy ne na rameno, to je kravál…ikdyz na tygřika taky někdy řve než si uleví…
Po krmení držím v 60° aspon 20 minut než položím do postýlky…

Takže radím hlavně pozorovat 🙂 jsem prvorodička, chvíli mi trvalo než jsem se naučila ho pozorovat 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4738
21.10.21 13:08
@Anonymní píše:
@Petája Dobrý den. Právě taky zvažuji ale nevím jaký. Prosím napíšete mi doporučení? Předem moc děkuji

Já mám Eta Aria, dostala jsem jej darem a jsem spokojená. Večer před spaním ji to dám do pokoje a zavřu dveře. Jede to dost dlouho, tak začínám cca hoďku i déle před spánkem. V noci ji to jet nenechávám, z důvodu bezpečnosti, jsou jí tři a rozloží na šroubky všechno. Ale je to tiché, lze slyšet jen bublani vody což je docela příjemné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.10.21 13:24

@Martha03 Dobrý den na stránce pro alergiky jsem četla že to nesmí být v místnosti v blízkosti nábytku a květin a že musí být zavřené dveře je to opravdu tak? Máme od manželské postele kousek komodu a asi metr a něco dětskou postýlku a pokoj cca 12m2 tak nyní nevím zda li se to může u nás dát.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat