Plánovaný císař FN Olomouc

242
30.8.11 14:08

Plánovaný císař FN Olomouc

Ahoj holky,
dnes jsem byla na konzultaci ohledně císaře /artroza 3. stupně v kyčlích/ a rozhodnutí plánovaný císař 9.9.
První porod jsem měla pro změnu akutní císař, tak se chci jen zeptat, pokud některá rodila přímo v Olomouci, jak to probíhá.
Děkuji :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9622
30.8.11 14:32

Ahoj, já měla rodit plánovaně císařem…Nakonec to teda bylo akutně, předčasně…No, probíhalo to tak, že sem měla jít brzo ráno, dva akutní (akutnější :) ) císaře mě předběhly, šla sem nakonec chvilku po druhé hodině. Od půlnoci toho dne sem nesměla jíst ani pít…S jídlem to šlo, ale ta žízeň byla strašná 8-o Kolem jedenácté hodiny mi teprve myslím dali kapačku. No oholená sem byla, takže to se neřešilo, klyzma sem taky nedostala (i když mi asi dvě sestry řekly, že dostanu, ale na sále sem se ptala, co s tím teda bude a řekly mi, ať sem ráda, že ho nedostanu :lol: No na sál mě teda dovezli na vozíčku, vysvlékli mě, dali anděla (nebo nějakou košili), čepici, položili mě na stůl (podrobné, co :lol: ), já se nervozitou klepala jak ratlík (úplně sem na tom stole poskakovala) a taky sem se nervózně smála :lol: Jo zapomněla sem, že ještě předtím mě poslali na ARO, aby rozhodli, jestli bude epidurál nebo celková…No na sálu se zeptali, jaká máme vybraná jména. Vycévkovali (absolutně nic sem necítila :) ). Pak mě uspali (měla sem celkovou)…Trochu si pamatuju, když sem se probrala (ještě na sále - už po operaci :-) ), když mě přendávali ze stolu na pojízdnou postel (že říkali, že se dobře přenáším, jakej sem prcek :lol: ), to sem ještě bolest necítila, pak po cestě na JIPku to přišlo k sobě a vím, že sem je pořád prosila, ať mi dají něco na bolest…No pak mi něco dali a nepřestali dávat, dokud to bolelo :lol: Na JIPce se o nás starala jedna sestřičky (byly sme tři, později 4), dávala nám napít čaje, uklízela pod náma…Ráno sme měly vstát, některé si došly až do sprchy, já byla hodně vykrvácená a točila se mi hlava, takže sem si došla jen k umyvadlu a zpátky…Pak sem dostala transfúzi a mohla sem kolem třetí hodiny jet na gyndu (dcera byla na neonatolce, takže na šestinedělí mě nevzali)… ženským, které rodily v termínu, vozily sestřičky děti (ale myslím, že si stěžovaly, že celkem málo - ale nevím, co za tím bylo, v jakém stavu bylo to dítě…). Tož tak…Na bolest ti potom budou dávat prášky myslím dvakrát nebo třikrát denně, pokud budeš chtít (nejprve injekce a potom prášky :) ) Vyčerpávající :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
242
30.8.11 14:35

Děkuji :lol: , snad vše ve zdraví přežiju a budu si už brzy užívat druhého syna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9622
30.8.11 14:42

Jo, ještě mě napadlo, že možná budeš mít na JIPu víc než jednu sestřičku, já totiž rodila v sobotu, takže tam asi bylo míň lidí :think:
Přeju hladký průběh, co nejmíň bolesti (já to snášela celkem dobře, ale rozhodně sem si nehrála na hrdinku a vzala každej prášek, co mi nabízeli :lol: , potřebovala sem pětkrát denně lítat do patra za dcerou)
Jo a na tu JIPku za mnou mohl přijít manžel i mamka…Slyšela sem, že někde nejsou na JIPu povolené návštěvy :)
Jo a ještě…pustili mě domů pátý den (radši bych tam zůstala, ale nechtěli mě tam, snažili se nás vyhnat už čtvrtej den :lol: )

A hlavně přeju zdravé miminko :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
204
27.1.12 11:53

mate dobre zkusenosti s planovanym cisarskym rezem v Olomoucke porodnici?dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
72
28.4.13 13:59

Taky by mě zajímalo jak to tam v dnešní době probíhá???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27
19.12.14 20:02

Já jsem byla na příjmu a nespokojená :( paní doktorka mi nic nezdělila jen zkontrolovala čípek váhu prcka a nic mi jinak nezdělila. Po vyšetření jsem jí předala papír od psychologa, že mi doporučuje císařský řez. Paní doktorka se jen zeptala a to jako fakt nechcete rodit normálně ( nešlo jí o mě, ale o to že musela znovu napsat zprávu, kterou napsala než jsem se oblékla) nejdřív jsem měla další kontrolu na 13hodinu po přečtení papíru mě přeobjednala na 7,30. Když jsem odcházela tak mi jen dala papíry a řekla, že pokud se porod rozjede dřív, tak si to prostě odrodím, a na kontrole za 5 dny se rozhodne jestli k němu přistoupí. Jako sestřičky super milé vstřícné, ale doktorka teda děs :(
Jsem zvědavá jak za 4 dny na kontrole dopadnu jestli mě na císaře nevezmou, tak jedu do štemberka… tam jsem si psala a pokud k tomu jsou důvody rodičku nenutí do normálního porodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
758
9.2.18 12:04

Ahoj :mavam: Ví někdo jak to tam probíhá teď? :) Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu