Plánovaný císař, kdy budu ok?

Anonymní
10.8.20 10:54

Plánovaný císař, kdy budu ok?

Ahoj, mate nekdo aktualni zkusenost s plánovaným cisarem? Chci zkusit byt vzhuru, pokud pujdou zada napichnout. Jak brzy jste byly s miminkem? Kdy vas odvezli na klasicky pokoj? Kdy jste poprve vstaly a kdy vas pak pustili domu?
A co veci, kdy vam donesli treba mobil? Neumim si predstavit byt treba 24 hodin bez spojeni s muzem, kdyz jsou zakazane navstevy atd. Děkuju

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1022
10.8.20 11:09

V naší porodnici dávají na normální pokoj, jen Tě nápoji na přístoj, takže jsem od začátku měla mobil a osobní věci normálně u sebe. Císař proběhl ve dvanáct dopoledne, večer v sedm už mi sestřička pomáhala na záchod. Ráno se mnou ještě jednou šla, plus mi pomohla do sprchy a pak už jsem fungovala sama. Domů jsem šla čtvrtý den po císaři.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5027
10.8.20 11:09

To musíš řešit ve své porodnici… Každopádně u nás v porodnici dovolí vstát po 24 h. Miminko mi vozili na kojení a měla jsem ho u sebe cca hodinu… Telefon jsem měla celou dobu u sebe. Miminko mi dali k sobě druhý den co jsem byla propuštěna z JIPky na normální pokoj. Domů jsem šla 4. Den po sekci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.8.20 11:10

Rodila jsem ve středu, pustili nás domu v neděli.

Mobil mi vyndali hned na JIP. Na JIPce jsem byla 24 hodin, pak na normálním pokoji. Vstávat mi pomáhali po těch necelých 24 hodinách.

Miminko mi na JIP asi dovezli 2× ukázat, víckrát nestíhali. Druhý den mi miminko vozili cca po 3 hodinách, kdybych chtěla tak ho můžu mít jak chci, ale já sotva lezla a byla jsem ráda, že můžu odpočívat, i na noc si ještě miminko nechali.

V pátek ráno mi mimino dovezli na pokoj a už jsem se starala non-stop a bylo to teda náročné, jakýkoliv pohyb mě hrozně bolel.

• Citovat
  • Nahlásit
9841
10.8.20 11:20

Mam za sebou tri sekce. Mobil jsem nesmela mit na JIP. Ze nejsem s nikym ve spojeni bylo to posledni, co me zajimalo ;) - krom prvni sekce, ktera byla akutni a uprostred noci, takze jsem ani nikomu nestihla dat vedet, to bylo cele takove zmatene… Ani mi nebyli schopni rict, zda mam holku nebo kluka, kdyz jsem se probrala z narkozy. Naopak planovane sekce byly pohodove, pri siti jsem mela normalne bonding, na JIP pak 12 hodin, prvni noc bez ditete a pak uz dite u sebe (ale kdyz se clovek necitil, mohl nechat dite u sester i druhou noc), tak se neboj :hug:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6096
10.8.20 11:22

Měla jsem spinální anestézii. Po porodu jsem byla na normálním pokoji, manžel byl u porodu se mnou a byl se mnou na pokoji až do večera, miminko jsem měla u sebe. Na noc si ho vzaly sestřičky na neonatologii a nosily mi malou na kojení. Musela jsem ležet 24 hodin, druhý den po porodu jsem vstala a dítě si vzala k sobě. Rodila jsem v pátek, domů jsem šla ve středu. Rekonvalescence byla rychlá, hojilo se vše dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
572
10.8.20 11:23

Mela jsem spínalni anestezii, miminko jsem tedy viděla hned na sále, pak ho osetrili a ještě než ho odnesli na novorozenecke mi ho přinesli ukázat 😊 pak na jipce mi ho nosili po 3 hodinách, jen v noci byla pauza delší, kvůli ostatním pacientkam 🤷‍♀️ mobil mi dala sestřička do ruky hned, co jsme prijeli na jipku, abych mohla zavolat manželovi 😊 jinak vstávat jsem mohla po 12 hodinách, to bylo nějak v noci, tak jsem se u u myvadla omyla a ráno už jsme zkoušeli do sprchy a záchod, ale já měla velkou ztrátu krve, takže jsem se kacela a i proto jsem miminko dostala až 3 den k sobě ☹️ jinak mi ho vozili po 3 hodinách a když tam byl manžel, tak nám ho dali na pokoj, což teď být nemůže 🤷‍♀️ ted s největší pravděpodobností me bude čekat druhý, tak moc doufám, že se vzpamatuji dřív, už kvůli tomu, že doma mám už jednoho drobka😉

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.8.20 12:43
@Anonymní píše:
Ahoj, mate nekdo aktualni zkusenost s plánovaným cisarem? Chci zkusit byt vzhuru, pokud pujdou zada napichnout. Jak brzy jste byly s miminkem? Kdy vas odvezli na klasicky pokoj? Kdy jste poprve vstaly a kdy vas pak pustili domu?
A co veci, kdy vam donesli treba mobil? Neumim si predstavit byt treba 24 hodin bez spojeni s muzem, kdyz jsou zakazane navstevy atd. Děkuju

Mám za sebou císaře dvakrát, v obou případech to byl císař plánovaný, i když plánovaný narychlo. Každý byl v jiné porodnici. První jsem měla v celkové anestezii a rodila jsem předčasně v 36+0 kvůli preeklampsii. Druhý jsem měla ve spinalni anestezii po té, co se nepovedlo vyvolat porod, rodila jsem plus minus v termínu. V prvním případě mi přinesly malého asi tři hodiny po porodu a pak ho nosili po třech hodinách. Vstávala jsem po cca 24 hodinách na jipce. Bolest byla v pohodě, kromě jedné injekce na bolest jsem si ani nic dalšího na bolest nebrala. S péči o dítě mi pomáhaly další dny sestry, ale ne kvůli bolesti, ale kvůli tomu, že mi lítal hodně tlak a cukr a pořád jsem padala a byla zmatená, navíc byl syn nedonoseny a ta péče byla trochu náročnější. Na druhou stranu, i když bolest nebyla nijak strašná, tak jsem jizvu trochu cítila snad ještě pomalu půl roku po porodu. Ale zase ještě na druhou stranu jsem v roce syna otehotnela a během těhotenství nebyl zadny problem, jizva zhojena velmi dobře, žádná bolest. mobil jsem na jipce dostala hned, jak jsem si rekla. Domu bych sla ctvrty den po porodu, kdybych nemusela cekat na syna. Po druhém porodu jsem na jipce brala léky na bolest, protože mi byly vnuceny. Díky tomu jsem žádnou bolest skoro necítila a klidně bych vstala tak po pěti hodinách hodinách po porodu, pobyt na jipce byl nuda. Dceru mi přenesly během prvního dne (na jipku jsem dorazila chvíli před polednem) jen dvakrát. Vstávala jsem druhý den ráno, v pohodě. V osm ráno už jsem byla na normálním pokoji a měla dceru u sebe, v devět jsem a ní už šla pěšky na vyšetření přes půlku budovy. Domu jsme šly třetí den po porodu. V den odchodu bolela jizva už jen trochu při nějakých pohybech, teď po šesti týdnech prakticky nevím o tom, že bych na nějakém císaři byla, ani jizva není skoro vidět.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.8.20 12:48

Ještě k tomu mobilu, ten mi odmítla sestra dát u druhého porodu hned a dala mi ho až večer. Ale já manžela viděla teda po porodu a věděl o tom, že mi ten mobil dají až večer. A nebýt toho, tak bych si ho na to ozvani se vyrvala a pak ho vrátila.

• Citovat
  • Nahlásit
10.8.20 14:07

Plánovaný CS v Podolí 10/2015

Lokální anestezie, porod ve 12h v poledne, JIPka a na normální pokoj hned druhý den ráno. K snídani jogurt. Malou jsem měla hned u sebe, odkládala jsem ji jen, když jsem šla do sprchy. Byl to můj druhý porod, takže vše šlo velmi hladce a v pohodě (první porod byl akutním CS). Bylo málo rodiček, tak jsem byla sama na pokoji. Hojení, rekonvalescence mnohem rychlejší. Malá hodná, úplně zlatá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
553
10.8.20 16:57

Jak tady vidím, všude to probíhá jinak, já měla SC po 20 hodinách nepostupujiciho porodu v odpoledních hodinách. Pak na JIP, mobil jsem měla od začátku, malou mi nosili po 3 hodinách i v noci ( říkali že dají v noci pauzu, když se budu chtít vyspat, já chtěla vidět malou ). Druhý den mi dopo pomohli vstát, šla jsem na normální pokoj. Druhou noc jsem ještě malou neměla u sebe, třetí už jo. Čtvrtý den jsme šly domů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.8.20 22:45

Plánovaného císaře jsem měla ráno, muž byl do poslední chvíle se mnou. Na sál jsem šla sama, ale jak se dcera narodila, dali mi jí a pak hned odnesli manželovi. Mě zašili a odvezli na JIP, kam mi dceru nosili každé tři hodiny a manžel vždy také přišel. Vyspala jsem se, ráno vstala, vyndali mi cévku, šla jsem sama do sprchy a odvedli mě na šestinědelí. Od té chvíle už jsem měla malou na pokoji a za 4 dny jsme šly domů :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama