Plat manželky

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
4
14.10.21 11:35

Plat manželky

Vážené dámy, slečny, maminky,
Jako muž se na vás obracím s radou.
S manželkou jsme spolu 13 let a máme dvě krásné děti(holka a kluk).
Jak začít…po mateřské manzelka nastoupila do práce. nebyla to úplně dobrá volba, protože bylo méně peněz a bylo to daleko. Jen pro upřesnění ma moje manželka pouze vyučení list v oboru kuchař, ale dělat to nechce a jazyk neumí žádný. I přes to, ze jsem ji to hodnekrat opakoval aby se naučila alespoň jazyk nebo maturitu(pár kurzu jsme platili, ale bezuspesne),že bez těchto základu to bude špatně, tak nic, ale to jsem odbočil. Práci změnila po pár měsících a nastoupila blíže za větší peníze, ale zase se ji nelíbilo, že to je fyzicky náročná práce a tak po roce změnila. Zde byla dva roky, ale teď skončila, protože se jí nelíbí poměry jaké tam panují. Zde brala cca 20 000 a bylo to kousek. Pred časem přišla (půl roku zpet),že by chtěla 3 dítě, zeji to doma baví(byla doma se synem v době covidu). Chvilku jsem byl i pro, ale situace kolem co se děje mi přijde, že není vhodná doba, tak jsem řekl, že ne. Byl oheň na střeše a ja jsem pouze řekl, že mi přijde, že nechce do práce. Pry to není pravda a takv práci podala výpověď bez toho aby měla něco jiného. Ted hledá, ale je to bída. Nadchla se pro uklízení v jedné firmě, ale. Nabízejí 100 Kč na hodinu a je to cca 20 km tam a 20 km zpět. Pak má nabídku, která je o cca 10 km dal, ale plat 23 000. Tam nechce a řekla mi, ze ať si teda najdu brigádu. Samozřejmě co vím, tak jsem před kamarádkami ten špatný já a myslím jenom na sebe. Co je špatně, že chci aby jsme měli co jíst. Sice nevydelavam málo cca 38 000,ale máme nějaké půjčky. Manželka musí z výplaty zaplatit 11000( pujcka, elektrika atd..) a mě musí odejít 20 000 (hypotéka, pujcka na auto atd..). Nabídl jsem ji směny, že se o děti postarám a bude mít větší plat, ale vyčetl mi, ze budu volat babičce ať je vyzvedne, a že to ví.(já jsem celý den za volantem cca 500 km denně).ja ji řekl, že se to občas stát může, ale prý to budu dělat pokaždé, takže ne a že mi jde jenom o peníze. Je to asi zmateně napsané, ale ptám se vás co mám dělat? já už sem v koncích a to dusno doma se už dá krájet. Diky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3376
14.10.21 11:39

Takze ji se nechce poradne pracovat a TY si mas najit brigadu? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1597
14.10.21 11:43
@Tmshk píše:
Jak začít…po mateřské manzelka nastoupila do práce. nebyla to úplně dobrá volba, protože bylo méně peněz a bylo to daleko. Jen pro upřesnění ma moje manželka pouze vyučení list v oboru kuchař, ale dělat to nechce a jazyk neumí žádný. I přes to, ze jsem ji to hodnekrat opakoval aby se naučila alespoň jazyk nebo maturitu(pár kurzu jsme platili, ale bezuspesne),že bez těchto základu to bude špatně, tak nic, ale to jsem odbočil. Práci změnila po pár měsících a nastoupila blíže za větší peníze, ale zase se ji nelíbilo, že to je fyzicky náročná práce a tak po roce změnila. Zde byla dva roky, ale teď skončila, protože se jí nelíbí poměry jaké tam panují. Zde brala cca 20 000 a bylo to kousek. Pred časem přišla (půl roku zpet),že by chtěla 3 dítě, zeji to doma baví(byla doma se synem v době covidu). Chvilku jsem byl i pro, ale situace kolem co se děje mi přijde, že není vhodná doba, tak jsem řekl, že ne. Byl oheň na střeše a ja jsem pouze řekl, že mi přijde, že nechce do práce. Pry to není pravda a takv práci podala výpověď bez toho aby měla něco jiného. Ted hledá, ale je to bída. Nadchla se pro uklízení v jedné firmě, ale. Nabízejí 100 Kč na hodinu a je to cca 20 km tam a 20 km zpět. Pak má nabídku, která je o cca 10 km dal, ale plat 23 000. Tam nechce a řekla mi, ze ať si teda najdu brigádu. Samozřejmě co vím, tak jsem před kamarádkami ten špatný já a myslím jenom na sebe. Co je špatně, že chci aby jsme měli co jíst. Sice nevydelavam málo cca 38 000,ale máme nějaké půjčky. Manželka musí z výplaty zaplatit 11000( pujcka, elektrika atd..) a mě musí odejít 20 000 (hypotéka, pujcka na auto atd..). Nabídl jsem ji směny, že se o děti postarám a bude mít větší plat, ale vyčetl mi, ze budu volat babičce ať je vyzvedne, a že to ví.(já jsem celý den za volantem cca 500 km denně).ja ji řekl, že se to občas stát může, ale prý to budu dělat pokaždé, takže ne a že mi jde jenom o peníze. Je to asi zmateně napsané, ale ptám se vás co mám dělat? já už sem v koncích a to dusno doma se už dá krájet. Diky

Jestli spolu i v tom dusnu spíte, tak pozor na antikoncepci. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1231
14.10.21 11:43

Tak tady asi rada žádná. No nezávidím ti to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10868
14.10.21 11:46

No udělat třetí dítě není žádny řešení, jen tohle posunes o pár let. Je evidentní, že se jí nechce dělat a hrozně si vymýšlí a hledá práci snů. Jako co budete dělat, když budeš dlouhodobě nemocný? Nemůžeš si ještě k tomu co děláš najít brigádu, aby ona seděla doma. To špatně dopadneš. V 45 budeš po infarktu a budeš moct dělat jen nenáročné a špatně placené práce. Jako náklady máte šílený. Však je to jednoduchá matematika, když nejde do práce nebo bude i s malým na rodicaku, tak nemáte na jídlo pomalu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
14.10.21 11:46

@Silverine247 taky mi to tak prijde

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.10.21 11:47

Nemakacenko. Neprizna si to. Další dítě bych já nedala v této situaci ani omylem.

Máme to v rodině taky. Neshoda ve financích je často počáteční důvod rozpadu manželství či vztahu. Moji rodiče na to taky částečně dojeli. Ale otec byl skrz, máti pracovala., jen furt řešili, kdo co zaplatí.

Asi nepomohou tím, co píši. Prostě musíte mluvit o tom a najít řešení. A když, je pak čas diskutovat o vztahu jako takovém, jestli má smysl…

• Citovat
  • Nahlásit
2563
14.10.21 11:47

Prostě máš línou ženu, co by chtěla peníze bez práce, s tim ti nikdo asi nepomůže, jen si dej pozor, aby na tebe to další dítě neupekla potají víc s tim asi neuděláš :nevim:
Popravdě neznam nikoho normálního, kdo by se po rodičovský netěšil do práce mezi lidi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21740
14.10.21 11:51

Na jednu stranu působí jako líný nemakačenko, na tu druhou tu máme jen tvůj úhel pohledu. Kdyby mi chlap řekl, ať si během RD dodělám maturitu nebo studuju jazyky, pošlu ho taky do háje. Pochopila jsem, že tu práci si vždy nějakou našla, že dlouhodobě bez práce nebyla, takže zas tak žhavé to s tím nicneděláním asi nebude. Na nějaké „najdi si brigádu“ bych ale taky nepřistoupila a hlavně na ní nespoléhej s antikoncepcí, jinak bude do roka a do dne dítě ať už chceš nebo ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21055
14.10.21 11:52
@Tmshk píše:
Jak začít…po mateřské manzelka nastoupila do práce. nebyla to úplně dobrá volba, protože bylo méně peněz a bylo to daleko. Jen pro upřesnění ma moje manželka pouze vyučení list v oboru kuchař, ale dělat to nechce a jazyk neumí žádný. I přes to, ze jsem ji to hodnekrat opakoval aby se naučila alespoň jazyk nebo maturitu(pár kurzu jsme platili, ale bezuspesne),že bez těchto základu to bude špatně, tak nic, ale to jsem odbočil. Práci změnila po pár měsících a nastoupila blíže za větší peníze, ale zase se ji nelíbilo, že to je fyzicky náročná práce a tak po roce změnila. Zde byla dva roky, ale teď skončila, protože se jí nelíbí poměry jaké tam panují. Zde brala cca 20 000 a bylo to kousek. Pred časem přišla (půl roku zpet),že by chtěla 3 dítě, zeji to doma baví(byla doma se synem v době covidu). Chvilku jsem byl i pro, ale situace kolem co se děje mi přijde, že není vhodná doba, tak jsem řekl, že ne. Byl oheň na střeše a ja jsem pouze řekl, že mi přijde, že nechce do práce. Pry to není pravda a takv práci podala výpověď bez toho aby měla něco jiného. Ted hledá, ale je to bída. Nadchla se pro uklízení v jedné firmě, ale. Nabízejí 100 Kč na hodinu a je to cca 20 km tam a 20 km zpět. Pak má nabídku, která je o cca 10 km dal, ale plat 23 000. Tam nechce a řekla mi, ze ať si teda najdu brigádu. Samozřejmě co vím, tak jsem před kamarádkami ten špatný já a myslím jenom na sebe. Co je špatně, že chci aby jsme měli co jíst. Sice nevydelavam málo cca 38 000,ale máme nějaké půjčky. Manželka musí z výplaty zaplatit 11000( pujcka, elektrika atd..) a mě musí odejít 20 000 (hypotéka, pujcka na auto atd..).Nabídl jsem ji směny, že se o děti postarám a bude mít větší plat, ale vyčetl mi, ze budu volat babičce ať je vyzvedne, a že to ví.(já jsem celý den za volantem cca 500 km denně).ja ji řekl, že se to občas stát může, ale prý to budu dělat pokaždé, takže ne a že mi jde jenom o peníze. Je to asi zmateně napsané, ale ptám se vás co mám dělat? já už sem v koncích a to dusno doma se už dá krájet. Diky

A tím uklízením by si vydělala kolik? a časově by se stíhala starat i o děti a domácnost? Z tvého platu zbyde 18tis. a z její by zbylo kolik? Pokud je to po zaplacení všech nutných výdajů a je to na jídlo a drogerku, tak by jste to mohli zvládnout, nebo ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21055
14.10.21 11:54
@unuděná píše:
Na jednu stranu působí jako líný nemakačenko, na tu druhou tu máme jen tvůj úhel pohledu. Kdyby mi chlap řekl, ať si během RD dodělám maturitu nebo studuju jazyky, pošlu ho taky do háje. Pochopila jsem, že tu práci si vždy nějakou našla, že dlouhodobě bez práce nebyla, takže zas tak žhavé to s tím nicneděláním asi nebude. Na nějaké „najdi si brigádu“ bych ale taky nepřistoupila a hlavně na ní nespoléhej s antikoncepcí, jinak bude do roka a do dne dítě ať už chceš nebo ne.

plus teda cpát někoho do směn :think: to by se mi taky moc nelíbilo, v určitých letech už ta noční není žádná hitparáda, do toho dvě děti na prvním stupni, domácnost a chlap pořád na cestách :think: to bych z nějakých směn taky nebyla moc orvaná :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21740
14.10.21 11:54
@Keyllah píše:
plus teda cpát někoho do směn :think: to by se mi taky moc nelíbilo, v určitých letech už ta noční není žádná hitparáda, do toho dvě děti na prvním stupni, domácnost a chlap pořád na cestách :think: to bych z nějakých směn taky nebyla moc orvaná :think:

Přesně tak. Bylo by zajímavé přečíst si její pohled 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
375
14.10.21 11:57

No, je lina. Hezky si to vymyslela, ale mela by si hlavne zopakovat matematiku. :roll: Kazdopadne dalsi dite a ty na brigadu je blbost. Davej si pozor at to dalsi dite neni bez tveho “souhlasu”.
Osobne pro to nemam pochopeni, ja pracuju i na rodicovske a to bych ani nemusela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33136
14.10.21 11:58

Tyjo, co máš dělat netuším. Rozumím ti, jako fakt tě chápu. Ale chápu i jí. Mě ten kolotoč kolem domácnosti a dětí prostě vyhovuje. Ale smůla, no.
Co se jí třeba nelíbí na té práci o 10 dál o dost víc? Že by raději než blbou práci měla další dítě, to je pochopitelný. Nerozumím, proč tedy nejde do toho úklidu, alespoň něco :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4400
14.10.21 12:01

@Tmshk taky se mi doma s deckem libi, akorát nejsem zvykla aby me někdo vydržovat. Na mateřské jsem byla doma roka a čtvrt. No tentokrat možná půjdu na dva… jako tvoje manželka máme v rodině par exemplářů. Madam se nechtělo makat tak si prosadila třetí dítě. Chlap lital a ona se ještě diktovala na jakou dovolenou chce jet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat