plavání nenaočkovaného dítěte?

2752
10.9.08 07:49

plavání nenaočkovaného dítěte?

Ahojky,

Honzíkovi je 7 měsíců a chtěli bychom začít chodit plavat - ještě pro nás našli poslední místo v kurzu, s čímž jsme ani už nepočítali :wink:
Jenže nemáme ještě ani jednu hexavakcínu. Honzík stále neměl dobře zahojenou jizvu po TBC. Teď už to vypadá dobře, takže počítám, že někdy v září nám tu první hexa již dají. Kurz ale začíná již tento týden a já uvažuji, zda to není velké riziko, když ještě nemá žádné očkování. Další kurz začíná až v lednu a to bude Honzíkovi rok..tak nevím, zda počkat nebo začít. Zeptám se i Dr., ale co jsem tak četla tak Dr. většinou tomuto nejsou nakloněni. Tak bych ráda slyšela váš názor..případně, zda má někdo podobnou zkušenosti :wink:

Díky!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2431
10.9.08 11:59

Ahoj já bych teda nešla.Takhle(velký)dětičky už jsou v bazénku a ne ve vaničce.Nebo jestli jdete do vaničky tak bych šla,ale do bazenku,kde jsou i ostatní miminka a maminky bych s neočkovaným dítětem nešla.To je můj názor

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2752
10.9.08 13:16

Jojo, je to takové to klasické plavání miminek v bazénku - max. 5 miminek a bazének je určený pouze pro to plavání kojenců..
Ale právě kvůli tomu nenaočkování to zvažuji. Nechci riskovat..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2649
10.9.08 14:30

Se synem chodíme plavat od 3 měsíců, teď už jsme taky ve velkém bazénu. Doposud taky nemá žádnou dávku hexavakcíny. Žádné riziko v tom nevidím, očkuje se proti nemocem, které se v ČR prakticky nevyskytují …

Martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2752
10.9.08 15:22

zubr - ahojky:-), koukám, že máš o den staršího synka, než je můj Honzík :-)
Tak to jsi mne docela uklidnila. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9534
10.9.08 22:41

Ahoj Petrajdu můj názor je že bych šla a já taky šla. Káje bylo loni v září půl roku šli jsme sem do tábora(kam jdeš asi i ty :lol: ) do bazénku a neměla ani jednu hexu také z důvodu nezahojené TBC a v pohodě ted jsme najeli na 4 kurzík a fakt v pohodě já bych z toho strach neměla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
10.9.08 23:19

My chodili plavat do van od 3 měsíců, do bazénu od 6 měsíců a první Hexu prcek dostal v 11 měsících taky kvůli TBC. Takže bych se toho nebála :D
Jarka

• Nahlásit
  • Citovat
2752
11.9.08 07:26

Holky, moc díky za rady!! Já už se také za sebere rozhodla, že půjdeme :-) Pavlušo - Tábor byl také volba, ale nakonec jedeme do Příbrami, protože to máme blíž a cena je stejná a jak to tak vypadá, tak kvalita taky - bazén také pouze pro plavání dětí. Tak jsem zvědavá, dnes začínáme :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Gabika
12.9.08 09:30

Ahoj,

starší syn má trochu imunitné problémy, takže mladší nie je očkovaný vobec, až do vyšetrenie imunity v 3 rokoch. Plávať sme chodili od pol roka, aj normálne do kolektívu, a musím povedať, že je zdravší než hocktoré iné očkované dieťa. Ťuk-ťuk. Okrem rýmy, kašla a zvýšenej teploty nás zatiaľ nič neskolilo.

Gabika

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama