Voděodolná náplast - existuje?

9868
4.9.08 22:08

Voděodolná náplast - existuje?

Ahoj, řešíme poprázdninový začátek plavání, jenže se nám drobet zkomplikovalo…

Ada byla neplánovaně na drobném zákroku na kožním už dneska místo pondělí, ale my už stihli naplánovat plavání na zítra i pozítří.

Má na hraně ruky drobnou ranku, nebolí ji, nekrvácí, ale jen tak ji s tím na plavčo nepustím. No a tak řeším, zda mám narychlo rušit kurs - a s manželem nás napadlo, že kdyby existovala náplast, která by přežila půlhodinu ve vodě bylo by to ideální řešení… Jenže s tím nemáme žádnou zkušenost a tak se ptám zkušenějších :)

Vůbec nemám představu, jak a zda to funguje…

Prosím, poradíte?

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

135
4.9.08 22:26

Syn neměl ranku, ale sádru.
Plavat chodil. Ošéfovali jsme to igelitovým pytlíkem. Sice to nebyl ideál, ale aspoň mohl do bazénu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
253
4.9.08 22:29

Asi bych naběhla do lékárny, tam by měli vědět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
4.9.08 22:31

Naběhnutí do lékárny plánujem - podle webu by cosi mělo existovat - jde jen o to, jestli to není blbost. Jestli to má smysl podnikat.

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2104
4.9.08 22:55

Lesi, existuje přímo voděodolná náplast, taky jsem jí něklikrát používala. Otázkou zůstává, jestli chceš tak čerstvou ranku koupat ve veřejném bazénu. Já jsem byla v dubnu řezat znamínku, bylo to na dva stehy a neměla jsem se 10 dní koupat z důvodu infekce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
4.9.08 23:19
jargova píše:
Lesi, existuje přímo voděodolná náplast, taky jsem jí něklikrát používala. Otázkou zůstává, jestli chceš tak čerstvou ranku koupat ve veřejném bazénu. Já jsem byla v dubnu řezat znamínku, bylo to na dva stehy a neměla jsem se 10 dní koupat z důvodu infekce.

To je právě to, vygooglila jsem, že existuje jak voděodolná náplast, která je prodyšná (rozumím tomu tak, že se nasákne vodou a ranka je pak mokrá) a pak nepropustná náplast, která vodu nepustí k ráně - ta by byla ideální. Ada stehy nemá, má jen ranku, která vypadá jako větší odřenina, kdyby měla stehy, o plavču vůbec neuvažuju…

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6149
5.9.08 06:31

Lesi: já teda pár voděodolných náplastí už měla, i dětských - byly na nich nějaké obrázky :-) a po chvilce máčení se mi všechny odlepily, tak nevím nevím :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10813
5.9.08 07:43

Lesi prodysna znamena ze propousti vzdch takze ranka vetra a nemokva- tzn je lepsi- obycejne nekupuj, ty vydrzi tak umyti rukou pod vodovodem , zajdi si treba do zdrav. potreb tam mivaji daleko vetsi vyber a chtej OPRAVDU poradit- nerekni jen ze chces vodeodolnou ale rekni na co a radsi si priplat- kvalitni se prodavaji po kusech- zkusim jeste neco pohledat ale nevim jestli najdu jestli me Madlenka necha na netu :-) a uplny nesmysl je vvodeodolna vcelku( na strihani) jaknile ji strihnes tak jaksi ze dvou stran netesni ze :roll: no poptej se ja jdu hledat kdyztak se jeste vratim

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10813
5.9.08 07:49

no Lesi myslela jsem tohle( my jsme prodavali i po jednotlivych kusech tak nevim jestli to delaji vsude) http://www.lekarna.cz/…m10ks670820/#…
ale taky pisou jen sprchovani- nicmene je to lepsi nez ty obyc- jo a nemuzete to zatrit novikovem?? to zeleny takovy?? to taky dela celkem slusnej ochrannej film- aby to bylo vic jisteny.. kdyz tak proste pri AKUTNI potrebe jit na plavani :-) bych po plavcu vyplachla peroxidem nebo necim takovym

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
5.9.08 09:46

Gabinko, díky moc. Naše holky plavání fakt milujou, už týden se těší a my to Adě takhle zkomplikujeme :(
Na kožní jsme šli původně jen na vstup a pro mastičku na změkčení, nakonec jí to hned udělala… Po hodině čekání jsem neměla sílu říct, že si to přijdeme vysedět ještě jednou příští týden.

V plavání nám vedoucí vyšla fakt hodně vstříc, takže to komplikovat odhlášením taky nechci - a Ada má ranku tak 2mm x 2mm, běžně je bez náplasti, může se sprchovat a umývat bez omezení - ale to plavání je přece jen něco víc, je tam namáchaná půl hodiny v kuse…

Když dám za náplasti pár desetikorun a budou fakt fungovat, bude Ada spokojená, já v klidu a ranka v suchu :)

El teď usnula, tak ji necháme hodinku vyspinkat a sjedeme do Ovy okouknout zdravotní potřeby. A ten novikov je co? Jsem nemocnicí a úrazy téměř nedotčená - prostě amatér :D Jdu googlit.

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
5.9.08 11:55

Jmenuje se to SOLUTIO NOVIKOV a měli by to už snad volně prodávat v lékárně. Tmavě zelená desinfekční tekutina.

• Nahlásit
  • Citovat
10813
5.9.08 11:57

Lesi ja teda doufam ze to kryti vydrzi- jinak novikov je ta zelena vodicka co se natira na rany- dela se v lekarne- stala kolem 25 korun- za me :-) udela takovy ochranny film- ale radsi cinkni k Dr jestli se to na tuhle ranku da dat- at to nema na svedomi ja :-) dava se to celkem bezne na odreniny a siti ale stipe to( chvili slibuju :-) ) ted koukam ze na seznamu mi vylely jen velka baleni- prosim Te staci Ti 20ml nebo 50 jestli nebudou mit mensi- bezne se to rozleva z velkych baleni do malych :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
989
5.9.08 12:46

Mně doporučily starší maminky v okolí AKUTOL v lékárně cca 50,– Oproti tomu „zelenému“ má výhodu že je ve spreji - nastříká se počká se minutka a je to. Zkoušela jsem to na sobě - páč V se jak na potvoru od té doby co to máme doma ani neodřel :lol: - udělá to takový jako silikonový průhledný film. Který lze později sloupnout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10813
5.9.08 12:50

jjo dela se i naplast ve spreji ale zrovna kutol nemam moc rada- pod nim to vubec nedcyha- cele to zacpe ale delaji se uz i nove lepsi- urcite to nekde v googlu vyjede- nicmene ted me zajima jestli teda fakt neco to plavani vydrzi- Les pak napis :-) a neukamenuj me jestli to neklapne :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
5.9.08 13:14

Neukamenuju :)
Máme ten novikov a dvě voděodolné náplasti v různých velikostech - teorie je takováto:

Na ranku dám ten novikov, na něj malinkou voděodolnou náplast, na ni velikou voděodolnou náplast a možná ještě přes obyč náplast dokola. To by v tom byl čert, abychom to nezvládly!

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama