Plenky Anavy

157
1.2.12 10:58

plenky Anavy

Ahoj holky, rozhodla jsem se, že chci zkusit používat látkové pleny. Poradíte mi, které jsou nejlepší? Chtěla bych jen ty jednovelikostní „all in one.“ Kolik je jich potřeba do začátku? Nebudou novorozeňátku moc velké?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4810
1.2.12 11:08

Jednovel. jsou novorozeňátku většinou velké. Většina holek používá na úplné miminko čtvercovky složené na novosklad a pak až tak od třetího měsíce jednovel. Záleží i na vel. miminka. Já všeobecně nejsem moc pro AIO. Mám radši kalhotovky a svrchňáky…Ale každému vyhovuje něco jiného :mrgreen: Přijď do diskuze Nové látkující maminky sem :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
535
1.2.12 11:12

Osobně bych plenky nekupovala dopředu. Zkusila bych několik kousků Anavy jsou hodně chválené, zkusila bych i značku pop-in. Obecně je potřeba cca 24 plenek za předpokladu, že budeš prát jednou za tři dny. Jinak je tu několik diskusí, kde se scházejí látkařky. Tam ti určitě poradí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8651
1.2.12 11:13

Určitě ti nedoporučuju dělat celou výbavu z AIO (jakékoliv značky) a taky nedoporučuju kupovat celou výbavičku naráz, spíš počkej, až se mimčo narodí, ozkoušej pár typů plenek a pak dokup, co ti bude vyhovovat. Obecně potřebuješ kolem 24 ks plenek + 3 svrchňáky (samozřejmě ne v případě výbavy z AIO).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17629
1.2.12 11:25

já souhlasím s holkama
pokud se ti nenarodí obřík jako mně, tak na novorozence bys musela koupit novorozenecké AIO, které taky tuším ANAVY dělá a i šijem dětem. ale mně to přijde jako dost zbytečná investice, dítko z nich brzo vyroste

jinak mám dobrou zkušenost s Pop-in plenkama AIO. pak mám anavy kalhotky a používám je se svrchňáčkama, ty jsou taky fajn. a úplně nejradši v poslední době používám bavlněný čtverce a na to svrchnáčky, hezky to sedí a připadám si děsně eko :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55674
1.2.12 11:48

Anavy mám vcelku ráda, je mi sympatické, že mají bambusové vkládačky, sají lépe, než mikrovláknové, které jsou ve většině AIO. Další plus je odepínatelnost vkládaček, lépe schnou. Jsou vcelku štíhlé, ale na novorozenci to bude stejně balík, jako jakákoli látkovka. Nejlépe se přizpůsobí čtverce. Já jednovelikostní dávala až tak od 2-3 měsíců.

Myslím, že mlátkovat jen s AOI není moc dobré. Na první pohled se zdaá, že je to nejjednodušší systém, ale má spoustu enevýhod - ta nepropustná vrstva se praním ničí, takže při denním praní AIO plenky nevydrží douho. Pokud máš zvlášť plenku a zvlášť kalhotky, pereš svrchňáky jen jednou za čas. V pozdějším období nemusí AIO stačit savostí, když dítě čurá velké dávky, jsou lepší a savějjší kalhotkové plenky. Naopak lecky se hodí obyč čtverce, zvlášť doma, rychle schnou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4810
1.2.12 11:55
Alpaka píše:
Anavy mám vcelku ráda, je mi sympatické, že mají bambusové vkládačky, sají lépe, než mikrovláknové, které jsou ve většině AIO. Další plus je odepínatelnost vkládaček, lépe schnou. Jsou vcelku štíhlé, ale na novorozenci to bude stejně balík, jako jakákoli látkovka. Nejlépe se přizpůsobí čtverce. Já jednovelikostní dávala až tak od 2-3 měsíců.Myslím, že mlátkovat jen s AOI není moc dobré. Na první pohled se zdaá, že je to nejjednodušší systém, ale má spoustu enevýhod - ta nepropustná vrstva se praním ničí, takže při denním praní AIO plenky nevydrží douho. Pokud máš zvlášť plenku a zvlášť kalhotky, pereš svrchňáky jen jednou za čas. V pozdějším období nemusí AIO stačit savostí, když dítě čurá velké dávky, jsou lepší a savějjší kalhotkové plenky. Naopak lecky se hodí obyč čtverce, zvlášť doma, rychle schnou.

Souhlasím…neznalé se mi taky systém AIO moc líbil,ale teď už mám jen dvě AIO a používám minimálně. Nejvíc kalhotovka a svrchňáky. A jako super na den je Anavy jednovel. na patentky a na noc BI bamboo extra. Toť za mě moji oblíbenci. Z AIO bych celou sadu nechtěla ani za nic…Ale každý jsme jiní a někomu to třeba vyhovuje… Každopádně bych pro začátek nakoupila spíš čtverce - ty se pak dají využít i na jiné činnost (místo hadry např. :lol: ) a pár kalhotovek,svrchňáčky a i třeba ty AIO. A podle toho co bude sedět dokupuj. To ti poradí každá z nás :-) Já mám nejvíc Anavy,ale i ostatní značky třeba po jednom dvou kusech-každá plína má své pro i proti a každá se někdy šikne:-)))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
535
1.2.12 12:01
Alpaka píše:
Anavy mám vcelku ráda, je mi sympatické, že mají bambusové vkládačky, sají lépe, než mikrovláknové, které jsou ve většině AIO. Další plus je odepínatelnost vkládaček, lépe schnou. Jsou vcelku štíhlé, ale na novorozenci to bude stejně balík, jako jakákoli látkovka. Nejlépe se přizpůsobí čtverce. Já jednovelikostní dávala až tak od 2-3 měsíců.Myslím, že mlátkovat jen s AOI není moc dobré. Na první pohled se zdaá, že je to nejjednodušší systém, ale má spoustu enevýhod - ta nepropustná vrstva se praním ničí, takže při denním praní AIO plenky nevydrží douho. Pokud máš zvlášť plenku a zvlášť kalhotky, pereš svrchňáky jen jednou za čas. V pozdějším období nemusí AIO stačit savostí, když dítě čurá velké dávky, jsou lepší a savějjší kalhotkové plenky. Naopak lecky se hodí obyč čtverce, zvlášť doma, rychle schnou.

Přesně tohle mě taky napadlo. Proto se mi líbí Pop-inky. Dají se nakoupit plenky a svrchní vrstva zvláť. Ideálně teda cca 3-4 komplet plenky se svrchňákama a zbytek jen samotný plenky. Vyjde to pak docela zajímavě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55674
1.2.12 12:07
Aknel2 píše:
Alpaka píše:
Přesně tohle mě taky napadlo. Proto se mi líbí Pop-inky. Dají se nakoupit plenky a svrchní vrstva zvláť. Ideálně teda cca 3-4 komplet plenky se svrchňákama a zbytek jen samotný plenky. Vyjde to pak docela zajímavě.

já třeba Pop inkoupila jednu, použila asi 5× a nesedí mi. Saje málo, nesnáším sucháče, svrchńáky mi přijdou tvrdé, neforemné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2312
1.2.12 12:08

Když už bych přemýšlela o „jednoduchém“ systému - tedy ne plena + svrchňáčky, tak bych zvolila rozhodně kapsovky.
Jinak Anavy Easy mám, používala jsem je asi od 3.měsíce prcka a dobrý, ale kapsovky (jakékoliv) jsou ještě jednodušší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
535
1.2.12 12:13
Alpaka píše:
Aknel2 píše:
Alpaka píše:
já třeba Pop inkoupila jednu, použila asi 5× a nesedí mi. Saje málo, nesnáším sucháče, svrchńáky mi přijdou tvrdé, neforemné.

Svrchňáky u pop-in ti příjdou tvrdé? V čem to pereš? Mám doma zatím dvě, zatím nepoužité, ale vyprané. Máme dost tvrdou vodu.Prala jsem v Lovele a mám je měkoučké. Mam ten starší typ. Jednu Bamboo a druhou Dreem dry. Mám je zatím na zkoušku. Uvidím jak budou sedět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55674
1.2.12 12:27

Kapsovky jsem jeden čas taky měla moc ráda. Ale po roce a půl s nimi byl stejný problém jako u AIL - protékaly. Max. pobraly jedno čurání. Pokud jsme byli venku a já čurání nezaregistrvala a vyčural se podruhé, tak to šlo ven.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55674
1.2.12 13:15
Aknel2 píše:
Alpaka píše:
Aknel2 píše:
Alpaka píše:
Svrchňáky u pop-in ti příjdou tvrdé? V čem to pereš? Mám doma zatím dvě, zatím nepoužité, ale vyprané. Máme dost tvrdou vodu.Prala jsem v Lovele a mám je měkoučké. Mam ten starší typ. Jednu Bamboo a druhou Dreem dry. Mám je zatím na zkoušku. Uvidím jak budou sedět.

Mě přišli tvrdé hned od začátku, ale asi to dělá i ten sucháč, jdou pak takobě nedoremné dělá to bouli na bříšku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4810
1.2.12 13:52

No já zas právě SIO moc nemusím-koupila jsem Gro via a za pár dní je zas prodávala… Prostě mi to ty „svrchňáky“ stejně aspoň trochu zamočí. Většinou tam bývá na povrchu nějaká látka (myslím jako zevnitř na PULu) a pak mi to i po vyvětrání smrdělo…A že bych mohla vyrazit ven navíc jen s jádrama to nešlo…Ale možná u menšího mimča :nevim: Ale to zas kadí…a já když už se malý náhodou vykadí do plíny tak mám skoro vždy špinavé i svrchní,ale já zas nejsem „utahovací“ typ…plíny neutahuju-spíš svrchňáčky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
157
1.2.12 20:11

Takže ono to zase tak jednoduché nebude, jak to vypadá. No ještě mám hodně co študovat :) .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama